Thor: Ragnarok (2017)

V tomto díle se režisér rozhodl jíti opačnou cestou, než šly předchozí 2 díly. A povedlo se. Thor a Thor Temný Svět byly spíše vážné, zatímco Thor: Ragnarok byla vyloženě akční komedie se znaky dramatu. A ono to vážně fungovalo! Je zde spousta akčních scén, které jsou doplněny úžasnou hudbou. Jediné co bych vytkl, je občasná nevyváženost dané situace. Například když zemřou 2 vedlejší postavy a hned za pár sekund následuje vtip, který danou atmosféru úplně zahodí.

7 životů (2017)

Bál jsem se, že pro jednu herečku bude velmi těžké ztvárnit 7 postav. Avšak Noomi Rapace to zvládla bravurně. Tempo filmu je velmi rychlé a akční. To je proloženo spousty nečekanými zvraty, které zakončí ohromující konec. Tento film vás donutí zamyslet se. Až nakonec pochybujete, jestli ta "špatná strana" nebyla nakonec ta dobrá. Skvěle představuje problém dnešní (nebo velmi blízké) doby. A nabízí jedno z mála možných řešení.

Vražda v Orient expresu (2017)

Dobře udělaný remake. Výslechy pasažérů mi přišli chvílemi zdlouhavé, ale neberu to jako mínus (vím že to tam zkrátka muselo být). Jinak atmosféra vlaku zůstala zachována. Tu doplňují krásné záběry přírody a lidské kultury 19.st.

Blade Runner 2049 (2017)

Začnu tím, že to rozhodně není film pro každého. Ani já bohužel nejsem ten typ člověka, který by se dokázal naplno vcítit do filmu. A to jsem se snažil. Avšak celý film byl natočený bravurně. Myslím z té grafické a estetické stránky(střihy, přechody kamery atd.) Zdlouhavě vyprávěný příběh se dá ještě překousnout. Avšak právě kvůli zdlouhavému příběhu jsem zkrátka očekával nějaký ten plottwist. Na druhou stranu byl konec velmi otevřený, takže je jenom na vás, jak skončí.

Terminál (2004)

Nejvíce zde oceňuji kreativitu, kterou režisér nešetřil. A to i přes nezvyklý námět, u kterého jsem si myslel, že bude velmi těžké diváka na 2 hodiny zaujmout. Povedlo se.

Kniha přežití (2010)

Takhle má vypadat katastrofický film. Příběh sice místy trochu slabší, ale hudba to vyvažuje. Celkově z toho mám dobrý pocit. Až tedy na ten konec, ten jsem moc nepobral.

Sněhulák (2017)

Norská krajina pro mě zde byla největším tahákem. Všechno ostatní mi bohužel přišlo jaksi "nedotáhnuté do konce, neúplné". Naštěstí alespoň konec mě velmi překvapil, i když mi přišel příliš uspěchaný.

Kontakt (1997)

Fantastický zážitek. Pokud bych měl vyzdvihnout jedinou věc, tak hudba. Jedna z nejlepších, co jsem kdy ve filmu viděl. Při 2 startu mi jezdila husí kůže po celém těle, a to se mi vážně moc často nestává . Obzvlášť když jsem tento film viděl již po třetí. Avšak až teď jsem ho dokázal plně ocenit.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Ve své kategorii nemá konkurenci.Kdo se aspoň trochu zajímá o U.F.O. nebo alieny, nebude se nudit. Všechno zde jsou sice jenom domněnky, teorie, hypotézy, "zastánci teorie o archeoastronautech věří " atd. Zkrátka to nesmíte brát vážně. Ale jednou za týden si popřemýšlet o propojení lidstva s alieny, není vůbec špatné ....