Pearl Harbor (2001)

Napětí, strach, bezmoc, naděje, emoce. Většina válečných filmů se striktně drží žánru a obsahuje vždy jenom některý z těchto hlavních aspektů. Což je velká škoda. Avšak konečně zde máme film, co obsahuje vše zde uvedené a ještě více. 3 hodinová stopáž pro někoho může být příliš, ale nebojte, nudit se vážně nebudete. Film by se dal rozdělit na 3 části, ve kterých se většinou střídá akce s emocemi-romantikou. A funguje to skvěle! Akce je svižná, dechberoucí a pěkná na pohled. Zatímco emoce jsou procítěné, překvapivé a uspokojující. Konečně military film tak jak má být!

Tomb Raider (2018)

První polovina filmu skvělá. Krásně plynula, akce na každém rohu. Nenudili jste se a hltali jste příběh rodiny Croftů jako med. Druhá polovina také nebyla špatná, ale obsahovala dle mého spoustu „nepatrných“ chyb, které ale dohromady začínali být vcelku otravné. „Přišla mi ochuzená“. Něco mi tam chybělo. Jako kdyby režisér osekal film o spostu scén, a nechal tam jenom ty opravdu důležité. Vůbec bych se nebál film prodloužit o pár desítek minut. Jenom by mu to prospělo. Teď již ke konci filmu. Idea bohyně smrti se dala vytušit, a byla na mém seznamu. I tak ale neurazila. „Plod“ na konci jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, byť mi přišel lehce nelogický. Nápad dobrý, ale dotažení do konce už tak ne. Celkově hodnotím kladně. Bylo to akční, chvílemi i vtipné a hlavě to utíkalo! Do příštího dílu bych se nechal ještě více inspirovat hrou Tomb Raider z roku 2013. Už v tomto filmu jsme mohli vidět velkou inspiraci. Proto bych se nebál , zaměřit se více na přežití Lary na ostrově. Ukázat co je vlastně zač a co dokáže.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Už tak stísňující pocit ponorky, ještě více umocňuje vestavěný jaderný reaktor. Díky němu vše nabírá úplně jiný rozměr. Život posádky na ponorce je i na poměr "Ponorkových filmů" nasnímán velmi pesimistickým způsobem. Aspoň tedy ze začátku. Kapitán/i musí udělat nejedno těžké rozhodnutí, závisí na něm/nich totiž životy všech Rusů, ne li dokonce životy všech lidí na celém světě. Avšak posádka i přes počáteční nedůvěřivost k novému kapitánovi (Harrison Ford), plní všechny rozkazy a pokládají životy za svou vlast. Sesazený kapitán (Liam Neeson) také svádí vnitřní boj. Má uposlechnout kapitánovi rozkazy a ohrozit tak svoji posádku? Nebo neuposlechnout rozkaz, což se rovná velezradě, a tím zachránit své staré přátele (posádku) ?

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Po Pirátech z Caribiku příjemná změna. O co menší komedie to je, o to více má napětí a dramatických scén. Najdeme zde pouze dvě "pořádné" námořní bitvy avšak film stále pěkně ubíhá a není zde chvíle, kdy byste se nudili.

Magnolia (1999)

Tak tohle je jeden z nejpodivnějších filmů co jsem kdy viděl. Celý film jsem jenom zíral na všechny ty lidi, a říkal si : "co to sakra?!" Nic mi zde nedávalo smysl. Chování všech lidí mi přišlo úplně nahlavu. Trochu to zachraňují herecké schopnosti hlavních hrdinů, kteří film jakž takž drží na hladině. A k tomu 3 hodinová stopáž..... No musel jsem se přemáhat. Nakonec jsem to dal. Doufal jsem, že třeba aspoň konec překvapí. Nepřekvapil. Naopak přišel další "mindfuck". Né že by tento film byl špatný, ale já ho zkrátka nepochopil.

Zmenšování (2017)

Čekal jsem úplně jiný film, než jsem dostal. Po konečném shlédnutí to celkově nebylo špatné, ale stejně. Od filmu o zmenšování čekáte nějaké zajímavé nápady z miniaturního světa. A těch tam moc nebylo. Zato herecké výkony nebyly špatné. A celkově problematika již řečeného zmenšení je zde dobře ztvárněna. Film má veliký nevyužitý potenciál.

Ferdinand (2017)

Vtipné, chytlavé. Příběh sice klišé, ale přesto dokáže udržet vaši pozornost. Animace dostačující. Skvělý animovaný film.

John Wick (2014)

Perfektně splnil pojem "akční film". Pravděpodobně nejlepší čistě akční film, který jsem viděl. Střelba a boj je konečně udělaný pořádně. Kulky zde mají svůj "reálný" impakt. Zkrátka pocit z již zmiňované střelby je úžasný. Né jako v ostatních akčních filmech, kde postřelení nepřítele působí jaksi papírově. To potom doplňuje skvělá hudba. A samozřejmě nesmím opomenout Keanu Reavese, který jako kdyby byl pro tuto roli stvořený.

Síla odvahy (2008)

Takhle. Špatné to není. Ale je to tak na to jedno zhlédnutí večer u televize, kdy tomu nemusíte věnovat plnou pozornost. Pozadí děje je sice klasika, ale samotný příběh už tolik nefungoval. S postavami jsem se nestihl sblížit. Herecké výkony nebyly špatné, ale dohromady to moc nefungovalo. Až tedy na Sophie, ta to zahrála skvěle. Akční momenty nejsou špatné, ale zase by to podle mého názoru šlo udělat lépe. Celkově tento film není špatný, ale prostě na něj po chvíli hned zapomenete.

Jigsaw (2017)

Tak nečekaně dobrý konec sem už dlouho neviděl. Po lehce nadprůměrném rozjezdu a průměrném zbytku filmu, sem byl o to více překvapen. Vše bylo jednoduše vysvětleno a dokonale to do sebe zapadlo.