BoJack Horseman - Série 2 (2015) (série)

Skok hodně kupředu. Tvůrci už ví, které aspekty seriálu se divákům líbí, a posilují je. Ta deprese při sledování mě asi zničí...

Sedm (1995)

Geniální pointa, chytrý případ, skvělá atmosféra, vynikající výkony a perfektní hudba. Nemám co vytknout

Prokletý ostrov (2010)

Vynikající! Přesně takový typ filmu miluju, ale musí být fakt kvalitní a geniální, což Prokletý ostrov rozhodně je. Ano, není až tolik geniální a některá rozuzlení (tajemství vězně 67, maják) mi byla jasná od začátku, faktem ale je, že ač jsem se opravdu snažil, stejně mě film nakonec dostal. Jasně, Nolan by to asi zamotal ještě lépe, ale ono to není potřeba, protože film více než rozuzlením uhrane špičkovou atmosférou. Ta je vážně až hmatatelná. O výkonech herců ani nemluvím, všichni jsou skvělí, hudba byla naprosto parádně pasující. Verdikt je tedy celkem bez diskusí.

Teorie velkého třesku - Pilot (2007) (epizoda)

Fakt jsem se k tomu snažil přistoupit neutrálně, i když jsem už podle ukázek tušil, že tohle není můj druh humoru, ale nehodnotím, dokud nezhlédnu. No a...je to strašný😂, vážně. Naprosto chápu, že se to lidem líbí, ale tady musím jít proti proudu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tragédie po všech filmařských stránkách krom hudby. Scénář strašný, děj sice zajímavý, ale příšerně odvyprávěný (to samé v Marvelu provedeno tisíckrát lépe, viz. Občanská válka), herecké výkony dost nepřesvědčivé až naprosto odporné (Eisenberg), triky podprůměrné, digibodel všude, coloring absolutně hrozný. Nemám vůbec nic proti tmavým temným filmům (trilogie Temný rytíř), ale vizuál musí být proveden kvalitně, což zde není. Hlavní karta komiksových filmů mají být silné postavy. Ani jedna z postav nemá propracovaný charakter a osobitost. Jediné co mohu jen vychvalovat je hudba. Hans Zimmer odvedl úžasnou práci, ale bohužel ani výborná hudba nedokázala zachránit tak špatný film.

BoJack Horseman - Série 1 (2014) (série)

Hodně zajímavě namixovaná komedie s tragédií, přičemž skvěle fungují oba protipóly. Kapitolou samou pro sebe je pak naprosto geniální dabing u BoJacka.

Gladiátor (2000)

První půlka mě trochu zarazila, protože je i přes dokonalou technickou stránku pomalejší a občas i dost nezáživná. Druhá polovina ale sílí každou další minutou a Joaquin Phoenix hraje jako bůh. Oscary pro herce by podle mého měli být rozdány opačně, ale je pravda, že Russel hrál taky skvěle. Hudba je dokonalá a emoce jsou díky ní mnohem silnější. Ano, není to čistých 5 hvězd, ale 4 mi přijdou málo

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Proboha proč? Proč je to všechno tak děsně mdlé a nevyužité, když je v čele hereckého ansámblu fenomenální Jodie Whittaker? Ona je další castingový jackpot (Tennant byl první, od něho to pokračovalo každým novým Doktorem)! Začátek a závěr série je strašně super, ale stejně mu musím tunu věcí odpouštět. Proč? Je na to vcelku jednoduchá odpověď. Tady se tvůrci snaží udělat všechno děsně silné. Děj, akci, scénář... Jenže takhle Doctor Who nefunguje. Ano, byly tu série (čtvrtá, šestá), které byly extrémně silné jako celek, ale Doktor měl vždycky hlavně jednu absolutně odzbrojující zbraň. Ty jednotlivé OMG momemty, kdy všem spadla brada. Moment, minuta, deset vteřin, kdy Doctor zazářil v naprosto odzbrojující síle. ,,Já jsem Doktor z planety Gallifrey..." , ,,Amélie Pondová, přišel jsem si pro tebe!" , ,,...a jeden veliký kopanec do zadku Ticha. Ups, běžte! To bylo na vás, běžte!" Tyhle a spousty dalších momentů ukazovali tu neskutečnou kreativitu tvůrců, která tady bohužel vážně selhává. Je mi to líto hlavně kvůli promarněnému potenciálu nové Doktorky...

Pán času - Andělé dobývají Manhattan (2012) (epizoda)

Tohle je to, co na Doctorovi všichni milujeme. Střídání žánrů. Tahle temná epizoda je masterpiece a výkon Matta Smitha je dechberoucí.

Nabarvené ptáče (2019)

Po zhlédnutí Nabarveného ptáčete v kině mnou spolužačky hluboce opovrhovali pro mé zklámání a kritiku. Vždyť to přeci bylo tak realistické, brutální a pravdivé. Jak tohle někdo nemůže ocenit? Tak tedy popořadě. Film bez hudby je plánovaná sebevražda, ale dovedu si předatavit i dílo, ve kterém by to fungovat mohlo. Tohle dílo jím ale není. Dále pak příběh. Pochopil vůbec Marhoul předlohu? Příběh chlapce, který putuje zeměmi za druhé světové války a skrz jeho emoce čtenář vnímá všechna ta zvěrstva. Film ale žádné chlapcovi emoce nenabízí, jelikož chlapec má po celých 140 minut stejný výraz. Dál. Koncepce celého filmu je úplně špatná a to s abstraktními nebo nevšedními střihy problém nemám. Tady člověk netuší, proč se kapitola jmenuje Robert, když tam za celou dobu žádný Robert není jmenovaný. A ono celkově střih, kdy třeba střelec 5 minut sedí na stromě, než zamíří a vypálí, je naprosto ulítlý a nezvládnutý. Abych ale něco vyzdvihl, tak herecká camea byla výtečná, protože snad všichni zúčastnění dokázali na malém prostoru ukázat různé emoce (narozdíl od Kotlára v hlavní roli). Černobílá kamera je bez diskuse výtečná a tahá film o velký kus výš. A to je asi úplně vše. Oněch 140 minut jsem byl neskutečně zklamán a jen jsem pozoroval spolužačky, žasnoucí nad "tou ohromnou kvalitou" filmu. Pokud by si některá z nich náhodou přečetla tuhle recenzi, tak vzkazuji jen jediné. Zkuste si pustit i jiný film o druhé světové ;-)