The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

Vzhledem k mému fandovství co se Star Wars světa týče, musím být tady přísný kritik. Na Mandaloriana byl tenhle díl špatný. Vizuální nuda (kromě scény s vesmírnými velrybami), hudební průměr, scénáristká rychlokvaška. Tudy cesta nevede!

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Žádná tragédie tenhle film není. Tragédie je aktuální směřování MCU. Třetí Ant-Man ale neurazí, ani nenadchne, přičemž komplet promrhává potenciál. I tak je to ale v pohodě zábava. 6/10

Avatar: The Way of Water (2022)

Revoluce se nekoná, ale hezky se na to dívá. První Avatar bral dech svým přelomovým audiovizuálem, což ten druhý už zreplikovat nedokáže. Na druhou stranu, vodní scény jsou v rámci triků opravdu daleko před konkurencí. Jenže právě kvůli odeznění wow efektu se tentokrát kritika scénáře znásobí. Ten je totiž opět jednoduchý a nenabízí nijak zásadní prokreslenost nebo zajímavé zvraty. To jediné mě mrzí, protože takhle u mě Avatar nikdy nebude bodovat tak, jak by mohl. 7,5/10

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Po Skoro na mizině je to studená sprcha, protože příběh divadla Mír byl aktuální. Na druhou stranu se to satiricky vysmívá všem aktuálním woke blbostem, že mě to stejně baví. Srovnání s Mostem je možná na místě, ale Most měl desetinásobné produkční podmínky. Scénáristicky byl ale Most někde úplně jinde a je pravda, že Liga tady hodně ztrácí. I tak mě to ale bavilo a několikrát rozesmálo (hlášky typu "vyžranej jak hroch o Vánocích" zlidoví). 6/10

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Mandalorian byl trefou do černého, a když přivedl zpět Bobu Fetta, skákal jsem radostí. Rodriguezova epizoda s Bobou byla úžasná a já byl na jeho vlastní seriál extrémně natěšen. Výsledek je ale zklamání. Boba je najednou úplně jiný, měkký a...hodný? Budget je poloviční a je to znát, příběh je šíleně jednoduchý, režijně je to bez nápadů. Přitom ingredience jsou parádní - hudba je vynikající, Temuera je badass, camea vyrazí dech. Jenže tady je můj největší problém. Seriál to v půlce vzdá a přivede zpátky Mandaloriana. A jeho epizoda byla...no masterpiece. Jenže v ní nebyl Boba, neřešilo se tam nic z minulého děje a vlastně to působilo, jako by se tvůrci spletli a místo Book of Boba Fett pustili epizodu z třetí řady Mandaloriana. Jenže další epka byla stejná. Mandalorianovy epizody patří bez diskuse k vrcholu seriálu, ale to je špatně. I ten vizuál jako by v těchto dílech extrémně poskočil. Každý jsme chtěli, aby se Mando objevil, ale ne aby si show přivlastnil pro sebe. Poslední díl s Mandalorianem pracuje mnohem lépe. To, že se znovu dali dohromady s Baby Yodou je za mě chyba, ale fanoušek ve mně je samozřejmě štěstím bez sebe. Holt klientela je neúprosná a všichni je chtějí vidět spolu. Ve mně ale bohužel klesá význam závěru druhé řady, který byl tak silný, protože měl odvahu Mandaloriana a dítě oddělit. A po roce jsou zase spolu...a stane se to v seriálu někoho jiného. Guilty pleasure a zklamání v jednom. 6/10

Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Případ už tady bohužel hraje druhé housle, protože to hlavní je vygradování vztahů v prvním oddělení. Korejs nepřekvapil a jeho zrada byla precizně připravovaná. Kozák to naprosto pochopitelně položil a jeho náhradník je až dokonale pasující tečkou za tímto příběhem. Strašnej nářez a to nejen na naše poměry. 10/10

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Naprosto chápu výtky k pomalému tempu i k mnoha linkám. Mě ale série ani jednou nenudila, byl jsem zainvestován v postavách i dějových linkách a doslova jsem se vyžíval v pomalém tempu vyprávění. Na konci vše zapadne tak extrémně dokonale, že se hned nabízí vše zhlédnout ještě jednou. Vizuálně i hudbou je to opus, herecky to má dva tahouny. Ed Harris vládne příběhové lince a Anthony Hopkins zase té Westworldové. Neskutečně hluboká podívaná, kterou doporučuji každému, kdo chce přemýšlet nad smyslem a definicí života. 9/10

Andor (2022) (seriál)

Je to randál. Narozdíl od Mandaloriana a celého Filoniverse je Andor dospělý, špinavý chladný. Herecky přesné, režijně precizní, scénáristicky skvělé. Co se týče audioviziálu, tam jen zírám. Jak mohl Kenobi vypadat tak bídně, když Andor by se klidně mohl promítat v kině...nepochopím. Hudba? No radost poslouchat. Finále story arců jsou to nejlepší, co nám SW kdy nadělilo a extrémně se těším na další nářez. 8,5/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Amatérská Marvelovka. Vážně...tady není dobře skoro nic. Scénář je příšerný, dětinský a překombinovaný, herci hrají jak na houpačce, hudba je slaboučká (občas tam prostě ani není, a ne, to nevypadá na záměr), příběh prostříhaný až to bolí. Waititi se na to prostě vykašlal a dopadlo to takhle. 2 hvězdy jen za triky a Hemswortha, který se na své fyzičce opravdu nadřel. Jo a taky za Gorra. Bale hraje jako bůh, jenže je ve filmu 5 minut... 4/10

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

Nemyslím si, že by Kozáka položil Pražák. Ačkoliv nás k tomu vedou všechny indicie, díval bych se spíš po těch skrytějších. Ten kdo totiž celou dobu opravdu tahá za nitky je Korejs. Tak uvidíme. Tohle je top kvalita i v evropském srovnání