Perníkový táta (2008) (seriál)

Fúúú. Prožít tento serial je jeden velký zážitek. Nic lepšího v seriálové tvorbě dlouho nenajdememe. Tvrzení v komentářích, že celý seriál je jedna velká škola životem jsem nejdřív moc nechápal, ale po dokoukání to chápu až moc dobře. Velké zvraty, geniálně napsané postavy (+ realistická reakce na okolnosti) a obrovská epičnost je jen zlomek toho co tento seriál nabízí. Při sledování zažijete smutek, štěstí, nervozitu a další emoce alespoň na malý moment. K hereckým výkonům lze říct jen jedno slovo: Bravo. Naprosto geniální a nejlepší volba pro hlavní roli: Bryan Cranston. A největší BITCH celýho seriálu a frajer, kterej si toho neskutečně prožil: Aaron Paul. A abych nebyl sexista, tak výkon Anny Gunn byl také vynikající. Bože jak já ten seriál miluju. 1. Série 9/10. 2. Série 9/10 3. Série 9,5/10 4. Série 10/10 5. Série 10/10. Breaking Bad - 10/10.

Krotitelé duchů (1984)

Pohodová komedie, které to bohužel trošku ničí pomalejší fázování. Všechno to, ale zachraňujou výborné postavy v čele Billa Murrayho a dosti kvalitní scénář a hudba. 7,5/10.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Celý film si zakládá na jednom obrovském hereckém koncertu, převážně trojice: Nicholson, Fletcher a DeVito. Celý snímek má hlavu a patu, nic tam nebylo jen k vyplnění času a vždy každá scéna má nějaký záměr. Rozhodně jeden z nejlépe zrežírovaných filmů a my můžeme být rádi, že takový talent jako mistr Forman se narodil u nás a celý národ zviditelnil po celém světe. 9,5/10.

Nabarvené ptáče (2019)

Už od prvních ukázek jsem tomuto snímku velice fandil. Bohužel až moc a nenaplnilo to moc mé očekávání. Po všech možných technických stránkách je to naprosto vyšperkované a perfektní. Zlaté lvy zasloužené, jen škoda že ta nominace na Oscara nepadla. Kniha, kterou jsem četl je "překvapivě" lepší a radši si příště znovu přečtu knihu než kouknout na film. Ale i tak je to velká povinost české kinematografie která se jen tak u nás nevidí. Po herecké stránce byli všichni skvělí obzvlášť Petr Kotlár, který má podle mě dost slibnou budoucnost (i když sám říkal, že o herectví nemá moc zájem) . Ostatní herci jsou spíš, takové křoví, ale i na těch pár minut si toho Harveyho Keitla nebo Barry Pappera užijete. 6,5/10.

Irčan v rozhovorech (2019)

Pohodové posezeníčko se čtyřmi velikány Hollywoodu, kteří nejen, že prozrazují zákulisí Irčana, ale také vzpomínají na staré časy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Po druhem zhlednuti naprostá špica a bezchybná práce. Momenty kdy DiCaprio jde (nebo spíš se vleče) bych mohl sledovat klidně další hodinu. A Tom Hardy jako největší zmrd filmu nemohl podat lepší výkon. Lehká a vypočítaná režie Alejandra G. Iñarrita mě vždy držela u obrazovky a ani minutu nenudila. Všechny Oscary zasloužené (ještě Hardymu bych to ale přihodil). 10/10.

Zaklínač (2019) (seriál)

Zaklínač mě dost mile překvapil. Musím přiznat, že od začátku jsem tomuhle projektu moc nefandil. Cavil mě jako Zaklínač neseděl a podle traileru to bylo takový meh. Ale čím déle jsem Zaklínače sledoval tím více jsem zjišťoval jak moc jsem se zmílil. Teď, už jsi nedokážu představit, že by někdo jiný hrál Geralta než Henry a to samé i další postavy. Všichni herci mi na postavy seděli. Co mě, ale moc nebralo byla dějová linka Cirri. Dále bych nečekal, že to bude takový masakr jako třeba Game of Thrones. Řekl bych , že hodně lidí to bude ke GOT přirovnávat a ani se nedivím, řekl bych že by to mohl být novým nástupcem. Budu se těšit na další série. 8/10.

Osm hrozných (2015)

Jak sleduji ty recenze, které se pohybují okolo 3* až 4*, tak to chápu. Já sám jsem na první shlédnutí měl stejný názor, ale po několikátém shlédnutí jsme musel dát ten plný počet. Je možné, že jsem až moc velký Tarantinovec a nadržuji mu, ale i přesto mě ten příběh strašně bere. Zajímavýt herci, kteří hrají zajímavé postavy s tajemnou historii a nevíte kdo je vlastně ten dobrák a kdo záporák. Scénář je opět na úrovni Tarantina a strašně baví. 9,5/10.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Velkolepé dílo, které mistra Tarantina doneslo do krás i děsů Hollywoodu. Nádherný, vypilovaný a propracovaný scénář s nejlepšími postavami. Po několikátém shlédnutí jsme si uvědomil, že je to můj první film ve, kterém mě bavili všechny scény. I asi dvaceti sekundový záběr, kdy jde Butch ke svému bytu. 10/10.

Kmotr (1972)

Kmotr je velkolepé mistrovské dílo. Nejlepší gangsterský film vůbec. Fenomenalní hudba, která mě vždy hraje v hlavě jen když vidím někde název kmotr. Úžasná režie a nadčasový snímek, který kompletně změnil Hollywod. Herecké výkony ani nebudu zmiňovat. 10/10.