Psycho (1960)

Psycho byl můj debut od Mistra Alfreda Hitchcocka a nezklamal. I když Kubrickovo Osvícení je můj nejoblíbenější horror, Psycho je velkým konkurent. Napjaté scény, strašidelná hudba a neznámo. To potřebuje každý horror (hlavně ty dnešní) a přesně to dělá Psycho mistrovským dílem. 9,5/10.

Terminátor: Temný osud (2019)

Upřímně jsem se vážně obával. Po těch minulých třech hitparádách to vážně vypadalo, že Terminátoří značka půjde do kopru. Naštěstí se spojil Tim Miller a James Cameron s vytvořili tohle. Samozřejmě to není úplně nejlepší. Opět tu máme až moc nekvalitních CGI efektů a hodně nerealistických akčních scén. Přesto nejpovedenější Terminátor od Dne zúčtování. 6,5/10.

Maják (2019)

Tenhle prapodivný snímek není pro každého. Černobílá barva a 4:3 obraz je pro dnešní kinematografii velký nezvyk. Přesto mě to zaujalo, jak už hereckými výkony tak praci s kamerou. Je to taky jeden z důvodů, že Pattinson je dobrým hercem a ne nějakým puberťáčkem z Twilightu. 8/10.

Terminator Genisys (2015)

Při první třetině jsem si říkal "Jo, to bude konečně dobrý Terminator od dvojky". Bohužel nebyl. Za celý film jsem si nemohl zvyknout na změnu herců (Sarah, Kyle a opět John). Takže verdikt je takový, že Genisys patří do seznamu "Zbytečné Terminátoří filmy". 5/10.

Suprhrdina (2008)

Jestli hledáte nějakou stupidní, vtipnou, americkou komedii, tohle je správná volba. Sice je to plné morbidních a nevhodných vtipů, ale jako vymejvárna mozků to stačí. 5/10.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tak tohle bylo něco.... Jak během hodiny a třičtvrtě zkazit akční frančízu. Prostě bez Sarah Connorové to není Terminátor. Styl alá Michael Bay vážně nesedí: žádný příběh, na nic postavy, CGI taky na nic, ale hlavně že tam vybuchuji auta a postavy ničí město. 6/10.

Le Mans '66 (2019)

Tak tohle bylo něco. Po tom co Mangold udělal s Loganem jsem byl ve velkém očekáváni. A to se splnilo. Ze začátku jsem si nebyl tolik jistý jestli tento film je pro mě, jelikož se o auta tolik nezajímám, ale opak je pravdou. Le Man's si užije vážně každý. Do téhle doby byl pro mě Matt Damon nesympatický, ale teď se mi to obrátilo a těším se na jeho další filmy. A Christian Bale?... Perfektní. 8/10.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nedivím se že, tento film je považován za klenot akčních filmů. Tam bylo vše co má v akčňáku být: dobrá akce, dobrý zaporák, dobré postavy celkově. Nemůžu si stěžovat. 9/10.

Dva papežové (2019)

Nevím proč, ale tenhle film si mě něčím získal. Krásný příběh o přátelství, který překvapivě není mainstream. Skvělé herecké výkony, ať už Anthony Hopkins tak i Jonathan Pryce. Skvělý scénář i hudba. Jsou tu, ale i části které mě tak nebrali především mladší část života papeže Františka. 8,5/10.

Terminátor (1984)

Ne tak dobrý jako Den zúčtování, přesto je to klenot a základ všeho. Bez prvního Terminátora by neexistoval fenomén akční film a Terminátoří série. Co si, ale budeme jeden z nejlepších režisérských debutů celovečerního filmu. Ve filmu fandíte Sarah a nesnášíte Arnolda a tak to má být. 8/10.