Sedm (1995)

Žádný film nenavodil takovou atmosféru jako SEDM. nad žádným filmem jsem nepřemýšlel tak jak nad SEDM. O žádným filmu se mi tak intenzivně nezdálo jako u SEDM. David Fincher si u mě napravil reputaci po třetím Vetřelci a dokázal mi jak moc je schopný ve svém řemesle. Ty pohyby kamerou, střih, scénář a hlavně hudba; vše tohle si David pohlídal na jedničku. Hudba Howarda Shorea ve mě vyvolala takové pocity, které se mi zaryjí hluboko do paměti. Dvojici Brad Pitt a Morgan Freeman jsem si hned zamiloval a přiřadil bych ji do seznamu legendárních dvojic, mezi Julese a Vincenta. 10/10.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Audiovizuální bordel, kterej se chce tvářit drsně, ale vůbec mu to nejde. Harley se snaží být vypravěčem (očividně DC hledalo inspiraci u Deadpoola), bohužel, ale neúspěšně a z jejího rádoby vtipného výkladu je pěknej guláš. Samotná choreografie je dosti zajímavá a propracovaná. Je vidět, že si Ewan McGregor roli velmi užívá, ale ze samotného záporáka vůbec necítíte respekt a strach. Samotní členové Birds of Prey nejsou moc zajímavé a působí jen jako křoví. Abych, ale jen nenadával tak musím vypíchnout Margot Robbie jako Harley, která si to užívá a umí se do té role hezky vžít. A taky hudba mě bavila. 5,5/10

Richard Jewell (2019)

Další povedená Eastwoodovka. Je až neuvěřitelné jak devadesátiletý muž dokáže každý rok vytvořit nový film a tak dobrý. RICHARD JEWELL mě dost připomíná SULLY: ZÁZRAK NA ŘECE HUDSON, tím jak opět Clint vytváří film podle skutečné události a jak v obou snímcích je vyobrazena psychika obou hlavních postav. Ústřední trojice tu předvádí nádherný herecký "koncert". Možná bych dal Oscara spíše Kathy bates než Lauře Dern, ale Akademici už rozhodly. Paul Walter Hauser mě až překvapil jak dobrý a talentovaný je a stejně tak opět nezklamal Sam Rockwell. 8/10.

Rocky Balboa (2006)

Další povedený Rocky plný motivace, emocí a boxu. Je to krásné rozloučení dosavadních filmů, které se propojují malými body. Je tu vážně od každého něco jak už od vedlejších postav, tak po ty hlavní. Sly si tu vyhrál se scénářem a nasolil nám kupu kvalitních motivačních citátů a hlášek. Bohužel co mě zklamalo, že tu vůbec nezmínili Apolla. Dále je tu několik nejasností,které nám film nevysvětlil. Ale i přesto po tragickém Rockym V velké zlepšení. 8/10.

1917 (2019)

Velkolepý válečný epos. Je vidět že si 1917 Sam dělal pro své potěšení, ale to mi vůbec nevadí. Ba naopak mě to baví. Po technické stránce nádherně vypiplané. Co můžu třeba vyzdvihnout, tak nádherná kamera Rogera Deakinse; hudba Thomasa Newmana, která mě hned na začátku filmu oslovila nebo i báječný zvuk a vizuální efekty, které mě překvapili, že byly až realistické. Dále mě tu bavila většina postav. Jeden z důvodů proč diváci hlavně navštíví kino je kvůli “film bez střihu“. To je tu velice chytře vymyšlené a určitě to dopomáhá k originalitě, ale bystré očko prokoukne kdy to pan Mendes střihl. Mezi ústřední dvojici mám, ale trochu rozpory. Byl tu Sympatický Dean - Charles Champman a (pro mě) Nesympatický George McKay. Mezi vedlejšími postavami mě bavili i přes malý prostor Benedict Cumberbatch a Richard Madden. 10/10.

Kočky (2019) odpad!

Jestli po tomhle nebudu mít trauma, tak už po ničem. I když nesnáším muzikály, tak mě Cats něčím přitahovali. A jsem do konce i rád, že jsem to viděl, protože vím jak vypadá hodně nekvalitní film. Animace strašná, k příběhu se nebudu ani vyjadřovat a ani nechápu proč se Gandalf s M přidali k bandě zhulenců. Jestli je pravda, že měli být Cats animované , tak by udělali lépe.Už víckrát NE!!! 1,5/10.

Lepší už to nebude (1997)

Nemám úplně v lásce romantické filmy, ale tohle mě překvapivě bavilo a překvapilo. Opět úžasný Jack Nicholson, který si toho Oscara zasloužil. Role takového stylu jako cholerický mizantrop se k němu hodí. Překvapivě ani nezastiňuje ostatní členy ústřední trojice, Helen Hunt a Grega Kinnera. Sice je to další další příběh o lásce a přátelství, ale to mi vůbec nevadí. 8/10.

Dolittle (2020)

Už vím proč je to takový propadák. Kam se sakra podělo těch 175 milionů USD. Asi většina hercům, potažmo dabérum,ale rozhodně ne do CGI. Strašně mě mrzí, že nedokázali ten rozpočet použít a neudělat kvalitní CGI. Většina záběru vypadá jako z počítačové hry z roku 2005. Samotný charakter Dolittla (Downey Junior) mě nepřišel moc zajímavý, což asi je chyba. Za to třeba ten Gorilak (Rami Malek) nebo ten lední medvěd (John Cena) mě bavili mnohem více. Co, ale cením že chtěly předat nějaký odkaz v podobě: že je v pořádku se bát a přátelství je důležité. 6/10.

Na nože (2019)

Kdo by to byl řek, že se Rian Johnson vykoupí a ještě tak parádně. Vážně mě RJ překvapil, jak skvělý a originální film může vytvořit. Strašně se mi tu líbí hudba, která je schválně zasazená do devadesátých let minulého století,kdy přesně byly tyhle detektivky na vrcholu (Poirot, To je vražda napsala). Mezi postavami mě nejvíce zaujali : Ana de Armas a Daniel Craige. Když už jsme u těch postav, tak mě nejvíce bavila dějová linka Any a Christophera Plummera. Samotný Rian si tu pořád hraje s diváky a nikdy až do samotného konce vás nenechá, aby jste si byly jistí, kdo zavinil vraždu. A nesmím ani zapomenout na božana Chrise Evanse, který si konečně zahrál nějakou zápornou roli. 9/10.

Temný rytíř povstal (2012)

Nádherné zakončení povedené trilogie. Už to lehce ztrácí ten Batmanovský efekt, možná proto že Batman tu tak často není. Po technické stránce, nejlepší Batman vůbec. Tom Hardy tu krásně zobrazuje pravého záporáka. Máte z něho strach, respekt a nechcete ho naštvat. Opět bravurní práce Hanse Zimmera (z hudby mi šel mráz po zádech, jako z každé od Zimmera). Nolan tu krásně propojuje všechny tři díly nenápadnými narážkami (postavy, vzpomínky). Hodně lidí může zklamat, že tu Batman tolik není a tak to vypadá, že banda policistů se snaží dostat Banea, zatímco Batman si někde válí šunky (opak je pravdou). 8,5/10.