Zrození Planety opic (2011)

Jak já tuhle opičí ságu nemůžu vystát, tak tohle jsem si užila. Velkolepá studie toho, jak největší lék lidstva přinese v důsledku jeho zkázu. Na počátku toho všeho stojí Caesar a celý film stojí na něm. A na Jamesi Francovi, je tedy fakt, že s Jamesem se těžko šlápne vedle a jeho filmy obvykle stojí za vidění. Tento určitě ano. Sympatické je i obsazení obzvlášť nesympatického Toma Feltona v miniroli "ošetřovatele" a mě se chtělo říct, "dobře ti tak". Caesar má charisma, inteligenci a potenciál stát se vůdcem.... a změnit svět, a i to udělá.Jo, líbí se mi tenhle prequel o tom, jak to celé začalo, je to rozhodně nejkoukatelnější, nejakčnější a nejstravitelnější jízda z celé lidoopí série.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pořád mi uniká, co je na tomto snímku tak oceňováno. Samosebou, natočeno je to víc než dobře, Leo si za Oskarem šel tvrdě a cílevědomě a všichni mu to přejeme. Kamera skvělá, lokace taky, ale vždyť je to dloooouhé a má to neodpustitelná hluchá místa. Film o tom, jak má Leo tuhý kořínek a je velmi těžko ho zabít, na cestě za pomstou. Dobrá, ale co ten zbytek? No, dost možná za mé nízké hodnocení může to, že jsem neviděla útok medvědice, celou dobu jsem měla dlaně přes oči, semtam je trochu sundala a jak tam pořád byla hnědá srst, zase jsem se přestala dívat. Čili z medvědího masakru jsem neviděla doslova ani chlup, třeba bych pak dala o hvězdu více.

Mlha (2007)

Mlha je docela příjemným překvapením. Z celkem krátkého ač skvělého Kingova díla se dá vykřesat dvouhodinové hororově-thrillerové-drama. Jako správný film tohoto žánru má v sobě kus psychologie jednotlivce i psychologie davu, nějaký ten náboženský fanatismus, napětí, překvapení a působivý konec. Přesněji velmi silný pečlivě vygradovaný závěr, po kterém zůstane divák jako opařený.

Znamení (2002)

Znamení mám moc ráda a když je příležitost, nikdy si je nenechám ujít. Miluju atmosféru toho snímku, každá postava je skvělá jiným způsobem a všem dokážu rozumět. Ačkoli tomu všemu samozřejmě vévodí role Mela Gibsona. Jeho sinusoida víry a nevíry je zcela pochopitelná a přirozená a mě je sympatické, že se v téhle postavě projevuje lidskost s klady i zápory toho všeho, co tohle slovo obnáší. Joaquin Phoenix je jako vždycky báječnej a děti jsou no zkrátka k sežrání. Největším kladem filmu je ale to, jak do sebe všechno postupně zapadá, dílek po dílku jako dětská skládačka. Na spoustě mysteriozních scifi počinů se dá najít hodně nesrovnalostí a nesouladů, ale tady ne. Tohle mi kompletně dává smysl od začátku až do konce. A hudba, hudba je skvostná

Stalo se (2008)

Tak, není to úplně marné. Vlastně naopak, ústřední téma je hodně zajímavé. Zápletka tu pro mě docela funguje a hodně intenzivní je pojetí některých způsobů, jak sejít ze světa. V tomto je dílo nesmírně kreativní. Jsem si jistá, že některé věci, které jsem tu viděla, už nikdy z hlavy nedostanu... není to zkrátka takový ten film o kterém už za pár dnů nevíte, o čem byl. Myslím, že hlavní důvod proč hodnotím lepším průměrem je pro mě Mark Wahlberg.... s Marky Markem já mám fakticky problém. Ten chlap jednoduše nehraje, ledaže by to bylo takové to do posledního dechu vypilované extracivilní herectví? Mě prostě přijde, že jen tak popochází s výrazem čerstvě vyorané myši a oči navrch hlavy si udrží po většinu záběrů. Nějak tohle nemůžu strávit. Jsem přesvědčená, že s jiným obsazením by to bylo o dost jiné kafe. Ale celkově vzato má tenhle snímek docela atmosféru.

Armageddon (1998)

Naše vláda, americká vláda nás žádá, abychom zachránili planetu. Chce někdo odmítnout? :-) Ano, je to patriotický, skrznaskrz klišoidní, na efekt a na city hrající doják, který s vesmírem má pramálo společného.... ale who cares? Armageddon mě skutečně bere, vždycky bral a vždy brát bude. Miluju tyhle bayovské počiny, bezvadnou kameru a akci. Abych ale byla poctivá, musím nakonec jednu hvězdu sundat. Sice je to super kousek. Ale chtělo to trošku nůžky, zvlášť v poslední třetině filmu a i já jako velký fanda uznávám, že nejsilnější částí je první polovina. Ač žánrově rozkolísaná, první půlka je jízda, tak trochu romantika, něco akce, krapet dobrodružna a podstatná část humoru a nadsázky ve výcvikovém středisku - tahle část je vůbec moje nejmilejší. No a pak nezapomenutelní Aerosmith a Chantal Kreviazuk s nádhernými písněmi. Mě to takhle ke štěstí docela stačí.

Pokoj 1408 (2007)

Hmmm, slušně pojatý one-man horor dle Kingovy předlohy. Musím říci, že dodívala jsem se až napotřetí, tyhle duchařiny nemám moc ráda a při první i druhé projekci jsem vždy v určité fázi v rámci zachování duševní pohody raději sledování ukončila. Tentokráte už to vyšlo a já smekám klobouk před výkonem Johna Cusacka, uhrát prakticky celý film sám, to je pane něco. Takže tu máme podivný pokoj, záhadná úmrtí, cynický nevěřící spisovatel a jedna dlouhá noc. Nebožák Mike musí po svém ubytování čelit nevysvětlitelným jevům, lekačkám, úrazům, záhadným telefonátům a ve své podstatě čirému psychoteroru ušitému přímo na míru dle jeho vlastních démonů. Jako dovča nic moc, jako horor je to celkem silné. Tak tedy, poprvé viděno do konce a zde je nutno uznat, závěr mě dostal. Ale jinak za nejlepší na tomto filmu považuju Enšpíglovo hodnocení :-)

Let Fénixe (2004)

Letadlo, havárie, nehostinná poušť, parta nesourodých trosečníků, naděje, beznaděj a zase naděje. Mám Let fénixe moc ráda a neumím říct proč. Ráda tak na tři a půl hvězdy, ale dávám 4 protože mi přijde, že inkasuje zbytečně vlažná hodnocení. Možná je to tím, že neznám původní verzi? Hodnotím vysoko hlavně kvůli Dennisu Quaidovi a Hughovi Lauriemu a taky pro skvělou kameru i střih. A no ano, i pro bezva scénu s pašeráky a hudbou Angel od Massive Attack, tento song budu mít už navždycky s Fénixem spojený.

Misery nechce zemřít (1990)

Takový příběh obyčejného šílenství jedné vášnivé knihomolky. Kathy Bates v téhle roli doslova září. Její pojetí Annie je opravdu dechberoucí, záběry kamery na její tvář dělají na diváka ten správný hrůzyplný dojem. A ne, skutečně bych se nechtěla do jejích spárů dostat. Ach můj bože doufám, že jednou nebudu taky taková. Urputná, fanatická, děsivá a strašidelná fanynka svých oblíbených spisovatelů. Některé scény se musí zarýt pod kůži, viz třeba ta, ve které Paula flákne kladivem přes kotníky nebo finálová strkanice. U toho se citlivý divák kroutí jako nahý v proutí... Nakonec chťouc nechťouc zvedám na plný počet.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Z pozice skalního potterovského fanouška si nemůžu nechat nikdy žádný díl ujít. A tento za to fakt stojí. Závěr série je strhující, temný, akční a magický. Z malých roztomilých hrdinů se stali dospělí opravdoví hrdinové, ti co svedou velkou bitvu o Bradavice a někteří přinesou oběť nejvyšší. Zahynou tu špatní i dobří a bohužel i postava má ze všech nejmilejší.... Inu, tohle už není žádná pohádka pro malé děti, chvílemi je to celkem slušný válečný film. Film, který mám moc ráda a nejraději z něj mám moment, kdy profesorka McGonagallová použije na ochranu Bradavic kouzlo Piertotum locomotor. I já bych brala takové oživlé sochy na svou ochranu :-). A taky myslánku! Ale ten způsob, jakým Vy-víte-kdo drží hůlku, ten mě tedy drásá a nikdy drásat nepřestane. Zasloužil by přes tu svou Voldemortovskou pracku plácnout!