• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tedy musím uznat, že u sledování jiného Star Wars filmu jsem se takhle nenudil! Dějová linka s Rey, Lukem a Kylo Renem je v pořádku, ale co ta druhá? Nerozumím tomu, proč nám sedmá epizoda přiblížila postavy, jako jsou Finn a Poe, když tu teď měli naprosto zbytečnou a nezáživnou dějovou linku. Z velké části bylo vše, co nám sedmá epizoda představila, spláchnuté do záchodu. Oproti jiným dílům mě i mrzí absence většího počtu nových planet (tady jsme totiž na třech lokacích po celý film), absence nových kultur, jazyků a způsobu žití ''příšer''. I když musím uznat, že ti tvorové, co žijí po boku Luka jsou super! A ne, nemyslím Porgy. Dále mi vadí časté zesměšňování záporáků, některé naprosto zbytečné scény a hlavně fakt, že jsme se nedozvěděli téměř vůbec nic. Bohužel ani srdceryvné scény, kdy padnou bojovníci dobra, ke kterým si ale ani nemáte šanci najít cestu, to nezachrání. Doufám, že devátá epizoda zlepší reputaci nové trilogie, protože pro mě už mají nové Star Wars filmy se Star Wars, jako takovými, pramálo společného!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Není to špatné, ale řekl bych, že to postrádá tu atmosféru, kterou se mohly předchozí Star Wars filmy jen pyšnit. Navíc mi chybí větší vysvětlení, kde a proč se zformoval První řád, kam zmizely zbytky impéria (přece vše neskončilo pouhým zničením hvězdy smrti), atd. Velmi na mě naopak zapůsobil samotný úvod, kde První řád útočí na vesnici. Líbila se mi také první scéna s Rey, kde brakovala pozůstatky imperiální lodi. Zbytek filmu na mě bohužel ale moc velký dojem neudělal, i když musím uznat, že nové (ale i ty staré) tváře jsou fajn.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

S ''Impérium vrací úder'' se jedná, dle mého názoru, o nejlepší Star Wars film. Ta přeměna a rozpolcenost Anakina je naprosto skvělá. Ty plky, že je Anakin příliš emařský, nechápu. Vždyť kdyby byl naprosto vyrovnaný, tak se nejspíše nic z toho, co se tu odehrálo, nestane. Pan Lucas ukázal, že má své filmy rád, a že nad nimi skutečně přemýšlí. Všechno to totiž perfektně lícuje. Díky epizodám 1-3 jsme se dozvěděli o původu klonů, vzestupu impéria, minulosti Dartha Vadera, Sidiouse, Yody a Obiwana. Dále o tom, proč byli Luke a Leia rozděleni, kde se vlastně vzal Boba Fett, jak přišel Sidious k té šeredné tváři, a tak dále, a tak dále. Jediné, co musím vytknout je ''souboj'' Sidiouse s rytíři Jedi, kteří ho přišli zatknout. Fenomenální závěrečný souboj to ale plně vynahrazuje!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Ano, vlastně se jedná o takový romantický film. Už první scény napovídají, jakým směrem se bude film ubírat. Jenže pro třetí epizodu je to hrozně důležité. Jestli u Pána prstenů vznikly první dva díly proto, aby vznikl ten třetí, u Star Wars to platí rovněž! O nic jiného tu vlastně ani nejde. Dozvíme se o původu klonů, a více si přiblížíme postavu hraběte Dooku, který nám částečně otevírá další epizodu. Jinak je to stále takové pohádkové, jako první díl. I když je třeba brát v úvahu závěrečnou větu mistra Yody, díky které film pomalu, ale jistě, sklouzává do temnější třetí epizody.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Je to hodně pohádkové, ale co na tom. O to více je alespoň zajímavější kontrast se třetí epizodou. Tohle je vlastně ''jen'' takový spouštěč všech těch událostí, které teprve přijdou. Děj je situován do doby, kdy ještě nebylo nejhůře a nešlo tolik do tuhého, a navíc jsme se seznámili s budoucím protagonistou / antagonistou, který ještě netuší, co ho čeká.

Hon (2012)

Tak tomuhle dílku nemám co vytknout! Už dlouho jsem neměl při sledování filmu takový ten pocit, kdy se toužíte dostat do dějiště, abyste hlavní postavě pomohli! Celou dobu jsem se kroutil jak žížala a nedokázal být vklidu. Všichni v tom městečku mě svým chováním a konáním tak neskutečně moc štvali! :D Skvělý Mad Mikkelsen ztvárnil opravdu zničeného člověka, kterého odrovnala lež malého dítěte, které si ani pořádně neuvědomovalo, co vlastně způsobilo. Pěkný film, kterému jsem věřil naprosto vše, co se snažil říct. O to horší je pomyšlení na fakt, že se to může stát komukoliv v reálném světě...

Forrest Gump (1994)

Velmi povedený snímek! Líbí se mi už jen to, jak je ten příběh rozmanitý, jelikož nemá jen jednu jedinou zápletku, ale hned několik. Je to vlastně sled událostí, kterými si Forrest za svůj život prošel. Navíc to střídání prostředí, lidí, situací a emocí filmu jen prospívá. Řekl bych, že si v tomto filmu každý divák najde to své, co má rád. Za mě jeden z nejlepších filmů!