• Fantasy

V zajetí démonů (2013)

Ano, je to klišé, klišé a zase jen klišé, ale funguje to. Žádný horor mě prozatím nebavil více. Některé scény jsou samozřejmě až bizarní. Kdo by šel v takovém domu hrůzy sám do sklepa se zápalkou, že ano? Na druhou stranu, to musím přehlížet a brát to jako prvek, který vlastně svým důsledkem baví.

Žena v černém (2012)

Moc dobrý horor, škoda jen té ostrouhanosti ve scénáři. Jinak prostředí a atmosféra je naprosto luxusní! Fanoušci herní série Posel smrti jistě našli v lokacích určitou podobnost.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Konečně zase v lecčem odlišný snímek. Na Třech billboardech je zvláštní to (v dobrém slova smyslu), jak si postupně vytváříte názor na všechny ty lidi ve městě, a následně ho měníte. Zároveň každé té postavě do jisté míry rozumíte, a tak trochu i chápete jejich chování a konání.

Počátek (2010)

Tenhle film je fantazie! Vím, že je mezi lidmi často spojován s hlavní myšlenkou Matrixe, ale pro mě je tenhle snímek na vyšším levelu. Není to zdaleka tím, že je Počátek novější nebo něco takového. Byl mi zkrátka více sympatický celý ten ansábl. K tomu jsem si naprosto oblíbil scény, kdy Ariadna vytváří nové světy nebo kdy Cobb vypráví o své minulosti. Hudbu Hanse Zimmera asi nemusím zmiňovat, je fantastická! Často si ji pouštím, a pořád je pro mě silná, jako při prvním poslechu.

Dunkerk (2017)

V prvé řadě musím říct, že se nejedná o klasický válečný film alá Zachraňte vojína Ryana, Nepřítel před branami, apod. Tento kousek se od svých ''bratrů a sester'' diametrálně liší - jedná se totiž především o audiovizuální dílo. Zřejmá je i absence klasického hrdiny, který by diváka celým příběhem provázel. Ve snímku se sice najde několik hlavních postav, ale slouží spíše jako můstek k poznání a pochopení situace. Netradičním způsobem je i ''vyobrazený'' nepřítel, kterého nemůže divák spatřit. Naši oblíbenci proto prchají, kryjí se, ale není možné spatřit zdroj nebezpečí. Atmosféra snímku je opravdu šílená, a v kombinaci s Zimmerovou (částečně ambientní) hudbou s doprovedem tikajících hodinek, je až úzkostlivá.

Memento (2000)

Výborný nápad odvyprávět kriminálku tímto způsobem! Nic podobného jsem doposud neviděl. Film má jedinečnou atmosféru, jedinečný způsob odhalování nových scén a naprosto skvělý konec. Už u prvních snímků nám Nolan ukazuje, jakým směrem se budou jeho filmy ubírat.

První člověk (2018)

Je to zvláštní. Ten film není vůbec špatný, řemeslně je to dobře odvedená práce, ale... Prostě si to nedokázalo udržet mou pozornost. Po celou dobu mě film nechal chladným, necítil jsem žádné napětí, radost, prostě nic.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Vcelku zábavný pořad. Kraus je opravdu pohotový a dokáže udělat za každé situace vtip. Přijde mi jen hloupé, aby hosté seděli níže, než moderátor. Podle mě by se tohle dělat nemělo.

Válka o planetu opic (2017)

Napřed musím říct, že pokud nebudu brát v úvahu Star Wars (původní tři epizody či prequely) a Pána prstenů, tak je tento titul nejlepší, co do trilogie! Všechny tři díly přináší něco nového, a i tak jsou svázány různými, byť drobnými, prvky. Toho si na nové Planetě opic cením! I když se mi tento díl jeví jako nejslabší, pořád má co nabídnout a důstojně zakončuje celou trilogii!

Úsvit planety opic (2014)

Zpočátku jsem měl pocit, že koukám na opičí verzi Revenant: Zmrtvýchvstání! Každopádně opět pěkný snímek. Ceasar je starší, moudřejší a charismatičtější. Koba je přesně takový, jaký jsem si myslel už u jedničky, že bude. Na tomto dílu se mi líbí, že si dokážu, jako divák, najít své oblíbence jak u lidí, tak u opic - přesto, že jsou tyto dvě ''frakce'' proti sobě. V každé jsou totiž ti dobráci, a ti gauneři.