• Fantasy

Zrození Planety opic (2011)

Vůbec by mě nenapadlo, že se k takovému snímku dostanu, ale zkusit se má vše. Každopádně nelituji! Opičák je hodně roztomilý, sympatický a fandím jemu i celému jeho klanu. U Koby mám ale trochu pochybnosti...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nádhera! I když se může zpočátku zdát, že se jedná o těžké téma a film v úvodních scénách působí temnějším a tajemnějším dojmem, ve výsledku je to vcelku oddychové. V lecčem mi připomíná Forresta Gumpa. Nejspíše je to tím vyprávěním, a také tou odlehčenou formou, kterou jsou snímky podané. Už při prvních scénách ve vězení jsem tušil, jak to s hlavním hrdinou dopadne, a jak to udělá. Dalšími a dalšími scénami se mi jen má myšlenka potvrzovala. Velmi se mi líbil zvrat, který přišel někde ve 3/4 filmu.

Kult hákového kříže (1998)

Řeknu to takhle - je to špica! Příběh je naprosto skvělý, Norton je skvělý, atmosféra je skvělá! Zřejmě mám slabost pro filmy, kde se část děje odehrává ve vězení. Celá ta dlouhá pasáž, která se věnuje Derekovýmu pobytu v lochu, je nejlepší z celého filmu. Trochu jsem zavzpomínal na Vykoupení z věznice Shawshank či Zelenou míli. Velmi mě bavilo to vracení se v čase, kdy nám Danny vyprávěl něco z Derekovy minulosti. Musím jen říct, že mi na konci scházelo nějaké větší rozuzlení s neonacistickou komunitou. Na druhou stranu to donutí diváka alespoň přemýšlet, co se asi tak po vraždě jeho bratra stalo. Že by totéž, co po vraždě otce?

Gladiátor (2000)

Tak toto je zatím nejlepší dobový film, jaký jsem kdy viděl. Tady není zhola nic, co by nefungovalo či nedávalo smysl. Russell Crowe hraje naprosto perfektní roli. Je to takový ten hrdina, trochu podivím, který málo mluví, za to je ale velmi čestný a schopný v boji. Myslím, že svým způsobem musí každému divákovi přirůst k srdci. Velmi se mi líbí konec, který není úplně šťastný, ale zároveň nechá divákovi, po zhlednutí filmu, vklidu spát.

Interstellar (2014)

Zajímavý film v dobrém slova smyslu! Jestli chcete natočit snímek o lásce otce k dceři, natočte to ve vesmíru. Přidejte k tomu změnu rychlosti toku času, paradox a naprosto špičkovou, byť minimalistickou, hudbu Hanse Zimmera, a máte téměř vyhráno! McConaughey mě bavil od začátku až dokonce. Naprosto vše jsem mu věřil! Tohle je pravděpodobně jeho největší role, a sedla mu jako p*del na hrnec. Jsem zvědav, jestli mě Christopher Nolan někdy vůbec zklame, zatím tomu totiž vůbec nic nenasvědčuje.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tenhle film popisuje vlastně takovou jízdu mladého muže, který to umí pořádně roztočit za ukradené peníze. K činům ho ''ospravedlňuje'' pouze fakt, že těžko nese rozvod svých rodičů. DiCaprio a Hanks jsou skvělí! Líbí se mi ta chemie mezi nimi. Vždy, když si volají nebo spolu mluví, tak je film ještě o něco zábavnější. Ačkoliv jsem podle názvu a prvních scén čekal něco napínavého, tak ve finále se jedná o naprosto oddychový snímek!

Nedotknutelní (2011)

Tomu říkám kvalitní snímek! Ono totiž drama a komedie jdou k sobě velmi dobře, pokud je to správně vybalancované. Chvíli je film dojemný, chvíli vtipný, chvíli neutrální, a emoce se v divákovi jen mísí. Oba aktéři jsou hlavně sympatičtí a dokáží přesvědčivě zahrát jakoukoliv scénu. Velmi krásná je také hudba od Ludovica, která je zřejmě díky tomuto snímku, profláklá. Rád se k Nedotknutelným zase vrátím!

Temný rytíř (2008)

Konečně temnější komixovka! Tohle je komixový film, kde mi alespoň na hlavní postavě záleží, jelikož vnímám její ohrožení. Ve všech ostatních filmech z komixového univerza se vůbec o hlavní postavu nestrachuji, jelikož vím, že to opět skončí happy endem. Navíc se mi velmi zamlouvá styl, kterým je Temný rytíř natočený. Celé to vypadá reálně, nepřekypuje to digitálními triky a výraznými barvami, jako tomu je u ostatních snímků podobného žánru. Zároveň z filmu necítím potřebu zaujmout mladší publikum chrlením jednoho fórku za druhým. Velmi si práce Christophera Nolana cením!

Titanic (1997)

Ano, je to sladší víc, než cukrová vata... Jenže strašně moc si cením toho, jak je to celé podané. Toho, jak to dokáže být silné, ať už jde o smutné či veselé scény, a jak tomu snímku věřím i tu zimu, ve které tam lidé umírali. Vždy, když se na film koukám, mám husí kůži. Mohou za to herecké výkony, prostředí a především hudba, kterou už všichni moc dobře známe. Někteří lidé kritizují převážně stopáž snímku. Je pravda, že rozjezd není úplně svižný, ale nač spěchat? Byla by škoda snímek zkracovat. Je to jako ''obrušovat diamant'', jak už řekl sám James Cameron!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Poměrně jednoduchý námět v naprosto skvělém kabátku! Ta atmosféra celého filmu, kterou umocňuje ještě strach, bolest, nenávist a beznaděj postav, je hlavním prvkem celého snímku. DiCapriovi jsem fandil celou dobu. Při jeho střetu s medvědem sebou škubalo, společně se mnou, celé kino! Líbil se mi ten kontrast, kdy po krvavých a drsných scénách ukázali krásnou, ale jinak také surovou, přírodu. Celé to podtrhla hudba, která sice není až tak na samotný poslech, ale dodává jakousi hloubku. Naprosto skvělou práci zde odvedla především kamera! Všechny ty dlouhé, pohyblivé záběry, které jsou v postprodukci krásně kolorované - hotová radost je vidět na velkém plátně (a že jsem měl příležitost vidět film v kině hned třikrát).