• Fantasy

Svět podle Prota (2001)

Toto je film, který tak trochu vybočuje. Obsahuje totiž řadu různých názorů a myšlenek, se kterými se diváci nemusí plně ztotožňovat. Já osobně jsem se ale ve snímku ''našel''. Co se týče hlavního protagonisty, Kevin Spacey byl super, bavil mě po celou dobu. Musím ale uznat, že závěr filmu mě poměrně zmátl. Čekal jsem ledasco, ale toto ne. Alespoň mě to donutilo se na film podívat znovu. Doporučuji!

Trosečník (2000)

Spolupráce Toma Hankse a Roberta Zemeckise se zřejmě osvědčila. Stejně jako jejich předchozí snímek ''Forrest Gump'', i tento na mě zapůsobil. Prakticky se polovinu filmu nepromluví, ale to zde není ani nutné. Je fajn vidět, jak se Chuck učí na ostrově žít, lovit, vyrábět si loď, a podobně. A že nejsem jediný koho zajímá jakou cestou se Chuck rozhodl nakonec vydat? :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tohle je prostě skvělý seriál! Tolik narážek a reakcí na současné dění, nebo různých dvojsmyslů, vtipů - cílených na děti či dospělé, a předávání všelijakých životních poznatků či zkušeností samotných tvůrců, jsem pohromadě ještě neviděl. Velmi oceňuji, jak to zabavilo nejednu generaci. Jak jsem i třeba já, jako malý kluk, doslova hltal Bártovy fórky s telefonem nebo když někde ukazoval svůj holý zadek, a dnes se jako mladý dospělý člověk směju spíše Homerovým hláškám a nápadům. Mám tenhle seriál opravdu rád, a bezpečně vím, že se k němu budu navždy vracet!

Pianista (2002)

Tohle je přesně ten typ filmu, kdy nemohu úplně s čistým svědomím říct, že je krásný. On sice ten film řemeslně krásný je, ale to, co se v něm děje, už ne. Jen těžko si dokážeme představit hrůzy války, pokud jsme je nezažili. Násilí, strach, bolest, utrpení, hlad, bezmoc - to všechno se na člověku podepíše. Jsem rád, že alespoň o tom vznikají kvalitní snímky, jako je tento. I když na to divák kouká z pohodlí teplého domova, s jídlem na stole a naprosto čistou hlavou, pořád si může touto cestou ledasco uvědomit.

Zelená kniha (2018)

Dramatická komedie... Film se silnými a odlehčujícími momenty. Snímek, který nám přibližuje problematiku věčného sporu lidí bílé a černé pleti. To vše v naprosto skvělém odění! Nádherná retro atmosféra s naprosto jednoduchou, ale za to silnou zápletkou. Chemie mezi hlavními protagonisty byla na jedničku. Trochu mi to připomnělo "Nedotknutelní", jen se zde prohodila jakási povaha hlavních postav. Velmi na filmu oceňuji, jak se díky jeho provedení ve mě během sledování střídaly emoce. Chvílemi mi bylo z toho všeho smutno, jindy jsem byl vytočený, a pak zase pobavený vtipnými hláškami či situacemi. Doporučuji. Oscar byl rozhodně zasloužený!

Šestý smysl (1999)

Tohle je trefa do černého! Škoda, že Shyamalan nepokračuje v tomto stylu. Dle mého názoru se jedná o jeho nejlepší snímek. Velmi se mi zamlouvá ten hororový nádech, díky kterému má snímek větší spád. Zároveň musím vyzdvihnout herecký výkon Bruce Willise a mladičkého H. J. Osmenta, který nám už ve svém útlém věku ukazuje, jak je šikovný. Závěr filmu je skvělý! Dlouho předtím mě konec filmu nepotěšil, jako tento.

King Kong (2005)

Takže tohle je ten nejlepší Kong, co byl nafilmován? Já nevím... Začátek se mi líbil, ale na tom ostrově je téměř každá scéna hloupá. Někdy jsem prostě nerozuměl tomu, proč se některé postavy chovají tak, a jiné zase tak. Jejich konání bylo často dost nelogické, a to mi zážitek poměrně kazilo. Kong, jako takový, je ale celkem sympatický. Bylo mi ho dost líto...

Zrodila se hvězda (2018)

Ale jo, romantické hudební filmy mi vůbec nevadí. Zvlášť tento ne, jelikož se nejedná o přihlouplou zamilovanou komedii, kterých tu už máme tuny. Bradleyho a Gagu jsem nikdy nevyhledával, ale tenhle film se jim povedl. Především první polovina se mi moc líbila, v druhé polovině jsem se místy nudil. Konec byl ale silný!

Whiplash (2014)

Parádní snímek! Všechny postavy jsou jak skvěle napsané, tak i skvěle zahrané. Z pana učitele jsem měl místy strach i já, jako divák. Velmi obdivuji bubnování Milese Tellera, protože to, co zde předvádí, je neskutečné. Už v těchto letech strká do kapsy řadu profesionálních bubeníků, kteří hrají celý život. Atmosféra, hudba, námět, herecké výkony, záběry, střih - všechno na jedničku. Divím se, že film nevydělal více, zasloužil by si to.

Kapitán Phillips (2013)

Říkám si, jestli vůbec existuje role, která by v podání Toma Hankse nebyla fajn! Ten chlápek se prostě hodí do všeho, co jsem s ním doposud viděl! Kapitán Phillips mě velmi mile překvapil, nečekal jsem takhle napínavý film. Konečně zase thriller, kde je hlavní postava taková více lidská. Má strach, snaží se nepříteli uniknout, než aby s ním bojoval, přesto stále přemýšlí, jak ze špatné situace vybruslit, apod. Konec snímku si se mnou fakt pohrával neuvěřitelně! Mé pocity vypadaly asi takhle: Napřed dobrý > dobrý > pak napětí > větší napětí > největší napětí > pak ........ > úleva > no, a pak už jsem jen z toho návalu emocí brečel! Co se týče hudby, příště bych se nebál do filmu pustit rovnou ''Time'' z Počátku. I když tahle verze se mi také velice líbila!