• Fantasy

Warcraft: První střet (2016)

Warcraft film... Po vizuální stránce perfektní počin! Ten svět, příšery, kouzla - zkrátka všechno, je prostě nádhera. Snímek sice nevypadá nějak reálně, ale o to přeci ve Warcraftu nikdy nešlo! (I když to plastové brnění u lidí bylo jako pěst na oko.) Všichni, co hráli klasické RTS nebo WoW, tohle vědí. Problém je ale příběh. Warcraft je totiž poměrně rozsáhlá látka, která se nedá tak úplně zkrátit. Je tam plno postav a událostí, které mají velmi důležitou roli. Jenže ve filmu nám byl Warcraftový svět představen hodně ostrouhaně, a myslím, že většina lidí, co nezná Warcraft z her, knížek či komixů, se nemohla ve filmu plně orientovat. Je to na jednu stranu velmi složitá látka, o které je třeba něco vědět, pokud chci tento film zkouknout a mít z něho nějaký ten požitek. Myslím, že by si to zasloužilo třeba celou hexalogii (jako tomu bylo u Star Wars) či nějaké kvalitní seriálové zpracování. Jinak Travis Fimmel mě z lidí hodně bavil, ale více se mi líbila orkská dějová linka.

Jak vycvičit draka (2010)

Velmi povedený animák! Tento žánr je podle mého názoru jeden z nejobtížnějších. Je to způsobeno tím, že už na to automaticky půjdou do kina malé děti, se kterými často chodí i rodiče. Tudíž film musí (nebo by alespoň měl) zaujmout mladší i starší publikum, což rozhodně není jednoduchý úkol. U Jak vycvičit draka se to ale daří na plné čáře! Je to roztomilé, vtipné, hezky barevné, a jindy zase smutné, vybledlé, ale především hodně nápadité. Setkání Škyťáka a Bezzubky je parádní. Velmi mě bavily scény, kdy si Škyťák zaznamenává veškeré poznatky do deníčku a následně je praktikuje v aréně s draky.

Pozemšťan (2007)

Takhle se natáčí film za malé peníze! Prakticky neznámé obsazení, skromné dvě lokace, žádné digitální triky, ale za to silné téma, o kterém se postavy celý film baví. Divím se, že mají filmaři s menším rozpočtem neustále potřebu natáčet komedie nebo béčkové horory. Vždyť i takhle to jde!

Sestra (2018)

Spin-off filmů V zajetí démonů, který už bohužel postrádá to kouzlo, a i když nese štítek ''horor'', není vůbec děsivý, a ani napínavý. To věčně nelogické chování postav mě už trochu vytáčí. Proč vždy přímo do nebezpečí vběhne jedna z postav, absolutně nechápu. Zvláštně, když ''vědí'', co se v okolí děje. Přesto se nejedná o úplně špatný snímek, jen v žánru a scénáři místy selhává.

Solo: Star Wars Story (2018)

Podle mě je to vcelku solidní Star Wars film, zvláště když připočteme problémy, se kterými se výroba snímku potýkala. Změny režisérů, neujasněné vize, přetáčení - to všechno tomu jistě uškodilo. Ron Howard ale ve výsledku poskládal z toho, co měl k dispozici, fajn film. Je jen škoda, že se se Star Wars tak moc roztrhl pytel. Tolik hraček, knížek, oblečení, her, a teď i filmů a seriálů, nikdy nebylo, a bojím se, že toho budou lidé akorát přesyceni.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Kromě finální scény, která je skvěle provedená, je to poměrně nudný film. Ani jedna z těch postav mě nezajímala, bylo mi úplně jedno, jak to dopadne (jelikož už stejně známe ''konec''), a ani digitálně přidané postavy ze starých dílů to nezachraňují. Obávám se, že se ze Star Wars stává jakási parodie na sebe sama.

Výměna (2008)

Jeden ze snímků, kde jsem trpěl, jako hlavní protagonistka! Četl jsem o tom skutečném příběhu, kterým je film inspirovaný, a už jen ta představa, jak se musela ta matka cítit, je strašná! Zvláště, když po ztrátě milované osoby, proti vám stojí ještě policie. Doufám, že si to tehdy opravdu vyžrali! Perfektní film.

Tiché místo (2018)

Já vám nevím. Není to vůbec špatný snímek. Má zajímavou myšlenku i parádní atmosféru. Přesto film trochu selhává, pokud se nad ním divák alepsoň trochu zamyslí. Obsahuje totiž plno nelogických a hlavně i předvídatelných scén, a to mi zkrátka zážitek poměrně kazilo.

Rivalové (2013)

K tomuhle snímku jsem se dostal úplnou náhodou. Koukal jsem na žebříček nejlépe hodnocených filmů a mezi nimi našel i Rivaly. Jakmile jsem zjistil, že je to o formulích, měl jsem tendenci pátrat po něčem jiném. Jenže jakmile se spustil trailer a já uslyšel Zimmerovu hudbu, dostalo mě to do ouzkých! Už jen ten vzhled filmu byl pro mě zajímavý, takže jsem se rozhodl, že to zkouknu. No a jak to tak vypadá, ze snímku se těší, stejně jako já, i ostatní, kterým jsem ho doporučil!

V zajetí démonů 2 (2016)

I když mě tento díl V zajetí démonů bavil, jednička je dle mého názoru lepší. Ano, křeslo pana klacka je hodně děsivé. Ale kromě něho a také celého výstupu Marilyn Mansona (myslím tu děsivou jeptišku) je film už o něco prázdnější. I tak je to ale kvalitní horor, když to srovnám s ostatními kousky.