• Pohádka

Knight Rider (1982) (seriál)

ještě při zdravém rozumu a v plné síle David Hajzlhof si to rozdává pravidelně v každém díle s jedním padouchem a jednou pipinou. Až časem mi ta strojová pravidelnost struktury seriálu připadala směšná. Nejranější vzpomínky sahají do 80. let kde jsem si na staré Salimě ladil šumivý signál rakušáků tedy beze zvuku a čučel na skákající černé auto. K mé velké radosti mi teta od mojí babička - emigrantka v 1986 - dovezla ze států model na dálkové ovládání Pontiac Firebird TransAm tedy legendární "černé auto". Ještě dnes ho mám doma, zrezly mu ale konektory na baterky - jezdilo to na jednu devítivoltovku a 4 tužkáče:-), ach jo, to byly časy.

Věc (1982)

Thrillerová klasika která si vydobila post legendy. Zajímavý nápad, dobře zvolená lokalita, příjemné lekačky. Plný počet hvězd dostal právoplatně.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Vcelku zábavný pořad, vzpomínám si, jak sem dojel v pátek z Prahy ze školy ve 20:30 a ještě sem stihl pár otázek doma u TV. Bohužel postupně mě štvalo to protahování a rozvláčněnost, prostě neubíhalo to.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

...pořád tu ještě nemám TV kanál pro čokly, takže není nejhůř, ovšem toto už je vážné:-D

Hříšný tanec (1987)

Jako mladého teenagera mě to bavilo, dnes už ale to na mě působí trošku dětinsky, nepřitažlivě. Musím ale přiznat že film měl ve své době svoje kouzlo.

Hrůza v Connecticutu (2009)

přesto že tento film není ničím vyjímečný, spíše podobný spoustě hororů s prakticky stejným námětem, a herci taky ani moc nezáří dávím 4 hvězdy. Vždycky mě zajímá to co je podle skutečné události. V tomto případě sem trošku zapátral na internetu, jak to skutečně bylo. Ano, opravdu se jedná o děj podle skutečné události, i ten dům skutečně stojí (vypadá jinak ve filmu), a docela - na rozdíl od jiných filmů - sedí i celkem struktura celého příběhu. Skutečně se zde nastěhovala rodina s nemocným synkem - prý se jednalo o Hodgkinský lymfom, skutečně se kluk začal chovat divně jak se tam nastěhovali, skutečně např otec vyšrouboval žárovky v bytě apod. Toto je celkem věrně podle pravdy. Ten háček je ale v tom, že se celou kauzu snažilo několik lidí znevěrohodnit a na povrch začaly prosakovat jistě skutečnosti, které už trochu vyvracely věrohodnost příběhu - např spojitost s tím, jak se celý případ medializoval, s tím spojená touha o získání peněz z práv n filmy a knihy, atd. Rodina totiž skutečně peníze potřebovala. Naproti tomu něco bylo trochu přimíchání domyšleno pro zvýšení přitažlivosti filmu - těla ve skříni nebyla, ve vaně se dusila matka a ne mladá dívka (matka skutečně vystupovala v CNN a o tom se rozpovídala, dcera jí snad měla zachraňovat). Vlastně sem chtěl říct, že toto čtení různých souvisejících článků reakcí na netu bylo ještě poutavější a napínavější než film. V současné době je dům prý obydlen a nikdy v něm nestrašilo a je to "pěkný domov". Ruku na srdce - chtěli byste se tam nastěhovat? :-D

Taxík (2008) (pořad)

Bohužel je to fingáč jako vrata. Ačkoliv to vypadá že si lidé skutečně stopnou taxi, vše je nahrané:-(

Gappa (1967)

Můj první film v kině a to letním!!! Moc si toho nevzpomínám, jen že tam nebylo kde si sednout a musel jsem sedět na zábradlí. Určitě sem se ale bavil.

Dokonalý trik (2006)

Poutavá podívaná ani na vteřinu jsem neodtrhnul oči od obrazovky.

Stefanie (1995) (seriál)

Vzpomínám si, že když nebylo co dělat, zapl jsem telku a toto tam šlo. Nedá se říct že to je úplně průser, ale je vidět že němci tento typ seriálů moc neumí nebo se jim aspoň Stefanie nepovedla.