Klíč (2005)

Starý dům bez zrcadel, půda plná haraburdí a dalších podivných věcí, univerzální klíč a černá magie (vůbec bych si s něčím takovým nezahrávala!!!). K tomu jednoduchý pokyn „Buď hodná na mého muže i dům.“ Duchařská atmosféra se spoustou rekvizit, které k ní patří a překvapivý závěr.... za který dávám 4*.

Brouk (2002)

Krásná filmová hříčka, která si pohrává s pojmem „teorie chaosu“ nebo-li „efekt motýlího křídla“.Vše začíná obyčejným zašlápnutím brouka (asi švába, ale v entomologii se nevyznám a naštěstí se mnou tahle havěť nebydlí :-). ) Malá banální událost a její nepředvídatelné důsledky v budoucnu. Doporučuji pustit 2 x za sebou.

Hooligans (2005)

Tenhle film mě nijak nenadchnul, možná je to tím, že ani fotbal mi nic neříká a pro tenhle druh fandovství (popijeme, pobijeme, rozbijeme, klidně i zabijeme a ještě si u toho, jako jeden muž, pěkně zahulákáme) taky nemám asi to správné pochopení.

Smrtící andílci (2002)

Lynn a Sue se nabourávají do cizích počítačů, s pomocí špičkové techniky nakukují do kanceláří a bytů, rozdávají kopance, střílí a občas někoho zlikvidují . „Zabíjíme pro prachy, ne z lásky či nenávisti.“A na straně zákona, další bojovná Amazonka, inspektorka Hong. Líbivě natočený, pitomoučký příběh s příjemnou hudbou. Pánové se navíc můžou těšit na tři velmi krásné, ale velmi nebezpečné dámy.

New Police Story (2004)

„Pokud najdete něco opravdu vzrušujícího, zažijete u toho víc zábavy než u nejlepší hry světa!“ Počítačová hra převedená do reality. „Mrtvej policajt - 20 bodů, superpolda -30 bodů, výbuch policejního auta - 10 bodů.“ Chan přišel v akci o 9 svých lidí a teď ho od flašky vytáhl nový kolega a hra pokračuje. Nádherně natočený akční film se vší parádou, ale i mně se nejvíc líbil útěk po zdi mrakodrapu na kole a na kolečkových bruslích (anais) a že bylo z čeho vybírat. Vřele doporučuji.

Motocyklové deníky (2004)

Já prostě pro tuhle hlavu z triček asi nemám pochopení, ale první polovina filmu a především nádherná příroda (Machu Picchu, poušť Atacama atd.) si *** zaslouží.

Posvátná planeta (2004)

„Slovo dokáže hojit, slova mají svou moc“. Nádherný dokumentární film „o posledních lidech na zemi, kteří svůj život řídí moudrostí předávající se po staletí z generace na generaci, jejich hlas dosud slyšeli jen nemnozí, teď přišel čas naslouchat“. P.S. záběr na poušť a na charakteristický pohyb zmije rohaté (Cerastes Cerastes) by u mě získal bonusovou 6*!!! Pokud to ovšem nebyla Cerastes Vipera, ale i tak, překrásný film s varováním „pokud se lidé budou dál chovat k zemi bez úcty, náš tradiční způsob života skončí“.

Španglicky snadno a rychle (2004)

.. „Osoba, která mě nejvíc ovlivnila: moje matka.Bez diskuze.“ Tak začíná esej s žádostí o přijetí na univerzitu i film. Matka Flor se sice za svůj pobyt v USA nenaučila ani trochu anglicky, ale trvá na správném vyslovování svého jména (velmi sympatické), získává práci v bohaté rodině a na léto k nim do domu přiváží i svoji dceru Christinu. Flor má pochopení pro dceru své zaměstnavatelky, která je pro vlastní matku zklamáním a paní domu se zase nemůže nabažit obdivu její dcery. ..„ Myslíte si, že je váš život trapný, a pak v něm někdo najde povzbuzení.“ Banální větička a přitom tak důležitá. A nejenom pro tenhle film o vztazích, o porozumění, ale i nedorozumění, který jsem nevnímala jako komedii.

Putování tučňáků (2005)

Neuvěřitelné! Kolik odhodlání, utrpení, hladovění, trpělivosti a opatrnosti je třeba aby zvítězil život nad zimou.. „ jemné chvění srdce ukryté ve své ulitě......je tak zranitelné v této obrovské ledové krajině. Tady potřebujete daleko víc života, abyste mohli stvořit život. Odteď, každý náš pohyb bude směřovat k jedinému cíli......udržet ho při životě.“ Dojemnou atmosféru filmu doplňuje nádherný soundtrack Émilie Simon.