Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Fakt, že je to kvalitní fantasy film bych nyní dal bokem, je to hlavně naplno fungující komedie, která byla až překvapivě neinfantilní, šel jsem na to s tím, že to bude spíš pro děcka. Přitom se tento film mijí se všemi aspekty, které dělají dnešní komedie tak špatné a hloupé. Trošku jsem i zavzpomínal na střední, když jsme v 15ti pár měsíců dračák hráli (má postava se jmenovala Barrentan Olt a byl to paladin, který ve volných chvílích vykopával hroby, jelikož měl fetiš na kosti). Pátá kometa putuje za velmi povedenou scénu na hřbitově, to jsem už ten smích ztěžka zadržoval. Dávám lajk.

Expend4bles: Postr4datelní (2023) odpad!

První dva díly byly docela v klidu béčka, třetí už trpěl na únavu materiálu a tohle je hotový poločas rozpadu. Směšnější film jsem už dlouho neviděl.

Chudáčci (2023)

Artovka jako prase, originální, vtipná, svěží a ve všech ohledech nekonvenční. Padesát lidí v malém sále se přes dvě hodiny co chvilku smálo a přítelkyni jsem snad v životě neviděl vyjít z kina více nadšenou. Moc se líbilo.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Představuji si to nějak takhle; přibližně kolem roku 2010 muselo dojít ve vysokých kruzích Hollywoodu k nějakému setkání ve stylu Bilderbergu, během kterého se hlavouni všech studií rozmýšleli, kam bude průmysl v dalších 15 rocích a letech následujících směřovat. Jelikož už neměli nápady, řekli si že začnou natáčet remaky/legacy sequely/spinoffy a podobné čertoviny. Starší herce už nikdo nechtěl zaměstnat a tak je ještě šlo vydolovat a když už se film nepovede, lze to uhrát na kartu "je to přece nostalgické, pokračuje to z těch sérií, které byly úspěšné před třiceti lety, když byly filmy v tomhle odvětví ještě na úrovni". Na mě tohle nikdy příliš nepůsobilo. U Indiana Jonese u mě nějaká nostalgie už úplně selhává, jelikož mám ty filmy sice rád, ale nejsem oddaným fanouškem a navíc mám stále v hlavě čtvrtý díl. Nástroj osudu je vizuálně tak škaredý film, jak jen digitální dobrodružný snímek posledních let může být. Když už se bavíme o dom dobrodružství, no nevim nevim kde ho tady hledat, film se neskutečně vleče, nepřináší nic zajímavého nebo neotřelého, je to sázka na jistotu, jen udělaná o dvě úrovně hůř než u dřívějších dílů. Indy něco řeší, řekněme asi dvacet minut, pak dorazí na místo a o dvě minuty později se tam objeví náckové. Pak jim nějak kulišácky uteče, dalších dvacet minut cestuje a pak se z ničeho nic zase objeví náckové. Takhle to v tomhle filmu jede asi 6x dokola, jakoby na sobě měl nějaký tracker. Doprovod mu tentokrát dělá nějaká Helena, kterou hraje velmi nesympatická herečka, která se navíc chová velmi arogantně jako...no babička mi kdysi říkala že mám být gentleman, tak ji označím jen jako přitroublou krávu (původně jsem chtěl napsat píča). Škoda, že tady není třeba ten Shia, popřípadě Ke Huy Quan jehož neobsazení v tomhle filmu a neurčení ho jako nástupce Indiany by se dalo brát jako druh hereze, ale chápu že ten scénář vznikal před deseti lety a tehdy na něj jako na herce ještě všichni z vysoka srali. Celkově tedy těch 5/10, třetí hvězdu tomu nedám, jelikož objednání si do filmu Madse Mikkelsena a dát mu hrát debilního a sterilního záporáka, to už je opravdu na loket s rozběhem.

Jeden život (2023)

Bez Tonyho Hopkinse by bohužel tenhle film zapadl, fakt to táhne především on. Nemám moc rád filmy z období holokaustu, je mi nepříjemný se na ty nácky koukat, připomíná mi to že nejsem neempatické hovado. Nemůžu při hodnocení navíc dát méně než pět hvězd, to si potom připadám jak jeden z těch skopčáků, co tam mlátí nebohé dětičky k smrti rákoskou, prostě čisté emocionální vydírání. Teď mi nezbývá než si jít zahrát Wolfentsteina. Pět hvězd od Nikyho pro Nickyho a doufám že jsou tvůrci se sebou spokojení.

Ještěr (2023)

Dobrý, ale ne výborný.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pro Kristovy rány, co jsem to dneska viděl v tom kině? Je to můj třetí Wick v kině a můžu směle říci, že je to zatím nejlepší díl. Nosná linka super, herci luxusní a ta akce, ta akce!! Skoro mi až ukápla slza jak jsem to sledoval a to nepřeháním ani v nejmenším. Když už tam ze začátku začali znovu jako v prvním díle hrát milované synťáky tak už bylo jasné, že si ten film získal moje srdce. Ale když tam pustili Le Castle Vaniu a naběhla tam ta takřka Hotline Miami scéna, tak jsem věděl, že koukám na nejlepší akční film posledních let. Gradace filmu brutální, na konci jsem už ani nedýchal. Happy víc jak když jsem v osmi dostal obří lego set středověkého hradu. Mazej na to do kina, ručím ti za to.

Nech svět světem (2023)

Takhle nějak si asi v hlavě M. Night představoval Knock at the Cabin. Plusem je zjištění proč se tam děje co se tam děje, mínusem potom že mi tam nedává smysl skoro vůbec nic. Je to poslední dobou už několikátý film u kterého je budováno napětí a tajemná atmosféra pro ve výsledku neúměrně banální vysvětlení. Proč divákovi pokládat tak hrozně moc otázek, když na ně nakonec nedostane odpověď a když už ano tak neuspokojivou? 6/10 a s Ethanem Hawkem jsem nikdy neviděl vyloženě špatný film.

Někdo klepe na dveře (2023)

Můj oblíbený guilty pleasure miláček Nočník Shyamalan vydal nový film, takže si asi dovedeš představit jak nadšený jsem jen mohl být. Hmmm, navíc tam hraje Jonathan Groff a Dave Bautista, to prostě nemůže být úlet! Nebudu tě zbytečně napínat, je to bullshit. Dějově je to vlastně pozpátku vystavěný film Oni z roku 2008. V tom filmu totiž nahání v domě Liv Tyler parta úchylů a ona se se svým manželem snaží dům zabednit a přežít. Nakonec vtrhnou dovnitř a zabijou je. Tady je to tak, že se úchylové dostanou do domu hned na začátku a pak místo hlavních postav zabijí sami sebe. Tyvole od srdce ti tleskám Nočníku, tohle je prostě geniální, nedivím se že jsi měl potřebu to natočit. Kdybych věděl, že smrt Rona Wesleyho přivolá potopu, tak bych s očekáváním sledoval všechny filmy o Hrnčířovi a s napětím očekával zda k tomu dojde. Zvrat, který nám prozradí kdo vlastně ti úchylové jsou, je tak nepatřičný, že ani nebudu psát, že je debilní. Spíš je směšný.