Údolí stínů (2002)

Plukovník Hal Moore (Mel Gibson) cvičí svou jednotku zelenáčů, protože právě oni budou první americká četa, která bude nasazovat svůj život za vlast na vietnamksé půdě, kde před pár lety jednotka vietcongu zmasakrovala francouze. Od prvních chvil se musí američani postavit výrazné přesile, neprobádané oblasti a náročnému terénu. Hal Moore však svým vojákům přísahal, že nikoho v neúprosné džungli nenechá, ať bude živý nebo mrtvý...Tak přivítal bych ostřejší tréning, tady to vypadalo, že amíci všechno perfektně zvládají a snad se ani nespotili. (Režisér asi neviděl Olověnou vestu). Nástup do boje byl díky hudbě parádní a já čekal napínavý masakr po americku. Ovšem další chyba. Děj se odehrává pořád na jednom místě a kdyby tam nebyli prostřihy jak Gibsonova manželka roznáší úmrtní listy manželkám vojáků, asi by mě to i začalo nudit. Stopáž je zbytečně dlouhá a některé záběry jsou až nezáživné. Až konečná přestřelka opět za něco stojí, takže se film dostal na slušný průměr. 60%

Divoké ulice (1984)

Brenda (Linda Blair) je vůdce dívčí štredoškolské party, která se často poflakuje ulicemi a hledá nějaké to povyražení. Problémy si dívky najdou jednoho večera, kdy si jich všimne čtveřice grázlů, vedená nemilosrdným Jakem (Robert Dryer). První setkání s gaunerama dívky ještě ustojí bez problémů, jakmile však Jakeova banda zamíří na jejich střední školu, vymáhat se peněz z jednoho žáka, všimnou si hluchoněmé Brendiny sestry Heather (Linnea Qoigley), kterou zbijí a znásilní. Policie však proti nim nemá žádné důkazy a když Jake v afektu zabije Brendinu kamarádku, vydává se pomstychtivá Brenda do nočních ulic, aby vykonala svou pomstu...Klasika ze starých VHS. Jako malý jsem tento film miloval. Ani jsem si v té době nevšimnul, že je tam tolik nahotinek. Ani v dnešní době film neztrácí své kouzlo a já můžu jen vřele doporučit. Škoda, že je scénář až tak naivní. 60%

Kobra (1986)

V Los Angeles řádí sériový vrah zvaný Rozparovač, který vraždí zcela náhodné oběti. Na případu začne pracovat drsný policista Marion Cobretti (Sylvester Stallone), který se však nemá čeho chytit. Případ se otočí v momentě, kdy je modelka Ingrid (Brigitte Nielsen) svědkyní vraždy a zahlédne vrahovu tvář. Cobretti jí nyní musí ochránit před nájezdem hordy motorkářů, kteří patří k tzv. novému řádu, kteří svými vraždami chtějí změnit Ameriku...Další Stalloneho vykopávka, která mě kdysi pěkně bavila, ale nyní spíše rozesmívala. Charizma postavám nechybí a záporáci jsou zde pěkně odporní. Film má ale tak rychlý spád a všechno se tam děje tak rychle, že než se divák rozkouká nebo nedejbože nestihne první minuty filmu je konec. 45%

Chňapáci (2012)

U malého ostrova v Irsku, dopadne do moře podivný zářící objekt. Často opilý strážník O´Shea (Richard Coyle) poté musí znenadání řešit několik pohřešovaných osob a desítky mrtvých ryb na pláži. K tomu dostane posilu, workoholičku Lisu Nolanovou (Ruth Bradley), která ctí veškeré pravidla a zákony. Jakmile ovšem najdou několik mrtvých lidí, končí jejich každodenní rutina. Musí se náhle vypořádat s obrovským mimozemským tvorem bažícím po krvi a vodě. A když přitom začne na ostrově pršet, jsou desítky obyvatel ve smrtelném nebezpečí. Dvojice strážníků však zjistí, že bestie odmítá pít krev ve které je alkohol. Kde jinde se tedy schovat, než v hospodě...Monster horor s prvky černého ostrovního humoru. Film mi trošku připomínal Critters a tak jsem trošku nostalgicky zavzpomínal. Příšerky jsou udělané dobře, ale to všechno už tu párkrát bylo. Nápad ožrat celý ostrov jako obranu před příšerou je také dobrý. 55%

Červená světla (2012)

Doktorka Margaret Mathensonová (Sigourney Weaver) a její asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají a následně vyvracejí paranormální jevy. Tvrdí, že na všechno existuje reálné vysvětlení a ze všeho nejraději dostávají do vězení podvodníky, kteří okrádají důvěřivé lidi. Na scénu se vrací slepý iluzionista Simon Silver (Robert De Niro), který vyprodává vše, kde vystoupí se svou neuvěřitelnou show. Tom začíná být posedlý myšlenkou, že je Simon podvodník a že jej musí dostat za každou cenu před soud. Skutečnost je však úplně jiná..Ojéje, po Sinistru další zklamání tohoto roku. Když jsem se na film díval, byl tady ještě v červených číslech. No celkem po právu jde jeho hodnocení rapidně dolů. Tvůrci chtěli krom výborných herců nabídnout také strhující děj s šokujícím koncem, bohužel se jim to nepovedlo a já zíval a zíval. Tohle všechno jsem už někde viděl a navíc jsem zpoloviny konec odhadl. Asi jsem taky kouzelník . 40%

American Mary (2012)

Mary Masonová (Katharine Isabelle) je mladá a velmi talentová studentka medicíny. Jejím největším snem je stát se špičkovým chirurgem a vše nasvědčuje tomu, že se její sen brzy vyplní. Než se tak ale stane, je třeba vydělat peníze někde jinde. Protože je Mary mladá a sexy, rozhodne se zanést svůj životopis do nočního klubu. Zde potká majitele Billyho (Antonio Cupo), který jí nabídne peníze za jinou práci, má zachránit život pořezanému muži, kterého Billyho banda téměř umučila k smrti. Mary nabídku přijímá a zanedlouho se jí podobné nabídky jen hrnou a stejně tak i peníze. Mezitím je pozvána svým učitelem dr. Grantem (David Lovgren) na malou soukromou párty, které se účastní pouze vybraní chirurgové. Mary okouzlena zajímavým pozváním na párty dorazí, je zde ale zdrogována a dr. Grantem znásilněna. Ponížená a velmi naštvaná Mary využije přátelství s gangsterem Billym a nechá dr. Granta unést. Nyní se Mary, kterou navždy změnil její hnusný zážitek může přiučit novým chirurgickým zákrokům ke kterým jí poslouží živé tělo doktora Granta...Velmi zajímavý, nepraktický a zároveň trošku bizardní snímek, který rozhodně není pro každého. Otřesných záběrů, které by mohli leckoho šokovat je tu zde dost. Naopak sex zde nehledejte vůbec. I když chodí celý film Katharine Isabelle velmi spoře oděná a je zde i znásilněná, nic zde pořádně nejde vidět. Ale násilí a bizardnosti je zde dostatek, takže pokud jste alespoň trochu úchylní jako já, vzhůru za American Mary. 55%

Hrůzná minulost (2012)

Annie (Caity Lotz) právě přišla o matku, se kterou se ale příliš v lásce neměla. Její sestra Nicole (Agnes Bruckner) se jí snaží přemluvit, aby se zůčastnila pohřbu, ovšem Annie nesouhlasí. Do svého rodného domu se však přeci jen musí vrátit. Za záhadných okolností totiž zmizí nejen její sestra Nicole, ale také její sestřenice. Annie tráví v domě nějaký čas a vyčkává zda se jí některá z nezvěstných dívek ozve. V domě se náhle začnou dít nevysvětlitelné věci a Annie si na pomoc přivolá detektiva Creeka (Casper Van Dien). Ten však Annie nevěří a snaží se celou situaci rozluštit logicky. Annie však začne pátrat na vlastní pěst a skutečnosti které zjistí, jsou vícenež hrůzostrašné...Tak jsem se konečně dočkal pořádného duchařského hororu s velmi nečekaným finálním rozuzlením. Trochu mě od filmu odrazoval Casper Van Dien, ale kolem něj se film skoro netočí, takže sem se mohl kochat výborným filmem. 65%

Chained (2012)

Malý Tim (Evan Bird) se jednoho dne vrací se svou mámou z kina a aby nemuseli autobusem, objednají si taxi. Řidič taxíku Bob (Vincent D'Onofrio) je však brutální sériový vrah, oba zaveze do svého osamoceného domu, matku zabije a kluka uvězní. Pro Tima se tak stává vrahův dům novým domovem a z velkého strachu se neodváží vrahovi vzdorovat. Uplyne několik let a z Tima se stává mladý muž přezdívaný Rabbit (Eamon Farren). Bob i nadále unáší domů další a další oběti a Rabbit tomu všemu přihlíží. Bob ale chce víc, chce mít ze svého poslušného Rabbita svého následovníka a tak je na čase, aby Rabbit nejen poprvé okusil ženu, ale aby jí také zabil...Zajímavý námět, ale bohužel špatně zpracovaný. Celý film jsem nevěřil, že by se klukovi ani jednou nepovedlo utéct, navíc tolik obětí a nikdo je nehledá, za celý film je zde vidět pouze jedno policejní auto. Ale co, závěr filmu má několik parádních zvratů a celý film tak zachránil od pohromy. 45%

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Agent 007 James Bond (Sean Connery) tentokrát míří do Turecka na přání krásné ruské agentky Tatiany Romanovové (Daniela Bianchi), která má ve svých rukou velmi vzácné dešifrovací zařízení a chce aby ji Bond doprovodil do Londýna, kde by zařízení předala patřičným úřadům. Bond ovšem netuší, že je na něj najat profesionální zabiják, který má Bonda zlikvidovat a pomstít smrt Dr. No...V pořadí druhý film o Jamesi Bondovi jede ve stejné koleji jako první film. Přibylo sice trochu akce ale oproti Dr. No už tam není tak silný a napínavý konec. Zase nejsme ochuzeni o krásnou bondgirl a tak tento Bond určitě stojí za shlédnutí. 60%

Would You Rather (2012)

Iris (Brittany Snow) se snaží uplatnit se jako servírka nebo hosteska, aby našetřila dostatek peněz pro svého bratra, který musí na operaci kostní dřeně. Bohužel se jí to nedaří a tak přijímá nabídku doktora Lambricka (Jeffrey Combs). Jedná se o večeři s několika dalšími lidmi, kteří potřebují finanční pomoc. Součástí večeře má být jakási hra, která může mít jen jednoho vítěze. A ten se má dočkat pořádného balíku zelených papírků. Jenže nikdo z hostů netuší, že Lambrick je ve skutečnosti vyšinutý psychopat, který své hosty jen tak odejít nenechá...Woow to byla jízda. Nervydrásající horůrek, který mě přikoval k židli tak, že jsem ani nedýchal. Taková řezničina u večerního stolu s pořádně šťavnatým steakem? Proč ne. 75%