4x4 (2019)

Tento argentinský thriller má něco do sebe. Zloděj je uvězněný v zatemněném SUV a nemůže ven. Majitel s ním posléze komunikuje přes palubní telefon. Zloděj má dostatek času přemýšlet o svých činech, ale zároveň pozoruje kriminalitu okolo sebe, na což chtěli tvůrci výrazněji upozornit. Jen by mě zajímalo, jak mohl majitel auta vědět, že se hned zloději vybije ten telefon? Filmu mi chybělo lepší rozuzlení jako například v Telefonní budce. Kdyby byl scénář propracovanější byla by to pecka. 60%

42 (2013)

Majitel basseballového týmu Dodgers, Branch Rickey (Harrison Ford) chce konečně vidět svůj tým na stupních vítězů. Angažuje do svého týmu tedy nečekaný trium, prvního černošského hráče Jackieho Robinsona (Chadwick Boseman). To je ale pro Jackieho velká zkouška trpělivosti. Musí snášet velkou dávku rasistických nadávek, ponižování a výhružek, což má dopad celou jeho rodinu. Šéf týmu Rickey mu ale věří a pomáhá mu stát se nejlepším z nejlepších...Další biografický příběh se kterými se poslední roky roztrhl pytel. Tentokrát tu máme atraktivní sportovní prostředí, s vyníkajícím Harrisonem Fordem. Film je ale krapet natahovaný, divák předem odhadne jak to asi dopadne a celé se mi to zdá nějaké přeceňované. Myslím, že se z tohoto zajímavého námětu dalo vymáčknout daleko více. 60%

4.3.2.1 (2010)

Čtyři kamarádky, čtyři příběhy. Shannon (Ophelia Lovibond) se chystá spácha sebevraždu poté, co jí a jejího otce opustila matka kvůli mladšímu milenci. Cassandra (Tamsin Egerton) odléta do New Yorku, aby se zde setkala s internetovou známostí, Kerrys (Shanika Warren-Markland) se snaží najít azyl pro sebe a svou lesbickou milenku a Joanne (Emma Roberts) zaskakuje za matku v supermarketu. To vše vypadá jako normální dny obyčejných lidí. Děvčatům se ale připlete do cesty osud v podobě nalazených ukradených diamantů, po kterých nepátrá jen policie ale také nebezpečný zlodějský gang...Příběhy, které se navzájem prolínají a zapadají do sebe mě neskutečně bavil. Bylo to zábavné a ani trošičku delší stopáž tomu neškodila. Právě naopak. 75%

5 Days of War (2011)

Dva američtí novináři mají namířeno do Gruzie, kde se chystají natočit reportáž o začínajícím a zároveň narůstajícím válečném konfliktu mezi touto zemí a Ruskem. Na vlastní oči jsou svědky vyvraždění nevinných civilistů a tak se rozhodnou natočené materiály co nejrychleji zveřejnit. V tom jim ale začne bránit skupina nepřátelských vojsk...V jednu chvíli nudný film a ve druhou chvíli pěkný masakr. Tak bych shrnul nový počin Rennyho Harlina, který jako by jel na horské dráze. Průměrný válečný film s tlustým Valem Kilmerem, který se tu naštěstí objeví jen na pár minut. 55%

50x a stále poprvé (2004)

Henry Roth (Adam Sandler) je ošetřovatel vodních zvířat na Havaji. Jednoho dne potká v kavárně dívku jménem Lucy (Drew Barrymore) do které se bláznivě zamiluje. Netuší však že dívka trpí krátkodobou ztrátou paměti a přes noc vždy zapomene na to, co se dělo včera. Henry tak musí o svou novou lásku bojovat každý den znovu a znovu... Originální romantická komedie, které však po půlce filmu dojde šťáva. Sandlerovi vtípky mě ale pobaví pokaždé a navíc mu tady opět skvěle sekunduje Rob Schneider. Sečteno podtrženo příjemná oddychovka na nedělní večer. 55%

50/50 (2011)

Adam (Joseph Gordon-Levitt) je 27-letý mladý muž, kterému nic nechybí. Má krásnou přítelkyni, dobrého kámoše Kylea (Seth Rogen) a celkem slušnou práci v rádiu. Život se mu změní během minuty ve chvíli, kdy se nechá vyšetřit v nemocnici kvůli přetrvávajícím bolestem zad. Lékaři Adamovi zjistí rozsáhlý nádor v oblasti páteře. Adam se snaží se vším vyrovnat, život se mu ale hroutí pod rukama. Jeho přítelkyně jej navíc podvádí a Adam si začíná uvědomovat, že jeho život je u konce. V boji se zákeřnou chorobou mu začíná pomáhat mladá terapeutka Katherine (Anna Kendrick)... Podobných filmů sem už pár viděl a většinou je děj podobný. Poslední půl hodina byla ale v tomto případě strhující a pořádně mi pocuchala nervy. Za to jsem na hodnocení přidal. 70%

6. Batalion (2005)

Po útoku na Pearl Harbor je na Filipínách zajato na 30000 amerických vojáků. Při pěším přesunu do zajateckého tábora přežije pouze 500 zajatců. Po třech letech věznění a nucených prací svitne zajatcům naděje. Americká armáda vypracovala plán na jejich osvobození, který má podniknout speciální skupina k tomu určená. Musí to však stihnout dříve, než budou zajatci popraveni...Průměrné válečné drama z prostředí zajateckého tábora. Mise, která se skutečně udála, byla nejúspěšnější záchrannou akcí v dějinách americké armády. 60%

60 sekund (2000)

Memphis Raines (Nicolas Cage) přijímá kšeft, který už nechtěl v životě dělat. Za 3 dny má ukrást 50 špičkových aut a dodat je jednomu zločineckému klanu, jinak je s jeho bratrem Kipem (Giovanni Ribisi) konec. V patách má policii a vedle sebe partu šikovných zlodějíčků....Hodně průměrná honička s drahými auty a sexy Angelinou, která ale hraje na druhou notu. Příběh je hrozně jednoduchý a nevýrazný a nebýt těch špičkových vozidel asi i úplně zbytečný. Raději bych doporučil Rychle a zběsile. Ale mohlo být i hůř. Slabých 50%

8. míle (2002)

Jimmy (Eminem) je mladý rapper pracující v autodílně, který se snaží prorazit v rappové soutěži, kterou uvádí jeho kamarád Future (Mekhi Phifer). Zatím se mu to ale nedaří a jeden známý mu slíbí, že mu zajistí natočení desky a kontakt do rádia. Jimmy tomu věří do té doby, než jej přistihne souložit se svou dívkou Alex (Brittany Murphy). Poté se Jimmy opět vrací do soutěže a je připraven ji vyhrát...Film z drsného prostředí Detroitu, vykresluje příběh velmi reálně. Člověk si uvědomí, čím musel Eminem projít, než se dostal na vrchol. I když tohle není jeho autobiografie, jeví se příběh filmu opravdově. 70%

88 minut (2007)

Profesor Jack Gramm (Al Pacino), pracující také současně pro FBI usvědčí u soudu sériového vraha Jona Forstera (Neal McDonough), který je odsouzen k trestu smrti. Po devíti letech v době, kdy má být Forster popraven se vraždy opakují a Forster má tím pádem možnost dostat odklad. Navíc Grammovi někdo telefonem sdělí, že mu zbývá pouze 88 minut života. Gramm začne pátrát po skutečném vrahovi zejména mezi svými studenty...Neskutečně ukecaný thriller s debilním scénářem a debilní Leelee Sobieski. Přitom začátek vypadal celkem solidně. 40%