Muži v ringu (2014)

Sailor O'Connor (Dominic Purcell) je bývalý boxer, který rukavice pověsil na hřebík před pár lety a teď se živí jako svářeč. Nyní má ale před sebou novou výzvu. Dvacetiletý nadějný boxer King (Izaak Smith) čekající se svou ženou rodinu, hledá soupeře a promotér zápas nabídne Sailorovi. Ten nabídku přijímá, protože chce své umírající matce splnit poslední přání. V ringu tak proti sobě stojí dva muži, rozdílní nejen generací, ale také houževnatostí, rychlosti a silou a nikdo nechce prohrát...Chvílemi vzrušující, chvílemi užvaněné, pak zase zábavné a pak zase uspávající. Celkově tedy těžký průměr s melancholicky vypadajícími herci. Jakmile jsem viděl staříka Louise, nevěřil jsem jaká doba už uplynula od jeho béčkových hitů, kde hrál s Lundgrenem nebo Norrisem. 50%

Kožené slunce (2002) (TV film)

SK Vrátno jde od porážky k porážce a od pádu do úplného pralesa už jim schází jen málo. Trenér a vedoucí mužstva si své problémy, které nedokáží vyřešit v hospodě, berou domů a tím zatěžují své manželky i děti. Nadcházející zápas rozhodne o bytí a nebytí mužstva a tak je potřeba zajistit, aby tři body zůstali na domácím pažitu...Televizní film rozebírající o trochu více mezilidské vztahy na vesnici a o trošku méně fotbal, ale i tak je to slušná podívaná, která snad předpovídala budoucí úspěch seriálu Okresní přebor. 55%

Grandhotel Budapešť (2014)

Majitel chátrajícího grandhotelu Budapešť pan Moustafa (F. Murray Abraham) vypráví neuvěřitelný příběh o tom, jak se stal vlastníkem tak pompézního hotelu. Vzpomíná jak v dobách mezi válkami začínal sloužit jako poslíček tehdejšímu majiteli panu Gustave (Ralph Fiennes), který byl tehdá uznávaným občanem a velmi přísným šéfem. Postupem času se mezi nimi vytváří věrné přátelství, díky kterému postupem času udělalo z Moustafa majitele legendárního hotelu...Jako bych sledoval americkou verzi Obsluhoval jsem anglického krále. Film jistě není pro každého a docela se divím tak vysokému hodnocení. Až sem si říkal, že tady filmy hodnotí samí intoši a nebo prostě a jednoduše spousta lidí film ani nevidělo a prostě si jen tak vesele hodnotí, vždyť ono to má skoro od každého čtyři hvězdy, tak na to taky kliknu ať nevypadám blbě. Nebo že by byl film až tak dobrý? Nemyslím si, i když herecky to bylo zvládnuté dobře. Nejvíce mě zaujal Willem Dafoe z jehož pohledu šel až strach. Příběh dobrý, ale že bych řekl třeba, Ty vole to je pecka, tak to teda ne. 60%

Mission: Impossible III (2006)

Agent Ethan Hunt (Tom Cruise) má před svatbou. Rodinné pohodlí mu ale překazí zpráva z tajné služby, která ho vrátí zpět do akce. Se svým týmem má zachránit agentku, která byla na stopě hledaného teroristy Owena Daviana (Philip Seymour Hoffman) jemuž ale padla do zajetí. Skupina agentů okolo Hunta agentku sice zachrání, ta ale vzápětí stejně umírá na následky exploze malé rozbušky uvnitř její hlavy. Agent Hunt přísahá pomstu, která mu výjde dokonale, protože se mu podaří Daviana zatknout. Ten má ale dlouhé prsty a při jeho převozu je napadena jeho eskorta a Davian je osvobozen. Terorista okamžitě přemýšlí jak Huntovi co nejvíce ublížit a tak se zaměří na jeho snoubenku, kterou unese...Opět akcí nabité pokračování slavné série, které je čím dál lepší. Sice to tvůrci už malinko přehánějí, ale dokáží překvapit. Protože když je někdo nesmrtelný např. jako agent Hunt, můžou si dovolit prakticky cokoli. A tak už se teď těším na další díly u kterých se natáhnu, vypnu zbylou kapacitu mozku a budu se jemně usmívat a kochat tou americkou stupiditou, kterou máme všichni tak rádi. 70%

Need for Speed (2014)

Tobey Marshall (Aaron Paul) je výborný řidič a automechanik, který přijímá se svými kamarády velkorysou nabídku od Dina Brewstera (Dominic Cooper). Má poskládat a vytunit nadupaný Ford Mustang a připravit jej k prodeji, za což jeho skupina utrží nemalé procento z prodeje. Když se auto podaří poskládat a prodat příjde Dino s další nabídkou. Vyzve Tobeyho na závod, po kterém vítěz bere všechny prachy z prodeje vozu. Výborná nabídka strhne k závodění také Tobeyho mladšího kamaráda Petea (Harrison Gilbertson). Dino však při závodu nejedná fér a když tuší prohru najede do Petea, který v autě umírá. Policie z jeho smrti však obviní Tobeyho, který je zatčen a odsouzen. Po několika letech vězení se vrací na svobodu a společně se svými přáteli plánují pomstu...Další film podle počítačové hry, ach jo kdy tohle skončí. Opět se nejedná o žádnou bombu, dobré scény se střídají s těmi trapnými jako na houpačce a všemu tomu šéfuje strašně nesympatický Aaron Paul s podivnou Imogen Poots, která vypadá, že má celý film na hlavě paruku. Pokud vás berou vytuněné káry, dejte raději přednost sérii Rychle a zběsile. To je alespoň ještě stále trochu cool. 55%

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Kapitán lodi Jack Aubrey (Russell Crowe) brázdí se svou posádkou moře, aby ochránil svou zemi před invazí naopoleonských lodí. Jednoho dne se dostane do konfrontace s novější, větší a lepší lodí, která tu jeho dost poškodí. Aby protivník nevnikl na anglické území, rozhodne se svou loď opravit na moři a díky brilatním taktickým tahům a věrné posádce doufá v porážku svého nepřítele...Už jsem si tento film nepamatoval tak jsem se rozhodl, že to s ním znovu zkusím. Výsledkem byla příjemná dvouhodinovka s výbornými herci a záživným příběhem, během kterého jsem posádce záviděl jejich odvahu i smysl pro čest. Peteru Weirovi se film velmi povedl i když moc šancí, že se mi film bude líbit, jsem mu nedával. 70%

Vincent jede k moři (2010)

Vincenta (Florian David Fitz) trápí Tourettův syndrom. Projevuje se to tím, že dostává do těla obrovské tiky a u toho hrozně kleje. Nevyhne se tomu ani na matčině pohřbu, po kterém zaveze Vincenta jeho otec do ústavu. Zde se seznámí s křehkou Marií (Karoline Herfurth) a se spolubydlím Alexandrem (Johannes Allmayer). Všichni tři jedné noci společně ukradnou auto vedoucí ústavu a vydávají se k moři do Itálie splnit poslední přání Vincentové zesnulé matky...Úsměvný a zároveň melodramatický příběh, který má rozhodně čím zaujmout. Mě osobně se velmi líbí road movie, protože dokáže příběh velmi rozvíjet, což mi tak nějak u tohoto filmu chybělo. Herecké výkony bych taky úplně nevyzdvihl, protože zahrát magora, který celý film nádává asi nebude pro zkušeného herce problém. Naopak bych vyzdvihl krásné scenérie a přírodu. Ale kdo byl v Alpách, asi nebude překvapen. 55%

Noe (2014)

Planeta Země je zkažená špatným chováním lidí, kteří si ničeho neváží a tak se stvořitel rozhodne všechno zničit a začít nový život. Sešle na svět obrovskou potopu a vybere si jediného člověka, který má zachránit jen to nevinné. Ten člověk se jmenuje Noe (Russell Crowe) a se svou rodinou staví obrovskou archu, kde shromažďuje veškéré živočišné druhy, aby potopu přežili. Na loď se však chce dostat také obrovská armáda lidí a Noe tomu všemu musí zabránit. Aby nový svět byl ale opravdu čistý a nevinný, má v plánu zabít také sebe a svou rodinu...Zpracování asi mohlo být lepší. Zklamala mě katastrofa na kterou jsem se velmi těšil. Začlo jenom pršet a najednou byla potopa. Tvůrci si při téhle stopáží mohli se vším více pohrát. Nechápu proč musel být Russell tak vypasený, když vůbec nic nejedl, snad kromě bobulí. Naopak mě velmi potěšil výkon ženského dua Connelly-Watson. Emma přes všechny ty Harry Pottery roste ve výbornou herečku, takže s nadšením očekávám její další film. Celkově je Noe v některých chvílích až moc přitažený za vlasy, nelíbili se mi hlavně některé fantasy momenty. Příběh je na druhou stranu celkem zajímavý. 60%

Tábor tygrů (2000)

Vojín Roland Bozz (Colin Farrell) se dostal nedobrovolně do armády a jediné co jej zajímá je, jak se dostat co nejrychleji pryč. Proto bojkotuje jakýkoli systém a neustále provokuje jak nadřízené tak své kolegy. Nic to nemění na faktu, že za mořem tisíce mil od domovů mladých vojínů, zuří nelítostná vietnamská válka v neprostupné džungli. Na tu se musí všichni vojáci připravit a tak míří Bozz i jeho kamarádi do nejdrsnějšího výcvikového tábora - do Tigerlandu...Od začátku až do konce jsem se bavil výkonem Colina Farrella. I když má film dosti jednoduchý příběh, který se vlastně celý odehrává ve výcvikovém táboře, stejně vás hned zpočátku pořádně chytí za pačesy a pustí vás až v závěrečných titulcích. Divák si zde oblíbí spoustu postav a spoustu jich také nenávidí, což je jenom dobře. Schumacher opravdu válí, jeho filmy fakt můžu. 75%

Zimní příběh (2014)

Peter Lake (Colin Farrell) vyrůstal jako sirotek a nyní se živí jako zlodějíček. Při vloupání do domu, který se chystá vykrást tam potká dceru majitele domu Beverly (Jessica Brown Findlay) a v tu ránu se oba okamžitě se do sebe zamilují. Beverly však trpí zákeřnou nemocí a na živu už moc dlouho nezůstane. Peter však doufá v zázrak, který je předpovězen a snaží se Beverly zachránit. Proti tomu je zástup démonů, v čele s Pearly Soamesem (Russell Crowe), který se snaží Peterův plán překazit. O sto let později se tentýž příběh opakuje znovu...Tak knihu jsem nečetl, ale pokud je nezfilmovatelná jak se tvrdí, asi je to pravda. Zimní příběh se opravdu moc nepovedl. Pokud divákovi nebo spíše divačkám stačí roztomilý kukuč Colina Farrella, s pár romantickými scénami a řečmi o tom jak je láska důležitá, tak pochopím že to může být pro někoho super film. Já dostal na stůl průměnou fantasy romanci, s výborným Russellem a celkem slušným příběhem, který ovšem za srdce příliš nechytá. 45%