Kytice (2000)

Všechny básně se mi strašně slévali dohromady a občas jsem nevěděla, kdy jedna končí a druhá začíná. Nejvíc se mi líbil Vodník, Polednice a Svatební košile. Ostatní části mi nepřišli moc zajímavé a nebavily mě.

Minority Report (2002)

Že bude tenhle film až tak dobrý jsem vážně nečekala. Když jsem si poprvé četla o čem film je, tak mě to zaujalo, ale nějak jsem se nemohla odhodlat se na něj podívat. Minority report je vážně skvělý film. Toma Cruise mám v takovýchto rolích vážně ráda. Měl pár akčních scén a na druhou stranu i pár velice emotivních scén. Film s podobnou tématikou jsem ještě nikdy neviděla. Velice se mi líbila i Kathryn Morris, kterou znám z Odložených případů. Během filmu jsem se nenudila a ani jsem neměla tendenci dělat něco jiného, což se mi občas u filmů stává. Celou dobu se něco děje a nejsou tam žádné scény, které zbytečně prodlužují film. Vizuální stránka filmu je naprosto skvělá a velice věrohodná. Konec je z jedné části docela překvapivý, ale z druhé zase předvídatelný. Celý film hodnotím velice kladně a kdybych měla hodnotit v procentech, tak bych mu dala asi 95%.

Tiché místo (2018)

Tiché místo bych nepokládala za horor, ale spíš za psychologické drama/thriller. Obsazení je skvělé a líbí se mi malý počet herců. Nikdo ve filmu není zbytečný nebo navíc. Emily Blunt jsem dřív viděla ve filmech Dívka ve vlaku a ve filmu Na hraně zítřka a Tiché místo zatím pokládám za její nejlepší herecký výkon. Muselo být psychicky náročné natočit takovýto film a myslím, že všichni herci jsou skvělý. Film s podobným motivem jsem žádný neviděla, takže oceňuji originalitu. Během filmu jsem se nenudila a do poslední minuty jsem čekala, jak to celé dopadne.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Jeden z nejlepších krimi seriálů. Postavy Abby, Gibbse a Tonyho jsou jedinečné a v jiném seriálu jsem podobný charakter postav neviděla. Abby je velice zajímavá a zároveň velice sympatická. Gibbs je chladný agent, který by ale pro svůj tým udělal všechno. Líbí se mi jeho hlášky na Tonnyho. Mám moc ráda novější díly, ve kterých vystupuje agentka Bishopová. Její charakter se mi moc líbí a je mi ze všech postav nejsympatičtější. Seriál se mi opravdu líbí a myslím si, že v něm je něco i ze skutečnosti.

Thor: Ragnarok (2017)

Třetí film o Thorovi se mi líbí se všech nejvíc. Děj je hezký, rychle ubíhá a není nudný. Je v něm spousta vtipných hlášek, takže jsem se opravdu zasmála. Thorovi hlášky mě opravdu vždy dostaly. Chris Hemsworth je čím dál tím hezčí a po ostříhání vlasů byl naprosto dokonalý.

Odložené případy (2003) (seriál)

Odložené případy patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších kriminálek. Strašně oceňuji pohledy do minulosti a způsob, jakým je seriál natočený. Tím, jak vyšetřují starší případy je seriál hodně emotivní. Herci jsou dobří a občas se řeší i vztahy, což celý seriál trochu odlehčí.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

První díl se mi asi líbí o něco víc než tento. V tomto filmu se víc řeší city a vztahy a akce tak nějak ustoupila do pozadí. To by mi ani tolik nevadilo, ale Tom Cruise mi přišel takový jiný než v ostatních filmech. Jako herce ho mám opravdu ráda, ale tady je takový ztrhaný a není úplně ve formě. Ve filmu Mumie, který je natočený o rok později vypadá lépe než tady. Myslím si, že jako herec má pořád co nabídnout a rozhodně se těším na jeho další filmy, ale tady se mi prostě nějak nelíbí. Film probíhá podobně jako minulý díl a žádné překvapení se nekoná. Mám pocit, že jsem film viděla už dřív, ale nevím, jestli si ho nepletu s nějakým jiným. Cobie Smuders je dobrá herečka a moc se mi líbila i Danika Yarosh. Celkově film hodnotím jako odpočinkový u kterého se nemusí přemýšlet. Dala bych jen tři hvězdičky, ale jednu přidávám za pár výborných akčních scén, které film pozvedly trochu výš.

Mentalista (2008) (seriál)

Simon Baker i Robin Tuney jsou skvělý herci. Každý případ Patricka a Teresy je zajímavý a něčím originální. Starší série se mi líbili více než ty novější. Potom se změnil dabing a už to nebylo takové. Ale celkově tento seriál hodnotím velice kladně.

Mumie (2017)

Tento film mě ničím neohromil, ale ani nezklamal. Je to takový normální film s podobnou tématikou, jako má asi dalších pět filmů. Tom Cruise a ani Annabell Wallis nezklamali a byli skvělý. Nějak jsem úplně nepochopila, co je vlastně s tím doktorem, ale to je asi můj problém. Nemám ráda otevřené konce film, když nevím, jestli bude i pokračování. Některé scény jsou natočené vážně hezky a věrohodně. U filmu jsem se ani moc nenudila, ale občas jsem měla snahu dělat něco jiného, než se plně soustředit na film a to znamená, že není úplně stoprocentní. Celkově tedy film hodnotím trochu horšími čtyřmi hvězdami.

Rain Man (1988)

Poslední dobou jsem špatných filmů viděla velice málo a tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Právě naopak. Dustin Hoffman je v roli autisty fenomenální a určitě muselo být strašně těžké takovou roli hrát. Dokonalý byl i Tom Cruise. Rozhodně nesouhlasím s některými názory, že pro Cruise muselo být jednoduché roli Charlieho Rabbitta zahrát, protože je takový ve skutečnosti. Myslím si, že musí být někdy docela psychicky náročné hrát roli, kdy se chováte nechápavě a chladně k někomu takhle nemocnému. Takže oběma hercům za jejich skvělé výkony tleskám. Scénář filmu je opravdu dobrý, takže jsem se ani chvíli nenudila. Bylo hrozně hezké pozorovat, jak se v průběhu jednoho týdne vyvíjí vztah mezi dvěma bratry. Konec jsem čekala trošku jiný, takže mě trochu překvapil, ale neměnila bych ho. Líbí se mi český dabing, protože film s ním je stejně skutečný jako kdyby vůbec nebyl nadabovaný. Dabovat autistu není rozhodně jednoduché a v hlasu, který dabuje Charlieho Rabbitta je slyšet jeho bojovnost, horká hlava, ale i jeho emoce. Tomuto filmu opravdu nemám co vytknout. Rozhodně se zařadil mezi mých top pět filmů.