Purpurový vrch (2015)

Purpurový vrch hodnotím jako velice zdařilý thriller, ale jako typický horor bych ho nenazvala. Ve filmu je důraz na temné a záhadné věci. Dům na Purpurovém vrchu je hodně ponurý a děsivě zde působí i motýli. Interiéry domu jsou dokonale popracované a působí velice realisticky. Už od začátku mě celý příběh pohltil. Ve filmu je i pár zvratů, které jsem nečekala. Mia Wasikowska je určitě dobrá herečka, ale mě se v tomto filmu nelíbí. Nevím jestli mi vadí něco přímo na ní a nebo na její postavě, ale prostě se mi tady nelíbí. Naopak Tom Hiddleston byl pro mě obrovským překvapením. Dřív jsem ho viděla už v Thorovi a Avengers, ale tam jsem mu nevěnovala moc velkou pozornost. No ale v Purpurovém vrchu mě naprosto dostal. Je prostě dokonalý herec. Líbí se mi také charakter postavy Thomase Sharpa, i když to pro někoho může být nepochopitelné. Další skvělá herečka je Jessica Chastain. Postava Lucille mi sice není moc sympatická, ale Jessica ji hraje skvěle. Konec je hezký, ale čekala jsem, že to celé skončí jinak. Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nakonec jsem se rozhodla pro slabších pět hvězd a to díky skvělému Tomu Hiddlestonovi.

Magnolia (1999)

Napsat komentář k tomuhle filmu po mě bylo ohromně složité, protože pořád úplně nevím, jaký na něj mám názor. Film Magnolia je po mě jeden z nejrozporuplnějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Začala bych délkou filmu. První dvě hodiny mi moc neubíhali, ale poslední hodina filmu naopak utekla hrozně rychle. Přijde mi, že tři hodiny jsou možná až trochu moc. Spousta scén je velice zajímavých, ale pár mi jich zase přijde naprosto zbytečných. Zpočátku mě film úplně nezaujal a asi po hodině jsem přemýšlela, že zbytek dokoukám další den. Nakonec jsem se rozhodla že to neudělám a jsem za to moc ráda. Po hodině a půl jsem začala přemýšlet nad hodnocením a myslela jsem, že filmu nebudu moci dát víc než tři hvězdičky. Obvykle nad hodnocením nepřemýšlím takhle brzo, ale tady jsem se začala rozmýšlet, jestli je se mnou něco špatně, protože film má tak skvělé hodnocení a mě si zatím úplně nezískal. Potom se ale děj začal hýbat rychleji a konec celý film pozvedl na úplně jinou úroveň a jsou z toho slušné čtyři hvězdičky. Příběhy všech postav jsou velice silné a dramatické. Posledních deset minut filmu jsem jenom brečela a vlastně ani pořádně nevím proč. Herecké výkony Toma Cruise, Julianne Moore a Melory Walters jsou skvělé. Úžasní jsou všichni herci, ale tihle tři si mě získali ze všech nejvíc. Magnolia rozhodně není film ,který bych musela vidět za čtrnáct dní znovu. Ne proto, že by film byl nějak špatný, ale protože je prostě moc..... Já vlastně ani nevím jaký. Jasně Titanic je taky skvělý film, ale rozhodně se na něj nebudete koukat každý týden. Určitě se na Magnolii někdy ráda podívám, ale tak po roční pauze. Kdybych celý film měla shrnout, tak ho hodnotím jako dobrý film a dala bych mu asi 80%. Vytvoření tohoto komentáře mi trvalo asi půl hodiny a to svědčí o mém rozporuplném názoru na film. Rozhoně si ale myslím, že film Magnolia by měl vidět úplně každý a měl by si na něj vytvořit svůj vlastní názor.

Surfařka (2011)

Filmy podle skutečných událostí mám ráda, ať už jsou válečné, o příběhu jedné určité osoby a nebo o nějaké katastrofě. Jasně, že tenhle film není úplně dokonalý, ale síla tohohle příběhu mě naprosto uchvátila. AnnaSophia Robb je skvělá herečka a roli Bethany Hamilton zahrála výborně. Film je natočený v pěkném prostředí a scéna po útoku žralokem vypadá velice reálně. Celkově bych filmu dala asi 80%.

Most do země Terabithia (2007)

Dřív jsem se na Most do země Terabithia koukala docela často, ale posledních několik let jsem ho neviděla ani jednou. Je to skvělá ,,pohádka". Dokonalé zpracování dětské představivosti. Zajímavý a zároveň velice smutný příběh. Vím, že je to trochu přitažené za vlasy, ale mně se to prostě líbí. Josh Hutcherson a Anna Sophia Robb jsou výborní herci a právě v tomhle film jsem je objevila a přivedl mě na jejich další filmy.

Štiky (2018) (pořad) odpad!

Nejhorší pořad, jaký jsem kdy viděla. Jak se mohla vůbec televize Prima k takovému pořadu snížit a už vůbec nechápu, jak se na něj může koukat přes 250 000 lidí. Viděla jsem část prvního dílu, který jsem asi po 5 minutách s hnusením vypnula. Potom jsem o tomhle pořadu četla jen na internetu, ale myslím si, že názor jsem si na něj udělala jasný. Tohle by si zasloužilo ještě mnohem horší hodnocení než je odpad. Štiky jsou odpad odpadů. Tohle je naprosté televizní dno a horší pořad už s nad být ani nemůže.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Tenhle seriál řadím mezi jeden z nejhorších seriálů. Absolutně bez nápadu a je tak nudný, že už po dvou minutách musím přepnout na jiný pořad. Nikdy jsem celý díl nedokoukala do konce. Nechápu co ve všech těch 180 dílech řeší a ani to vědět nechci. Odpad se snažím moc nedávat, ale tady to opravdu jinak nejde.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Celkem originální příběh. Film je velice emotivní. Možná, že bych ho dokonce nazvala pohádkou. Je v něm důraz na lásku a na touhu, ale někdy je toho až moc. Jennifer Garner je dobrá herečka, ale ve filmu se mi moc nelíbí. Film jsem viděla jednou, ale znovu už ho vidět nepotřebuji.

Mission: Impossible (1996)

Rozhodla jsem se, že ještě před tím než vyjde Mission: Impossible-Fallout zkouknu všechny předešlé díly. Poprvé jsem první díl z celé série viděla asi před dvěma lety, ale vůbec první díl, který jsem viděla byl Mission:Impossible - Ghost Protocol. No ale teď k prvnímu dílu. Je prostě skvělý. To, že je film starý přes dvacet let mi vůbec nevadí a naopak mi přijde super, že celá série je takhle stará a můžu sledovat vývoj herců a způsobu natáčení. Tom Cruise je v prvním dílu skvělý (stejně tak jako ve všech ostatních). Má tady ještě takovou mladickou roztomilost a na agenta moc nevypadá. Zápletka je super a není nudná. Poprvé když jsem film viděla, tak jsem netušila, že to takhle dopadne. Akce v prvním dílu není moc, ale ta která tam je, tak je dokonalá. Čím starší Tom Cruise je, tím víc nebezpečných scén ve filmu má. Když první díl porovnám třeba se čtvrtým, tak je rozdíl docela veliký, ale to je naprosto v pořádku. Velikým plusem také je, že film se natáčel v Česku a to, že se tady natáčela i část čtvrtého dílu svědčí o tom, že Česko nebude až zas tak špatná země. Celkově tedy prvnímu dílu ze série s Ethanem Huntem nemám co vytknout.

Válka světů (2005)

Válka světů patří mezi jeden z nejtragičtějších filmů, které jsem kdy viděla. Tom Cruise byl skvělý a dokázal, že dokáže zahrát opravdu vážné role. Dakota Fanning mě velice mile překvapila a byla skvělá, ale někdy jí ve filmu bylo až trošku moc. Některé věci ve filmu jsou trochu nelogické, ale není jich tam mnoho. Způsob ztvárnění mimozemských bytostí je skvělý a vypadají velice živě. Pohled na lidi dělající zoufalá rozhodnutí je tragický a dojemný. Film je dlouhý tak akorát a už od začátku se v něm pořád něco děje. Jediné co se mi na celém filmu moc nelíbí je konec, který je až překvapivě dobrý. I když celý film utíká docela rychle, tak řešení celé situace mi přijde hrozně jednoduché a rychlé. Dlouho jsem se rozhodovala mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nakonec jsem se rozhodla, že filmu dám slabších pět hvězd.

Týden s prezidentem (2017) (pořad) odpad!

Strašný pořad. Na všech filmech a pořadech se snažím najít něco dobrého, ale tady opravdu není vůbec nic. Na Zemana jsem úplně alergická, takže už to mě od sledování pořadu odrazuje. Zeman má strašný kecy a Soukup ho podporuje a strašně mu podlézá. Vždycky když tenhle pořad jenom na chvílí zahlídnu, tak se mi dělá zle.