• Pohádka

Sněhurka (1973) (TV film)

Jsem ráda že se tato pohádečka dala ještě stáhnout. Ikdyž neskončila nejlépe, tak babička s dědou získali přátelství od ostatních dětí. A Magda Reifová byla samozdřejmě krásná výstavní holčička.

Cesta ke štěstí (1951)

Mladá krásná Švorcová s ještě krásnější Slavíčkovou byly působivé ženské ozdoby na traktorech. To jak řada traktorů sklízela pole bylo samozdřejmě pěkné, ale to že Slavíčková dostala jednu z hlavních úloh tak to teda čumím a musím přidat hvězdičku navíc.

Hej-rup! (1934)

Jednoznačně pánský film jehož ozdobou je jediná žena Helena Bušová. Kéž by taková týmová práce fungovala i v normálním životě.

Anynka a čert (1984) (TV film)

Čert patří k čertici a člověk k člověku. A tak to má být.

Morálka paní Dulské (1958)

Poslední a asi i nejlepší role neodolatelné Zdeňky Baldové. Ta se s Hankou opravdu nemazala a šla si tvrdě za svým cílem který se ji podařil. Škoda že jsem ten konec nevěděla dopředu, jinak bych si vychutnávala to její zhroucení když zjistila že se mladí lidé chtějí vzít. Opravdu se mi tedy moc líbil ten závěr kdy peníze zvítězily nad láskou. A upřímně řečeno, ten chlap se moc nechoval tak, že by ji z celého srdce miloval. Ona tam skoro pořád bulela a on místo aby její citlivou duši podržel, tak on ji slušnou formou vždycky poslal do háje. A ještě šel na flám. To byla opravdu komedie.

Sedmikrásky (1966)

Vida vida.. Konečně tady ženy dostaly příležitost se herecky projevit což je ve většině případů umění neboť většina žen ve filmu slouží jako ozdoba která si pak najde švarného hocha a toť vše. Takhle mají vypadat správně zkažené dívky, kterým spravedlivě na konci hrozí utonutí. A ke konci filmu jsem se nemohla přestat smát tomu jak by to vypadalo kdyby se polepšily. A ty animace které doprovázely film byly tenkrát na 60. léta umění. Ale tento film není pro každého. Avšak pro ty co ujíždějí na psycho filmech mohu vřele doporučit. :-)

Klec (1973) (TV film)

Trezorové filmy se snažím co nejvíce ocenit, ale tady se bohužel pořád jenom mele, mele a mele. Myslela jsem že to bude mít trochu záživnější děj. Bílá paní a Škola otců byla nezapomenutelná. Ale vzhledem k tomu že ke Třískovi nemám žádný zvláštní vztah a děj opravdu nic moc, tak si asi za pár let na trezorový film Klec ani nevzpomenu. Škoda.

AZET kvíz - Nejfake proti Peťanovi (2014) (amatérský film)

Myslím že tady byl Nejfake ilustrován geniálně a naprosto roztomile. :-) Jinak mě pobavil podrobný popis složení brambůrek. :D Ale to Peťanovo hrubé chování bohužel zkazilo celkový dojem z videa.

Moje první benefice (1972) (TV film)

Tak toto je překrásný kousek. Ladislav Pešek předvádí herecké výkony všeho druhu a pro jeho fanoušky je to film jako stvořený. A pro ty lidi kteří Peška nemusí je tedy naprostou povinností aby tuto inscenaci shlédli. :-) A mimochodem ho zde můžeme spatřit v mnoha hezkých kostýmech a legračních parukách. A to už se opravdu vyplatí ne?

Růžové kombiné (1932)

Je zajímavé kolik situací se semele jenom proto že pán otevře kufr a v něm růžové kombiné. V knize o Lídě Baarové jsem četla že v tomto filmu předvádí mizerný herecký výkon. Což já si zrovna nemyslím. Vůbec se mi po stránce herecké a vzhledové nelíbila ve filmu panenství a nic moc tam nezahrála. Ale tady nejen že má hezké oblečení, ale taky vypadá vcelku dobře a nějáký herecký výkon předvedla.