• Pohádka

Noční motýl (1941)

Skvělá parodie na Vítovou. Protože pořád hrála samé dívky červené knihovničky a proto neměla asi moc možností se herecky projevit. A tady ůlohu zkažené lehké děvy ztvárnila geniálně. Naprosto přirozený projev. Ale ten konec mě opravdu překvapil že ji žárlivý Hrušinský vzal život. Ale pro ni to asi v tom filmu bylo tak dobře. Akorát se jenom vnitřně trápila a nežila. Tak ji od toho všeho rychle pomohl. Jinak Mandlová zde hrála sama sebe. I v realitě totiž zneužívala chlapi a dokonce se jednou i vyspala s Ljubou Hermannovou. Jinak asi nejlepší drama z té doby. Mělo by to získat alespoň 90 % a nebýt na chvostu s třemi hvězdičkami.

Poslední růže od Casanovy (1966)

Nebylo to špatné, ale čekala jsem od toho více elánu. Nemám moc ráda filmy kde se jenom mluví a žádné pořádné vzrušení. Ale moc se mi líbily ty historické kostýmy. A kdybych mohla, tak tam ženě čmajznu ty bílé šaty s náhrdelníkem. To byl dokonalý model. Jinak se mi tam ještě líbily zámecké interiéry. Je škoda že se tento film nenatočil v barevném provedení. To bych pak určitě přidala hvězdičku navíc. Hlavně že komanči měli plno energie vytvořit barevně Rudou záři nad Kladnem a zítra se bude tančit všude. Jaká to prasácká nespravedlnost k pohodovým šedesátým létům.

Parohy (1947)

Ze začátku mě to přišlo podobné jako film Růžové kombiné. Ale pak to začlo být mnohem propracovanější. A jak Oldřich Nový rozbil kartářce tu magickou kouli, kterou celou dobu pomlouval ale místy uvažoval že si ji vezme domů, tak to mě opravdu pozitivně dostalo. Ale je to tak. Věštění je podvod a zvlášť když se jedná o lidi které ta kartářka vůbec nezná osobně. A jak Nový s Langovou společně zanechali doma vzkazy a nechali tam pejska samotného, tak to bylo takové.. No SMUTNOVTIPNÉ. :D Jinak jsem nemohla spustit oči z velice půvabné Sylvy Langové. Za mě asi hned po Zorunce nejkrásnější blonďatá herečka.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Výborný herecký výkon Miloše Nedbala. Dokázal zahrát mrzouta a pak citlivého uplakánka naprosto přirozeně. Ikdyž se téměř po celý film choval jakoby mu ublížil celý svět, tak nakonec se s Peškem udobřil. Akorát je škoda že si za včasu neuvědomil že má změnit přístup svého chování ke své ženě. Jinak četla jsem i knížku Nezralé maliny ve které herec Ladislav Pešek řekl že se na natáčení této inscenace vždycky moc těšil protože mu herečtí kolegové přirostli k srdci. A tak když skončilo natáčení, tak ho to hodně mrzelo že se všichni museli rozejít. A František Filipovský zase řekl, že si hraní na basu velice užíval. Ikdyž to asi nehrál na tu basu přímo on, ale někdo tu hudbu složil předtím a on to jenom dělal jakože na ní hraje. Protože řekl že nebyl z muzikantského rodu. Ale to je jedno. Hlavní je že se film celkově povedl na jedničku. Jinak Pešek tam měl moc krásnou barevnou kostkovanou košili která mu k tomu svetru perfektně ladila.

Starci na chmelu (1964)

Příběh o lásce dvou mladých lidí kteří spolu budou žít pochopitelně až na věčnost. To jim samozdřejmě musí závidět každý, ale bohužel je hodně smutné že to tak v reálném životě nechodí. Proto se taky romantickým filmům vyhýbám. Ale tady na tento jsem se dívala protože na něj lidé nezapomínají a stále se v televizi opakuje. Takže za mě děj nic moc, ale písničky byly krásné a spestřovaly celý film. Moje babička tvrdí že to byl pro ni nejlepší československý film, ale já už ho víckrát vidět nepotřebuji. Ale písničky se z něj dají poslouchat pořád.

Byl jednou jeden král... (1954)

Průměrná pohádka, ale tím že tam Werich s Burianem v kuchyni dělali boží dopuštění a do palačinek přidali paprikové koření, tak to mě opravdu pobavilo. Aji ti zbabělí princové kteří se strašně dělali lepšími než doopravdy byli.

Ruka (2011)

Ten smysl jsem moc nepochopila a nevím zda funguje metoda zapomínání když se člověk celou dobu dívá na jeden předmět.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Na tento film jsem šla do kina s kámoškou když zrovna nic jiného nebylo na výběr. Je to ohraný animák plný humoru který nemám zrovna dvakrát v oblibě. Ale ty písničky to zachránily na tři hvězdičky. Ty písničky byly totiž lepší než celý film. :-) Předchozí díly jsem neviděla a ani vidět dobrovolně nehodlám.

Nejšílenější závislosti (2012) (seriál)

No nic moc. Pořad nejšílenější úchylky byl propracovanější a taky mohl být člověk napjatý jak to nakonec dopadne. Tady u tohoto pořadu jsem se nudila a myslím že když má někdo z nějáké šílenosti radost a nic víc se tam neděje, tak si myslím že to bylo zbytečně dlouhé.

Jindra, hraběnka Ostrovínová (1933)

Myslím že je to nedoceněný snímek. Ikdyž byl film smutný, tak se mi líbilo že nebyl předvídatelný. A u dívky která se ze začátku jevila trochu jako mrcha se nakonec ukázalo že ji na rodině hodně záleží. Určitě si tím pádem nezasloužila na konci filmu zemřít, ale od toho je to drama.