• Pohádka

Dva z onoho světa (1962)

Orchestru Karla Vlacha který složil hudbu k tomuto filmu bych dala oskara. Skutečně, jedna z nejpovedenějších hudeb k filmu. Z celého filmu mě však nejvíce zaujal moučník, který ležel na stole když přijel synovec Nového. :D Ten moučník totiž vypadal velmi chutně.

Another Gay Movie 2: divoká jízda (2008) odpad!

No, nic jiného jim asi nezbylo než tam dát jiné herce. Pokud ti co hráli v jedničce byli všichni v realitě 100% heterosexuálové, tak se jim ani nedivím, že už takové prasečiny nechtěli hrát. A vůbec, klobouk dolů že tam vůbec šli se takto ztrapňovat. Ani se nedivím že už nenatočili trojku. Není to o ničem jiném než o souloži a sprostých slovech. Žádný zajímavý děj, poenta nic!!!

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Normální šmoulí děj jako vždycky. Hvězdičku ubírám za to, že se to neodehrávalo ve středověku jako ti kreslení a už furt jenom: uděláme si šmoulí selfie, fakt jo? apod.

Mravnost nade vše (1937)

Obsahově skvělá komedie. Moc se mi líbilo jak Haas přijal Ferbasovou jako nevlastní dceru do rodiny a jak políbil svou manželku Svozilovou. Nejvíc mě však pobavila ta scéna večer, kdy měli být všichni v posteli, ale vzhledem k tomu, že si každý přečetl ten vzkaz, tak se věci vyvinuly trošku jinak. :D Jedinéco považuji za trapné a zbytečné z celého filmu, je scéna kdy se Elijáš zamiluje do Mandlové. Když ji nemiloval od začátku a vůbec si ji nevšímal, tak by se asi v realitě z toho vzniklo těžko něco víc. Láska na první pohled se projeví hned a člověku by mělo správně záležet na tom, jak se ten druhý chová a né jak vypadá.

Dívka v modrém (1939)

Je to spíš komedie než romantický film. Možná proto se mi tolik líbil. Ale nejvíc mě fascinoval ten začátek jak Nataša Gollová se Sylvou Langovou tolik toho Nového uháněly a přitom on si o ně vůbec nestál. :D

Hry a sny (1958)

Film který geniálně zachycuje dětskou naivitu a hravost. Určitě také geniálně splňuje podmínky, aby se na něj dívali malí diváci. Ale pro dospělé není.

Ledoví muži (1960)

Pro velké milovníky Jiřího Líra film jak vyšitý. Konečně jednou Lír také dostal plno slávy a obdivu a nebyla to zase jenom obvyklá vedlejší role. Věřím tomu, že na tento film sám do smrti vzpomínal jaká tu byl hvězda. A ten hokojový taneček se kterým přišel a hokejisti ho pak napodobovali na soustředění mě fascinoval. A o tom, jak ho všichni obdivovali už ani nemluvím. :-)

Další prosím! (1967) (TV film)

Výborný krátkometrážní snímek. Kam se hrabou neustále vysílané snímky proč lže a hrozné dítě. Zdeněk Najman byl mistr světa omeleta a nakonec mu to zubařka dala pořádně sežrat. :D mě také čeká zubařský zákrok, ale tady tyhle žvásty bych mu neuvěřila ani za nic. Ale v reálném světě by byl pravděpodobně ostatními s čekárny vyhozen a né že by on vyházel je.

Svět otevřený náhodám (1971)

Film je strašně nudný. Dvě hvězdičky dávám za výborné hlášky Miloše Kopeckého. :-)