Vetřelci (1986)

Vetřelci. Po 50 letech v unikovém modulu se Ellen Ripleyová probudí ve vesmírné stanici kde zjistí že planet ze které si před padesáti lety přievzli na loď Vetřelce, je teď obydlená a žijí tam lide, ale nikdo se neozivá zpět. Proto tedy bude muset podstoupit s novou posádkou záchranou misi a vrátit se zpět. Pokračovaní je dobře udělané a hlavně davá smysl narozdíl od většiny pokračovaní. Prostřední je více Vetřelecké takže se víc vžijete do jejich prostředí. Hudba je stejně dobrá jako v 1. díle této ságy. Herci mají charizma a ke každému si vybudujete nějaký vztah. Pro mě je snímek Vetřelci od Jamese Camerona příjemné pokračovaní. 5/5 hvězd. A nezapomeňte, ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet.

Vetřelec (1979)

V té době jeden z nejlepších filmů co byl kdy natočen, ale i v nešní době když uslyšíte slovo Vetřelec, tak víte že je tu super film. Vetřelec jeden z nejlepších snímků Ridleyho Scotta z roku 1979, se dá považovat za jeden z nejlepších hororů všech dob. Film se odehravá ve vesmíru v budoucnosti na nákladní lodi Nostromo. Posádka má za ukol odvést náklad z jedné stanice na druhou ale mezitím zachytí signál o pomoc, ten se vydají prozkoumat, ale to se jim vymstí. Film má skvělé téma vizualní efekty jsou na tu dobu prolomové, hudba je přímo užasná a herci mají nějaký charakter. Nejlepší je ale však na filmu vytvoření temné atmosféry v lodi když se do ní dostane vetřelec. Musím říct že jsem si film mile oblíbil a proto musím dát 5/5 hvězd. A nezapomeňte, ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Musím říct že první díl Jurského Světa byl lepší, ale tenhle snímek je též dobrý. Po 3 letech se na našich plátnech zase objevili Dinosauři a já jakožto fanoušek dinosaurů a Jurského Parku tak jsem byl spokojený. Po třech letech od zániku se ostrov mění na bombu která brzy vybouchne, ale svět chce aby byli dinosauři jakožto žijící tvorové zachráněni. To však senát zathrne a nezbývá nic jiného než je nechat zase vymřít. Ale proběhne tajná záchrana akce kdy se snaží co nejvíce druhů zachránit. Film má dobrý začátek, postaví do něj sedí nikdo nevyčnívá a každej dělá něco užitečného. Hudba byla taky dobrá a byl skvělej jako vždycky. Zpracování dinosaurů bylo lepší než v prvním dílem protože všechny scény kde byl normální dotek, či ježdění tak to bylo ručně udělaný. Za to byly body navíc ale tento film má i mínusi ve formě konce který mě nějak extra neuchvátil. Byl dobrej to jo vykouzlil mi úsměv na tváři, ale už jsem nebyl takovej PAF. Film dobrej, obsazení skvělé ale konec nebyl nic moc. 7,5/10 | 4/5 hvězd. A nezapomeňte, život si najde cestu.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Na to že se jednalo o na-hypovane pokračování původního dílů, tak se podle mě toho moc nezměnilo. Pacific-Rim: Povstání je dá se říct pokračování události které se staly v původním díle. Zní to sice dobře ale hůř to vypadá. Příběh ze začátku nedává pojintu a než se dozvíte co se vůbec děje je konec filmů. V prvním díle mě bavili monstra která se ve filmů objevila, ale tady to bylo tak moc stupidně vymyšlené že jsem se i u bossfightu nudil. Příběh není zajímavý, téma taky ne, a bylo mi jedno kdo zemře. Čekal jsem něco víc ale docela mě to zklamalo. 3/5 hvězd. Doufám že příště to bude lepší.

Schindlerův seznam (1993)

Tenhle film mě dojal, a rozbrečel. Film Schindlerův seznam vás vtáhne do doby 2. světové války kdy v Evropě velila 3. říše. Ve filmu se podíváme na člověka který se narodil ve Svitavách, a následovně si otevřel továrnu na hrnce. Pan Schindler je pán který doslova zachránil spoustu životů. Film vypráví o situaci kdy židé byly zotročováni a nuceni pracovat, když nepracovali tak byly přeevzeni do vyhlazovacích táborů jelikož byly k ničemu. Schindler ale byl proti zachazení s židy jako se zvěří proto je nechal pracovat ve svých tovarnách. Když se ale atmosféra zhoršovala byl Schindler rozhodnut převézt a zachránit co nejvice židů. Film má hezky vizual, hloupku filmu dodává i černobílí obraz který se mění až na konci. Soundrack je skvělej, délka filmů ujde a herecké vykony a hloubka filmu je výborná. Film bych doporučil každému, i těm klteří enmají rádi nasili aby věděli, že z tady tohohle se sranda nedělá. 5/5 hvězd.

Jurský park (1993)

Už od malička jsem měl rád dinosaury, a poté co mi rodiče z videopujčovni vzali Jurský park, mé sny ožili. Na tomhle filmu jsem vyrostl z malého klučiny až po může který stálé obdivuje tenhle film. Film má neskutečně dobrý příběh, jednoduchý a není nudný. Film jsem viděl několikrát takže bych vám dokázal říct celý film i pozpátku protože na tohle se má cenu dívat několikrát. Na to že v té době nebyli moc dobře propracocané technologie jako dnes, ale dokazali z pár hromady kostí v muzeu udělat žívá stvoření na plátně či televizoru. Na filmu se mi nejvíce kromě toho že tam jsou dinosauři, ale i soundtrack který mám doma na CD ale i v mobilu. John Willams který mimochodem udělal soundtrack i na Star Wars, Harry Potter a nebo Indiana Johnes odvedl výbornou práci. Film má dobré zpracování, dobrou režii a aji kameru která je dobře udělaná. Film mě nabil a bavit bude až do mé smrti. Tento film doporučuji všem kteří mají rádi dinosaury, a těm ketrým se to nelíbí tak jejich věc, já tento film miluju. A nezapomeňte, život si vždy najde cestu. 5/5 hvězd (dal bych i víc).

Forrest Gump (1994)

Forest Gump je nádherný oscarový film s hezkým příběhem u kterého můžete i brečet. Ve filmů se díváme na postavu Foresta který vypráví svůj příběh náhodným lidem na ulici. Film je hezký zpracovány má nádherné téma které vás budou fascinovat a budete se dívat na něj s nadhledem. Film já velmi depresivní a to se mi na něm strašně líbí. Soundtrack je skvělý do filmů pasuje, a přidává tomu tvar toho filmu. Tento film bych fakt doporučil každému který by si ke mě sedl. 5/5 hvězd.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vykoupení z věznice Shawshank je jeden z nejlepších filmů které byly kdy natočené. Jedná se o dobře natočený film, dobře obsazeny s dobrým příběhem. Ve filmu se podíváme na mladého muže který je odsouzen za vraždu své ženy a milence které načapal doma. Ale chce prokázat svou nevinu ale to se mu nedaří tak je poslán do věznice Shawshank která je velmi střežena. Když se dostane do věznice tak poznává zákony, lidi a hlavně na co si dávat pozor ale zbytek až ve filmu. Film má hezké téma které vás nechá čekat co se vlastně stane. Děj není přesně daný, je plny nečekaných zvratů a hodně převratu které jsou kouzlem tohohle filmů. Soundtrack je hezký, obsazení stojí za to a je hezký natočený. Tento film fakt doporučuji každému ale ne těm kteří nejsou na starší filmy. Tento film jsem si velice oblíbil a musím říct že stálo za to se na tento film podívat. Kdyby šlo dát víc hvězd tak bych je hned dál. 5/5 hvězd.

Babovřesky 3 (2015)

Film s názvem Babovřesky 3 je poslední (doufám) část z trilogie od režiséra Zdeňka Trošky. Film vás zavede do malebné vesničky kde se děje spoustu zajímavých ale trapných věci. Podle mě se jedná o lacine pokračování Slunce, seno ale to je jen můj osobní názor. Osobně si myslím že se jedná o jeden z nejhorších filmů co kdy Zdeněk Troška natočil. Dávám tomuhle jednu hvězdičku kvůli důchodkynim které tam dělal "akční" scény. 1/5 hvězd

Malý Herkules (2009)

Nic horšího jak tady tohle snad neexistuje. Film nemá hlavu ani patu, horší CGI jsem snad neviděl, a už ani nemluvím a scénáři tohohle filmů. 0/5 hvězd (divil bych se kdyby někdo dal tady tomuhle víc)