Upgrade (2018)

Co říct, tento snímek se sakra povedl. Ať už počítám záběry kamer, hudbu a nebo herecké zasazení.

Jack staví dům (2018)

Mrzí mě že film má slabé hodnocení, ale musím říct že tento film má hodně velký potenciál. Člověk by si myslel že nikdy nevznikne psychologický film o tom jak by mohl vypadat vysněný dům podle nálady. Film má příjemné vyprávění ( nemyslím vraždy atd. ) hlas byl při vyprávění příjemný na poslechnutí, a struktura vyprávění byla "deep". V celku ty scény kde se povídaly filozofické věci, tak byly dobré na poslech. Co se týče klasických scén kde byl Jack a jeho přítelkyně či náhodné ženy, tak ty byli psychicky drásající a dobře natočené. Co se týče střihu a kamer tak ty byli pro mě dostačující. Konec mě docela zmátl a byl jsem trochu brain dead ale nad tím zavřu oči. Podle mě film pecka ale nemá cenu se na něj dívat s rodinou. 5/5 hvězd.

Assassin’s Creed (2016)

Z historického hlediska to moc dobrý není, ale přece jenom je to film podle hry. Assassin's Creed je od roku 2007 titulem, který zná každý počítačový hráč. Abych byl stručný tak film se odehrává v současnosti kdy jeden zlobivej hoch dostane druhou šanci od Absterga, vědeckou organizací která se zajímá cestování do minulosti díky vzpomínkam v dna. Když se vrátíme do oné minulosti tak se nacházíme ve svém předkovi o několik set let zpátky a tady začíná ta pravá sranda. Obecně pro lidi který nejsou nějak propojení s herní sérii tak tenhle film moc nepochopi a nebude se jim moc líbit. Na druhou stranu pro fanoušky nebo znalce to bude příjemná podívaná o korektnosti hry ve filmů. Film jako takový dobrý, a věci ze hry super. Dávám 5/5 hvězd, protože si myslím že tento film má potenciál. A nezapomeňte "nothing Is true, everything Is permited"

Bohemian Rhapsody (2018)

,,Film roku" tak zní moje slova poté co jsem vylezl z kina po tomhle unikátů. Snímek pojednává o počátku kapely Queen a zejména se zaměřuje na hlavního zpěváka Freddieho Mercuryho. Film se zabývá jak se kapela na vrchol, co si zpěvák prožil, a jaký to mělo dopad na jeho kariéru. Film je hezký natočený, kamera je prostě božská, postavy jsou až nepochopitelně podobné originálům, a hudba je asi jasná. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších biografických filmů všech dob. Proto nemůžu dát nic jiného než 5/5 hvězd.

Pátrání (2018)

Je mi líto že se tento film nedostal do českých kin ale co se dá dělat. Snímek pojednává o otci kterému zemřela před časem žena a musí se starat sám o svou dceru, která se jeden den vypaří. Film má téma dnešní doby, kdy je problém únosu děti, či pohřešovaní docela vysoký a hlavní příčinou je zejména internet a špatný vztah z rodinou který tento film vystihuje. Příběh je až do konce zajímavý a drží diváka v napětí co se bude dít. O kameře či nějakých scénách venku se nedá mluvit ale stylem který je film natočen je zajímavý. Pokud máte rádi záhady a tajemství tak tento film je pro vás, ale pokud jste na krve prolité film kde se střílí a všichni se zabíjí, tak tenhle film nebude váš šálek kávy. Film hezký natočen, dává smysl, do konce nutí diváka se dívat a není nudný. Proto dávám 5/5 hvězd.

První očista (2018)

Co k tomu říct, celá trilogie jeho tom že otci zakladatelé jsou zmrdi, a nutí chudý lidí aby se zabijeli navzájem, a oni měli z toho výhody že nemusí za takový lidi platit. First purge (první očista) je o počátku tady tohohle "svátku" a postupně se dozvídáme jak to vzniklo. Film se odehrává v NY ta poloostrově Long Islandu. Budeme sledovat chudou rodinku, bohatého playboye a pana prezidenta (filmového) který je všechny poděla. Film se dal čekat jako úplně první díl, takže zkrátka průměr. Docela se mi to líbilo, a já to beru tak že se jedná (doufám) o ukončení tady týhle ságy. 3/5 hvězd. A nezapomeňte se očistit.

Sestra (2018)

Abych byl upřímny, po Annabelle 1 a 2 jsem nečekal nějaký zázrak. Ale musím říct že mě film docela překvapil. Film se odehravá v Romunsku v jednom polorozpadlém klášteře, kde se oběsila jeptiška. Následně pošle Vatikán kněze na vyšetřování a k tomu mu přiřadí jednu jeptišku ktera nesloila ještě slib. Celý příběh má plus prostředí Romunska které přidavá na kráse filmů. Horší jsou i v některých částech lekačky, které jsou předvidatelné. Ale některé mě taky občas vyděsili. Velké a finalní plus jsem dal za vysvětlení co to je za démona a kde se z Romunska vzal někde v Londýně. Finalní plot-twist byl pro mě uspokujicí. Čekal jsem víc to je fakt, ale na druhou stranu musím říct že na tento film se vyplatilo jít. 4/5 hvězd.

Jurský svět (2015)

Po 14 letech co vyšel Jurský park 3 se už ani nedoufalo že se dočkáme pokračovaní. Ale Colin Trevorrow nás vyvedl z omylu. Film s názvem Jurský svět je velmi dobře udělaným pokračovaním ze vším všudy. Film se odehravá na ostrova Isla Nublar kde byl před 22 lety postavený uplně 1. park. A i přes to že lidé věděli co se v původním parku stalo, tak si zase hráli s přírodou a vytvořili něco, co nechtěli. Film má hezké spracovaní, má hodně spin-offu, hodně akčních scén i dojemných a zábavných. Hudba je jako vždy nejlepší nádech tomu dodavá původní hudba od J. Williemse. Herecký výkon byl skvělej, postavy mě bavili a líbili se mi. Osobně kdybych mohl tak bych si na ten park zajel. S důrazem musím říct že Jurský svět je jedno z nejlepších pokračovaní které jsem viděl. 5/5 hvězd. A nezapoměňte, život si vždy najde cestu.

Zelená míle (1999)

Zelená míle. Krásně natočený film se skvělou tématikou, nádherným námětem a smutným koncem. Musím říct že toto je jeden z mála filmů u kterých jsem brečel a byl dojat. Film se odehravá ve věznici a díváme se na vězně kterému zbývá pár posledních dnů života. Musím říct že jsem původně čekal že to bude nějaké suché drama ale musím říct že jsem byl nadchnutý a dojatý tím jak se příběh vyvijel. Vizualně se mi film líbil, příběh byl přímo užasný a hudba lahodila mým uším. Tento film bych doporučil každému kdo se nudí a nemá co dělat. 5/5 hvězd.

Vetřelec ³ (1992)

Vetřelec³, pokračovaní po událostech ve snímku Vetřelci. Poté co se Ellen dostala z planety a zabila královnu a zachránila Newt tak se dostala na další stanici, tentokrát pro trestance a vrahy. Mezitím co doufá že je vše pořádku, že už může v klidu spát tak ve věznici dojde k spoustě zmizení. Její obavy se však vyplní. Film je velmi odlišný od těch předešlích ale je dobrá příklad dobrého pokračovaní. Hudba ujde, efekty jsou taky dobré ale postavy tentokrát nejsou nějak zabavné a ani zajimavé. Musím říct že tento snímek od Davida Finchera je dobrým pokračovaním. 4/5 hvězd. A nezapomeňte, ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet.