Tři životy (2007) (TV film)

Hláška: poručík: - "Povýšil jsem tě jako nejlepšího, potrestám tě jako nejhoršího."

Spalovač mrtvol (1968)

Hláška: pan Kopfrkingl: - "Dáš si rakvičku nebo věneček?"

Mlčení jehňátek (1991)

Hláška: (Clarice Starlingová prochází kolem cel). vězeň: - "Už cítím tu tvoji píču."

Město bohů (2002)

Hláška: Zé Pequeno (Malý Zé): - "Proč jsem ho vlastně nezabil? Jdeme zpátky." (Všichni se vracejí zpátky zabít Maného.)

50x a stále poprvé (2004)

Hlášky Alexa: - "Nic neříkej, protože mám pro tebe jedinečnou nabídku. Teď půjdu k tobě do kanceláře a celá se svlíknu do naha. Další krok už je na tobě. Nejsem už tak pružná jako dřív, ale vynahradím to nadšením a odvahou experimentovat, co říkáš?" Henry: - "Nevím jestli to víš, ale já nejsem na chlapy." & Lucy: - "Co to děláš?" Henry: - "Nic. Sundavám ti smítko." Lucy: - "Ty mi hladíš prsa!" Henry: - "Omlouvám se. Ale je to po třiadvacáté, co se spolu takhle líbáme." & Henry: - "Dáš mi první poslední pusu?"

Černí baroni (1992)

Hlášky: Maj. Terazky: - "Čo bolo, to bolo! Terazky so majorom!" & generál: - "Chce se mi zvracet!"

Simpsonovi ve filmu (2007)

Hlášky: (Simpsonovi se plíží do kostela.) Marge Simpsonová: - "Nerada chodím pozdě." Homer Simpson: - "A já zase sem. Nestačilo by, že se budu modlit jako o život až na smrtelný posteli?" Marge Simpsonová: - "Homere, někdo uvnitř tě uslyší." Homer Simpson: - "Jen klid, ti pobožní troubové jsou příliš zaneprázdněni svým modlením ke svému bohu." (Otevírá dveře od kostela. Všichni přítomní věřící dotčeně pohledí na Simpsonovi.) & Marge Simpsonová: - "On tak obrovské silo naplnil během pouhých dvou dnů?" Homer Simpson: - "Já mu pomoh." & Ned Flanders: - "Bere tě tvůj táta někdy na ryby?" (Bartovi se vybaví vzpomínky na rybaření.) Bart Simpson: - "S váma bych šel na ryby asi radši."

Zeitgeist: The Movie (2007)

Hláška: televizní reportér: - "Máme velký problém! Protože vy, lidé, a 62 milionů dalších Američanů mě právě poslouchá. Protože méně než 3 % z vás čtě knihy. Nebo méně než 15 % z vás čte noviny. Neboť jediná pravda, kterou znáte je ta, kterou vidíte v televizi. Je tu celá generace, která nikdy nepoznala nic jiného, než to, co vyšlo z této bedny. Tato televize je váš gospel, největší objev v historii lidstva. Tato televize dokáže vyrobit nebo svrhnout prezidenty, papeže, ministry... Televize, to je ta největší moc na celém světě, a běda, když padne do rukou nesprávných lidí. A když největší společnost na světě ovládá největší prostředek propagandy na celém světě... Kdo ví, jaký bordel vám budou strkat pod nos namísto pravdy. Tak mě tedy dobře poslouchejte: V televizi není pravda! Televize je jen sprostý zábavní park. Televize je cirkus, karneval, cestující zástup akrobatů, vypravěčů, tanečníků, zpěváků, žonglérů, podřadných bavičů, krotitelů lvů a fotbalistů. Je to byznys na zabíjení nudy. A vy tam sedíte, den co den, noc za nocí. Bez ohledu na věk, barvu pleti nebo vyznání... My jsme to jediné, co znáte. Začínáte věřit iluzím, kterými vás krmíme. Začínáte si myslet, že televize je realita, a vaše vlastní životy nejsou skutečné. Děláte cokoli, co vám v té bedně řeknou. Oblékáte se jako v telce, stravujete se jako v telce, vychováváte svoje děti jako to dělají v telce, dokonce i přemýšlíte jako telka! Toto je davové šílenství, vy maniaci! Bože můj, lidi, myslete! Vy jste ti skuteční!!! My jsme jen iluze!"

Saw 4 (2007)

Hlášky: agent Perez: - "Kdo to je?" Hoffman: - "Poručík Rigg, náš velitel zásahovky." agent Strahm: - "Co má za problém?" Hoffman: - "Všichni kolem něj umírají." & Cecil: - "Co máš kurva za problém?" Jigsaw: - "Ty jsi můj problém... a stáváš se taky problémem ostatních." & Jigsaw: "Nemůžu ti dát čas. Nikdo nemůže. Čas je jen iluze."