Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (168)

plakát

Duch nad zlato (2013) (TV film) 

Tady se kloním k třem hvězdám: 2 hvězdy za skvělého a přesného Preisse, 1 hvězda za celkem poctivě udělané kostými. Scénář bohužel slabý - postavy působí vysloveně hloupě. Obsazení - princezna hezká, tohoto Hrušínského právě nemusím, Bohdalka se mi v roce 2013 definitivně přejedla. Vinu na tom nese ČT a její jubileum, kdy nám Donutila, Bohdalku, Dejdara a všechny další "Kouzelníky" opravdu omlátili o hlavu. Může si za to madam B. také sama. Zjevně jí chybí soudnost - v mnoha směrech. Herci by si vůbec měli dvakrát rozmyslet než se začnou motat do politiky.

plakát

Sněžný drak (2013) (TV film) 

Celkem slušná pohádka. Scénář chce dopilovat - osekat ty složitosti a zvážit dějové proporce. Dlouho se to rozjíždí a konec byl psychologicky uspěchaný. Bylo to ale skoro dobré. Děj nebyl předvídatelný a pohádka vnáší nové aspekty - láska na první pohled a zároveň na druhý pokus??? Hmmm, proč ne. Dala bych 3 hvězdy, ale když vidím tu bídu, tak tam dávám čtvrtou hvězdu. Konečně mám pocit, že se hlavní postavy ve svých rolích cítí dobře a sednou jim.

plakát

Nástup (1952) 

Film zachraňují od ubohosti dílčí herecké kreace. Např. Štěpánek. Soucítím ale se zúčastněnými herci - snad kromě legendární "bestie" Světly Amortové.

plakát

Kuky se vrací (2010) 

Film, který se podobá jen sám sobě. Po asi 10minutových pochybnostech jsem se už nesla na vlně klidu a hravosti. Nakonec i volba hlavních "hlasových" představitelů není opravdu prvoplánově líbivá, ale rodinně rodinná - jsme rodina a děláme spolu - snad je to i příslib, že Svěrákovská krev má další pokračovatele. Malý Svěrák není okaté dítko s kouzelným hláskem - ale spíš inteligentní spoluhráč. Děda Svěrák je hlasovým projevem tak osobitý (rozhodně to není dabér), že si na tuto jeho další hlasovou roli musím zvykat, ale s pohledu zpátky - Hergot je role jak ulitá pro hráče jeho formátu. Napojení osobnosti Svěráka s Kaisrem bylo opravdu zajímavé a potěšilo. Jan Svěrák mi opět připomenul, proč ho stavím mezi českými současnými režiséry na první příčku. Díky a poklona.

plakát

Bathory (2008) 

Lze spíše tušit, jaký příběh chtěl Jakubisko vyprávět. Filmu chybí inteligentní střih a vypravěčská jistota. Za každý zajímavý moment je tam šest zbytečných. Přitom v příběhu potenciál byl a nebýt jasných hloupostí - viz mniši . by člověk i podlehl tomuto vidění příběhu, takto se stejně musím ponořit do historických zdrojů. Film byl příliš dlouhý-všichni přece víme, kam směřuje, nepravděpodobně současná-ahistorická je figura čachtické paní a zneužití Caravaggia - proč tam strkat "takto" známého malíře - nestačil by "nějaký" nadaný malíř? Ono se to ale lépe aranžuje, že?

plakát

Rusalka (1960) (TV film) 

Nádherný zpěv operních interpretů s hodně spornou vizuální podobou. Bohužel právě zvuková stopa dostala u této archiválie na frak. Teoreticky by to mělo fungovat jako posmutnělá pohádka, kde údajně méně disponovaní jsou přeobsazeni herci či baleťáky, ale.......K Blachutově zpěvu použit divný princ glumovského ražení (hodně použitý baleťák), Haken má nádherný hlas i projev, ale odpudivě směšný kostým jeho postavě právě nepomáhá. Trochu divně je ponechána Marie Podvalová jako cizí kněžna, ačkoliv např. Blachut a jiní jsou přeobsazeni - no nevím - ježibaba paní Krásové je snad i přitažlivější. Kostýmově ježibaba vypadá jen jako starší verze Rusalky. Ucházející zde zůstává naštěstí právě postava Rusalky, kde je půvab (i když trochu na hraně přehraného patosu) zachován. Doufám, že tak krásná hudba dostane někdy trochu svěžejší, nápaditější, podádkovější háv. Nemělo by to být nemožné. Dosud jsem ale tu pravou Rusalku neviděla - ani na obrazovce, ani v divadle. Vždy to byl kompromis. Jsem vděčná za tuto verzi, že je, že žije dál. Rozhodně na mě tato verze působí víc než pozdější barevná verze. To je můj závěr. Není to průšvih. Je to obrovský kompromis. Kompromis plný kompromisů. Ale Haken, Krásová, Blachut - to je krása.

plakát

Caravaggio (2007) (TV film) 

Škoda. Vypadalo to slibně. Asi deset minut. Zůstalo to ale někde ve třetině cesty. Nic navíc z dějin malířství jsem se nenaučila (naopak se objevily některé podivuhodné bludy), o malířské posedlosti mi to neřeklo mnoho. Stejně jako Bathory (co se týče Caravaggia) ambiciózní plácnutí do vody. Pár zajímavých postav, které nemají prostor a hlavní hrdina, kterého mám jako malíře ráda, ale tady mě trochu otravuje.

plakát

Avatar (2009) 

Bravurně převyprávěný příběh. S citem pro rytmus, akci, poezii i vizální hody, takže jsem zbodla vše - i to od počátku předpokládané. Mňam.

plakát

Svatba upírů (1993) 

Jena hvězda z milosti, jedna za Viktora Preisse, druhá za Oldřicha Víznera, dvě hvězdy dolů za Hrušínského nejml. a Ivetku, takže....