• Krátkometrážní

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata aneb čekání na baziliška, závěrečný souboj není určen pro dětské publikum. Zapamatovatelní jsou hlavně pavouci a vřískající kořeny mandragory.

Já, Simon (2018)

Dobře obsazený film z prostředí středoškoláků, kteří se perou s vlastním uvědoměním. Z mého pohledu je snímek natočený hlavně z důvodu podpory mladých lidí, kteří se bojí přiznat sexuální orientaci.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Dramatický velkofilm se superhvězdami i ve vedlejších rolích, který Minghella opět pojal s důrazem na emoce a popis postav, jak je u jeho filmů zvykem. Škoda jeho předčasné smrti, mohli jsme se dočkat bohaté filmografie. Poslední zhlédnutí 1/2022.

Americký ninja (1985)

S odstupem času je to koukatelné jen díky mýtu ninjů, ale Dudikoff je toporný a celý děj až dětsky naivní. Blbost pro mimina.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Zasloužená klasika o spravedlnosti smrti s excelujícím Hrušínským.

Umění tančit v dešti (2019)

Romantické drama s chlupatým hlavním hrdinou mě na více místech dojalo, podobně jako Psí poslání.

Desperado (1995)

Rodriguezovy začátky byly zábavné a výstupy Buscemiho i Tarantina nestárnou.

Záhada hlavolamu (1993)

Připomenutí starých dobrých Rychlých šípů. Foglar byl ve svém vyprávění geniální, jen část se dá přenést na plátno.

Co na to Češi (2016) (pořad) odpad!

Trapný pokus o kopírování 5 proti 5. Zatímco na Slovensku se jedná o oblíbený pořad, který neztrácí ani po mnoha letech na vtipu a zábavě, u české verze cítíte více než hanbu.

Shrek (2001)

Už klasický animák, který hraje na tradiční notu zklamané lásky.