• Krátkometrážní

Čára (2017)

Věrohodné zobrazení pohraničních reálií s mým oblíbeným duem Hryc-Kaňkovský, které překvapilo již v Příběhu kmotra.

Kosti a skalp (2015)

Po celou dobu sledujete téměř pětihvězdičkový snímek s přímočarým, ale pěkným příběhem, než se děj neposune do poslední čtvrtiny. To, co mělo být omračujícím finále, je jakousi parodií a útokem na zdravý selský rozum průměrného diváka. Škoda.

Mamka a taťka (2017)

Razantní rodičovský instinkt naruby s dobrým Cagem, gradací i slušnými gore scénami v rámci ulítlého mainstreamu. Plus za Henriksena ve finále.

Morgan (2016)

I přes průhlednou pointu jsem asi dostal více, než se dalo čekat. Svižné a zajímavé, s dobrým hereckým obsazením.

Ohňostroj (1997)

Příliš poetický Kitano, kterému více sluší naturalistické vypořádání s Jakuzou.

Hush (2016)

Rozjezd velmi slibný, čím dál více však snímek zapadá do hlubiny normálu. Mám rád Flanaganův styl, Oculus byl ale pouze jeden.

Listopadoví vrazi (2017)

Dvojice středoškoláků vyšetřuje vraždu - na tom není nic špatného, kdyby styl filmu nešel naproti právě pubertálním jedincům a nebyl tolik naivní. Před 20 lety bych dal plný počet, dnes ocením alespoň soundtrack.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Energická taškařice s dobrým Cruisem z období vlády Escobara, která většinu času hraje na úsměvnou notu a realitu předkládá velice romanticky.

La La Land (2016)

Nemám rád muzikály (výjimečná Pomáda potvrzuje pravidlo), takže nejsem cílovou skupinou. Nadprůměrné herectví hlavní dvojice dláždí cestu průměrnému, až povrchně blyštivému oscarovému snímku.

Po strništi bos (2017)

Já bych to velmi kriticky neviděl - ano, jedná se o jeden z nejslabších svěrákovských filmů, ale stále více převažuje milé nad nemilým. Jen herci jakoby se ve svých rolích necítili.