• Krátkometrážní

Trestanec (2017)

Sugestivní podívaná, které dominují dvě hlavní témata - přerod ve zločince a ztráta rodiny. A obě jsou znázorněna velmi věrohodně, s důrazem na psychiku hlavního "hrdiny".

Baby Driver (2017)

Smíchaný Drive, Bod zlomu a Heat do dětského koktejlu pro středoškoláky. Spacey jako záporák potěší, stejně tak vedlejší role basáka z RHCP. Ze soundtracku se dalo vytřískat více.

Lesní rituál (2017)

Jednoduché, svižné, dobře zahrané, přímočaré a strašidelné. Vše umocněno hudbou s drásajícími smyčci.

Mr. Nice (2010)

Kvalitní oddechovka, v níž perlí humusácký spolubydlící z Notting Hill a prokletý básník Verlain z Úplného zatmění.

Vražda v Orient expresu (2017)

Tímto zpracováním zaspal Branagh dobu asi o 20 let, příběh měl být autentičtější a temnější, obzvláště příběh, který jako celek nedává žádnou logiku.

Jako štvaná zvěř (1975)

Syrovost starých francouzských krimi je úchvatná. La traque je psychologická hra s důrazem na kvalitu charakterů, kterou nikdo nevyhrál.

Hráči se smrtí (2017)

Schumacherův originál je nepřekonatelný, ale moderní zpracování mu ostudu nedělá. Page a Luna navíc snímek drží herecky spolehlivě nad vodou.

Sněhulák (2017)

I přes některé neduhy nejde o špatnou detektivku, čekal jsem to horší. Angličtina v Norsku bije do očí a sráží autenticitu prostředí.

Prokletý klaun (2014)

V přehlídce hororů posledních let jde o nadprůměr, škoda několika levných oslích můstků.

Život (2017)

Výborná kosmická záležitost, navíc netradičně nekompromisní.