Wonder Woman (2017)

Omalovánka pro dvanáctileté s občasnými sexuálními vtípky. A když už konečně těch úvodních čtyřicet minut mytologických blábolů vystřídá aspoň elegantní výprava období první světové, stejně se jede večerníčkový level humoru střídaný ryze počítačovou akcí. Neskutečný šmrnc Gal Gadot naprosto promarněný v totální blbině, a to i na poměry obvyklé komiksové produkce. Christopher Nolan se asi musel smát (nebo brečet). 40 %.

Přes prsty (2019)

Jalovost, která přitom na papíře, jako základní nástřel, nejspíš vypadala úplně v pohodě. Herci za to rozhodně nemůžou, protože Petra Hřebíčková i Denisa Nesvačilová jsou velmi fajn a sexy, Langoš je legenda a Dyk s Taclíkem taky umí. Tohle jde prostě za Kolečkem, kterému scénář ujel do ukrutných genderových stereotypů a následně nesmyslných vychtěností (krádež balonu a následná scéna v restauraci jsou totální WTF), navíc pak film nezvládl ani jako režisér: tempo vyprávění kolísá, řadě dialogů jsem měl problém kvůli nekvalitnímu zvuku porozumět a turnajové finále je odbyté příběhově i nasnímáním. A mimochodem - existuje někde svět, ve kterém návštěva třikrát s minutovými odstupy zazvoní, počká další minutu a pak prohodí něco jako "Asi nejsou doma", aby dotyčný vzápětí konečně otevřel? 50 % ale tři hvězdy prostě nedám, protože jde o trestuhodně promarněný potenciál.

Lov (2020)

Moc nechápu občasné hejtění a aktuálně modrá čísla, protože já jsem se celou hodinu a půl fakt dobře bavil. Samozřejmě to celé nedává pražádný smysl a (patrně) nefunguje vlastně ani jako satira, ale jinak je THE HUNT příjemně nepředvídatelný a určitě ne blbý. A Betty Gilpin opravdu je boží. Dávám rozhodné čtyři z pěti a 70 %.

Pod vodou (2020)

Vlastně nakonec příjemné překvapení. UNDERWATER nepřináší nic nového, pokud nepočítáte účes Kristen Stewart, ale dostanete přesně to, pro co jste si přišli. Kromě nedostatku originality bych filmu vyčetl ještě nepříliš funkční milostnou linku a místy nepřehlednou akci, což ale v daném prostředí vlastně zase tolik neruší. Jinak výborný vizuál, co se týče herců, tak Cassel je odjakživa klasik, Kristen to opět sekne (navíc slušnou porci času tráví jen ve spodním prádle), a atmosféra chvilkami opravdu připomene oba první díly vetřelčí trilogie, ke kterým se film snaží odkazovat asi nejvíc. Pokud nebude Eubank psát scénáře jako v případě mizerného SIGNÁLU Z NEZNÁMA a zůstane na režisérské sesli, klidně z něj ještě může něco být. Spokojenost a 70 %. PS: Přímočarost úvodu je naprosto vynikající, přesně takhle má podle mě v rámci žánru v roce 2020 vypadat.

Mizerové navždy (2020)

Co se povedlo: oba rejžové, obrazový feeling a la první dva díly, najít ženskou k Willovi, která nepůsobí trapně mladě, zároveň je sexy a ještě typově odkazuje na Téu Leoni z jedničky, napsat dostatek hlášek, všechny akční scény, zakomponovat do děje Martina Lawrence tak, aby byl použitelný, příjemně stylový soundtrack, moderní policejní vychytávky, mladý AMMO tým. Co se nepovedlo: zamaskovat fakt, že Will Smith už není cool motherfucker, dostat během prvních čtyřiceti minut film do tempa, najít uvěřitelnější hlavní záporačku, udělat vtip z třímilionkrát otřepaného triku "umře nám hlavní hrdina - no dobře, my jsme věděli, že vy budete vědět, že neumře", a hlavně - ani trojice (!) scénáristů nedokázala vymyslet nic lepšího, než zbytečnou cimrmanovskou hlavní zápletku. Kdo potřebuje ve filmech, jako jsou MIZEROVÉ (NAVŽDY), nějaké posrané citové motivace hlavních hrdinů? Pokud se děj drží vyšetřování, výslechů, pátraček a přestřelek, všechno šlape jak má, každý emoční výlev a tahání pětadvacet let starých blábolů, které navíc podkopávají první dva díly, to ale posílá celé zbytečně dolů. 60 % a žádné velké nadšení.

Outsider (2020) (seriál)

Předlohu jsem (zatím) nečetl, ale protože mám mistra mnohonásobně nastudovaného, jsem si jist, že takhle nudná a nevstřícná ke čtenářům určitě nebude. Seriálový OUTSIDER u mě klesal od slibně rozehrané první epizody níž a níž, jak přecházel od temné detektivky k utahanému hororu, kterému naprosto chybějí sympatičtí a ztotožnitelní protagonisté, a co hůř, také působivější protistrana. Když k tomu přičtu v některých dílech naprosto nesnesitelné režisérské manýry, čítající nekonečné záběry autobusu přejíždějícího molo a rádoby originální opakující se podhledy, vychází mi z toho ty nejupocenější tři hvězdy a po pěti dílech utrum - jak to dopadlo, se (možná) dozvím z knihy. Bezvýrazných 50 %, i proto, že mám mnohem radši díla, kde hlavním hrdinům nějakým zázrakem neumře tragicky ani dítě, ani manželka, ani rodiče. PS: Na závěrečný příspěvek pod taktovkou rutinéra Bernsteina bych po tom, jak úmorným výkonem se předvedl ve čtvrté epizodě, tak jako tak marně hledal sílu.

Šokující odhalení (2019)

Bohužel zdaleka ne tak cool, jak by to samo chtělo být. Zbytečně přeplácané masky, kvůli kterým je Charlize někdy k nepoznání a někdy k poznání, což vypadá divně, leccos se divákům servíruje lopatou místo po lžičkách, a přes veškerou snahu o nadhled a objektivitu je film jasně pouze na jedné straně příběhu. Ale za vidění BOMBSHELL určitě stojí, už pro doplnění informací o skandálu, který k nám přes Atlantik zas tolik nedolehl. 60 %. PS: Ten druh filmu, po kterém dostatečně doceníte schopnosti a tvůrčí kvality Aarona Sorkina.

Ztraceno v překladu (2003)

Viděno až 17 let poté, nicméně vlastně stejné, jako asi všechno od Sofie Coppola - místy krásně živočišné, a místy utahané a navíc otravné nekonečným vizuálním fetišem, tentokrát z Tokia. ZTRACENO V PŘEKLADU je filmem, který by mě asi víc bavil jako kniha, a chyběl by mi jen (tady ještě počínající) sex appeal Scarlett Johansson. 60 %.

21 mostů (2019)

Námět vypadá cool, ale 21 BRIDGES jsou ve skutečnosti filmem, který jako by do roku 2019 propadl nějakou časoprostorovou dírou z první poloviny devadesátek. Možná je dobře, že se takové ještě točí, ale neměly by asi opakovat ta nejotravnější klišé. Okrsky plné zkorumpovaných poldů s účetnictvím v Excelu, nebo podzemka jedoucí odnikud nikam jsou navíc pouhou předehrou k subjektivně nekonečnému finále. Milosrdných 55 % za snahu o řemeslo a pár zajímavých záběrů (třeba úvodní policejní pohřeb z ptačí perspektivy).

Charlieho andílci (2019)

Kristen Stewart je velmi sexy, ale bohužel si neomylně vybírá role v nebetyčných hovadinách. První dva andílkovské filmy nebyly bůhvíjaké terno, ale měly slušný feeling, dvě tři epické scény (honička v rytmu Smack My Bitch Up od Prodigy je cool dodneška) a sem tam i vtip. Verze Elizabeth Banksové model 2020 nenabídne nic z toho, zbyl jen příšerný a nefunkční dramaturgický bordel v podání vesměs nanicovatých herců. A ... ano, Kristen Stewart je prostě velmi sexy. 40 %.