Bullet Train (2022)

Bullet Train k nám konečně dorazil a já jsem mega spokojený. Už si ani nepamatuji, kdy jsem odcházel z kina v tak dobré náladě, jako po tomhle filmu. Už po zhlédnutí prvního teaseru jsem věděl, že tohle bude pro mě nejočekávanější film roku a má to několik důvodů. Jízda ultrarychlým vlakem skrz Japonsko se sympatickými herci jako Brad Pitt, Andrew Koji a Hiroyuki Sanada s katanami a za pomocí doprovodu luxusního soundtracku. Seznámení se zabijáky a jejich minulostí + propojování zápletek bylo hodně povedené. Ačkoliv to muže znít divně, nejvíce mě rozsekala skladba Holding Out For A Hero v Japonské verzi od Miki Asakur, která tomu dodávala tak epický moment, který těžko zapomenu. Měl jsem tu snad jedinou drobnost a to CGI slow motion záběr ke konci filmu, protože se mi to do akčního filmu nehodí, do komiksovek ano, ale tady ne. Jedno vím jistě, tenhle film si zaslouží být fyzicky v mé sbírce, protože tenhle film jsem sakra potřeboval. Celkově dost akční, zábavný, překvapivý a postupně gradující film se spoustou překvapení, jako jsou camea, odkazy na Deadpoola 2 díky hercům nebo akčních sekvencím. I když to většina bude brát jako pouze akční oddech, tak já to vidím ještě o dost lépe. Přemýšlím, že se jedna vlastně o nejlepší film, který se ve vlaku odehrává. Kamera a obraz je taky na výbornou, třeba ty záběry ohledné Bílé Smrtky byly dost cool. Mé hodnocení: 10/10

The Gray Man (2022)

The Gray Man je velice složitý film, protože se na tom podílí Netflix, bratři Russovi, 200 mega, skvělí herci, ale nic výjimečného jsem na tom neviděl a ve výsledku se jednalo o průměrný akční filmek, který si asi nemám potřebu pouštět znova. Na začátku filmu se hlavní postava dostane k něčemu, co neměl a akci sledujete celý film. Akční scéna v Praze a vztah šestky s holčinou mě potěšila, ale to je opravu všechno. Jako na odreagování dobrý, ale taky je to jasný důkaz toto, že peníze dobrý film neudělají. Radši levné a něčím zajímavé, než drahé a prázdné výplachy... Mé hodnocení: 4/10

Jakša: Nekompromisní operace (2022)

Průměrný akční filmek o špionech, který si možná hraje na něco více a chvílemi zanudí kvůli kulhavému scénáři, ale rozhodně neurazí a některé chvíle byly dost cool. Nejedná se o nic epického, ale je to na pohodičku koukatelné. Mé hodnocení: 6/10

Resident Evil: Lék (2022) (seriál) odpad!

Já už tomu vůbec nerozumím. Netflix si stěžuje, že přichází o své sledující a pak vydá tento zjev... Já nevěděl, že se má jednat o parodii. Nikdy jsem nevěřil, že to řeknu, ale snímek z minulého roku Resident Evil: Welcome to Raccoon City je něco epického oproti tomuhle totálnímu odpadu plno failů a nesmyslů. Co to sakra mělo jako být? Když jsem viděl první trailer, tak jsem si řekl, že to nebude tak špatný a když to pak vyšlo, tak to špatné nebylo… bylo to ještě horší, byla to totiž úplná slátanina a má to několik důvodů. Totálně špatný nelogický příběh, ani jedna zajímavá postava a totálně tupé chování charakterů, které mi lezlo na nervy každým dílem a v každém díle byly ty nápady horší a stupidnější. Jednou jsem se zasmál, ale to se asi moc nepočítá, když se má jednat o horror.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Těm strašidelným příběhům byste měla začít věřit, slečno Turnerová. V jednom jste! Psal se datum 11. září 2006, kdy mi bylo 6 let a v obýváku v televizi začala běžet upoutávka, že za okamžik bude premiéra dobrodružného filmu – Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly a já byl nadšen, protože takhle u televize, v takovém věku, jsem přilepený ještě nebyl. Když se objevil Jack Sparrow, tak bylo jasné, že tohle je moje a to platí do dnes. Tento filmový snímek obsahuje cosi výjimečného a kouzelného a to jsou perfektní postavy, nádherné lokace, dobrý příběh, strašidelnější atmosféra, bombastická pirátská akce a nejlepší CGI, protože i dneska vznikají filmy, které pirátům v efektech nestačí ani pod kotníky. Pirátský film obsahuje vše, co by si pravý pirát přál…(akce, poklady, rabování, šermovačky atd.). Celý film, každou větu, každou hlášku znám nazpaměť a i když to dávají v TV, neváhám ani chvíli, někdy si ten film pustím také jen tak na Blu-ray a nikdy nepřestane bavit. Z těchto několika důvodu je jasné, že Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly si u mne zasluhují první místo v žebříčku mých oblíbených filmů. Mé hodnocení: 10/10

Peklo (2021) (seriál)

Nemůžu tomu uvěřit, že mě mohla taková blbina chytnout. Seriál začal dílem, který nějak nesplnil mé očekávání. Poprvé, když se objevily ty stvůry, tak atmosféra byla drsná, ale to CGI byl otřes, jenomže jsem dal tomu ještě šanci a atmosféra začala růst. Jsem rád, že hlavní bod nebyly ty obludy, ale spíše souboj komunit a lidské víry, plus se ke konci přidala i nějaká ta choreografie a jsem rád, že jsem to nevzdal. Seriál se v podstatě dělí na dvě části, protože po třetí epizodě nastal časový skok a jiné postavy, což mi ze začátku vadilo, ale poté mě začala bavit více, než první polovina. Za to mě nejvíce štval ten ukdákanej jouda na streamu, který se mnou poté nějak zamával. Není to žádný zázrak, jen blbina na víkend a i když to celkově pokulhávalo, tak poslední díl jsem hltal až do konce a ta poslední scéna?... Jsem zvědavý na pokračování, jestli teda nějaké bude. Mé hodnocení: 6.5-7/10

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Totální strop od založení Netflixu. Pamatuji si, jak Stranger Things býval skromný a zajímavý seriál, ale nyní se z toho stala epická podívaná, která se může už porovnávat s nejlepšími seriály. Není nic, co bych tomu vytknul. Tolik lokací, postav, příběhů, akce, a hlavně neuvěřitelné délky, která se u seriálů jen tak nevidí. Taky jsem rád za návrat temnější atmosféry, která od 1. série chyběla. Takže jsem spokojen, ale bojím se poslední řady, protože je těžké udržet takhle něco epického velkého. Bratři Dufferovi, nezklamte nás! Mé hodnocení: 9/10

Včela na mušce (2022) (seriál)

Jako malý si pamatuji na 5 minut Mr. Beana, jak ho provokuje vosa u pikniku. Ale zde tentokrát to 2 hodinové sledování bylo už na mě moc... Některé akce a ty nápady, to už bylo za hranou mého chápání. Ano, děcka to určitě zabaví a to je naprosto v pořádku. Zloději mě bavili a poslední epizoda byla dokonce i skvělá, ale to je všechno. Mé hodnocení: 4/10

Super-Blb (2022)

Tenhle film je nějak zvláštní a není to pro mě nějaký hit. První 1/3 filmu jsem viděl zamlženě kvůli zvláštní trapnosti, ale postupně se z toho začalo vyklubávat docela dobře koukatelná komedie. Nejvíce mě dostal ten konec s assemble scénou, která opravdu neměla chybu. Celkově pohodová podívaná a docela super nápad. Mé hodnocení: 6/10

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Já po tomhle seriálu špatný cítit se.... Obi-Wan Kenobi patří mezi mé nej postavy a Pomsta Sithů též, takže Kenobi byl pro mě nejvíce očekáváný projekt. Jenomže ani Hello There tomu nepomůže, protože tak uspěchaný, prázdný, směšný, nelogický seriál jsem ještě neviděl. Začátek měl pár much, ale návrat postavy byl v pohodě. Jenomže pak přijde banda tupých lovců alias Inkvizitoři, kteří byli opravdu marní. Banda únosců není schopna chytit malou holku, hlavní inkvizitorka skáče po střechách 15 minut jen tak, Vader pomocí síly předvádí představení, jako bych byl v nějakém cirkusu... no prostě spoustu přehánění akcí bez nějakého smyslu. Aspoň ke konci se začalo něco dít, i když tam bylo taky spoustu dír, ale i tak to seriál nezachránilo. Disney je dobrá značka, ale když překope nějakou slavnou ságu do.... no radši to nebudu dál komentovat. Mé hodnocení: 4/10