Terra Nova (2011) (seriál)

Pilot vo mne vzbudzuje nemalé rozpaky. Nápad je to určite dobrý, ale je podaný tak neohrabane (veľa postáv robí veľa divných rozhodnutí), neoriginálne (mix rôznych filmov a seriálov) a príliš rodinne. Tie všemožné ľudské vzťahy ma unavovali, boli tak hrozne napísané a klišoidné (ako aj vačšina scén - idúúúú šesťááááci, ááááá), že sa na to dalo ledva pozerať. Zatial ma otravujú takmer všetky postavy detí. Ak budú ostatné časti podobne nakrútené, rozhodne so seriálom končím a nezachráni to ani zaujímavý nápad, dinosaury, Stephen Lang, jednoducho nič. Zatiaľ za 2* a snáď sa to zlepší (ale nejako tomu neverím).

Drive (2011)

V tomhle městě se stane dva tisíce vloupání za rok. A on se musí přimotat do toho špatnýho...... Neskutočne atmosférická, intenzívna gangsterská romanca a melancholický thriller v jednom. Premyslený film bez klišoidných scén, správne drsný a štýlový. Parádna kamera, hudba...všetko. Film, ktorý sa stal hneď na druhý deň po premiére KULTovým. Jeden z najlepších filmov, čo som za posledné roky videl.

Transformers 3 (2011)

Rozhodne najlepší diel Transformers z doterajšej trilógie!!! Najlepšia akcia (počas celého filmu naozaj dobré a monumentálne akčné scény), najvydarenejšie vtípky (trápne blbosti z predošlích dielov sú preč alebo sú stráviteľné), najvačší nadhľad, najemotívnejšie scény a najveľkolepejšia MEGA deštrukcia všetkého možného! Transformers 3 ma naozaj bavili (čo sa o predchodcoch povedať nedá).

Dead Island (2011)

Naozaj veľmi nápaditý, kvalitne spravený trailer a teraz si idem zahrať hru Dead Island.

Hačikó - příběh psa (2009)

Tento príbeh som už poznal dlhé roky pred filmom z rozprávania môjho otca. Je to veľmi silný, pôsobivý a dojemný príbeh o vernosti, priateľstve a láske. Film sa podaril a aj keď je je tá udalosť originálne japonská, američania nič nepokazili. Natočené je to civilne, s citom a nič nie je prehnané. Richard Gere je sympaťák, hudba je krásna a je to celé dosť emotívne. Ja osobne si to lepšie natočené veľmi predstaviť neviem. Dojalo ma to riadne. Plakal som.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Zerg: Vzdej se Buzzy Rakeťáku, zvítězil jsem! Buzz Rakeťák: Nevzdám se, zabil jsi mého otce. Zerg: Ne Buzzi, já jsem tvůj otec. Buzz Rakeťák: Néééééééé! ..... Rozhodne veľmi dobré pokračovanie vyrovnávajúce kvality predchodcu. Pútavý dej, veľmi veľa vtipných a akčných scén, nápadov je stále dosť a má to aj množstvo odkazov na filmy - Jurský park, Star Wars atď. Jednoducho paráda.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Buzz Rakeťák: Nastavil jsem laser na smrtící účinek. Woody: No... Tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili ublikáme je k smrti...... Toy Story bolo prvé a to sa počíta. Síce to už dnes možno vypadá graficky oproti tým novým animákom ako nepodarok, ja na to však jednoducho nedám dopustiť. Toy Story má srdce, hravosť, veľa vtipu a nespočet skvelých nápadov. Vždy ma to veľmi baví.

Addamsova rodina 2 (1993)

Budeme pryč skoro celé dopoledne. Nejdůležitější čísla - policie, hasiči a márnice...... Seriál bol pravdaže lepší a vtipnejší, ale aj toto srší nápadmi, vizuál je správne temný a morbídneho humoru je dosť (dokonca je morbídnejší ako v seriály).

Utopenec na útěku (1998)

Vaše lži jsou jako banány. Přicházejí ve velkých žlutých trsech...... Jedna z posledných obstojných Leslieho komédií. Úroveň Bláznivých striel pravdaže ani zďaleka nedosahuje, ale zasmiať sa na tom miestami dá.

Sin City - město hříchu (2005)

Vítejte v Sin City - městě násilí, korupce a zlomených srdcí...... Najštýlovejší a najkomiksovejší filmový komiks. Najlepší film Roberta Rodrigueza. Famózna technická stránka, dialógy, zaujímavý casting, akcia, verný prepis papierovej predlohy, všetko jednoducho klape tak ako má a ja mľaskám spokojnosťou..... Musíš svým přátelům dokázat, že za něco stojíš. Někdy to znamená zemřít. Někdy to znamená zabít děsnou spoustu lidí. .