Princ a pruďas (2011)

Čáry. Máry. Fuck...... Veľmi pohodová fantasy komédia. Uvažoval som dokonca o 4*, ale bráni mi v tom nevyrovnaná kadencia humoru. Takmer všetky scény, v ktorých vystupuje Danny R. McBride sú svetové! Nachádzajú sa tu však aj hluché a nevtipné minúty. Škoda komerčného neúspechu, lebo pokračovanie by som si pozrel veľmi rád.

Troja (2004)

Jestli budou někdy vyprávět můj příběh, ať řeknou, že jsem kráčel s obry. Muži se rodí a umírají jako podzimní listí, ale tyhle jména nikdy nezemřou. Ať řeknou, že jsem žil v době Hectora, krotitele koní. Ať řeknou, že jsem žil v době Achilla...... Rozhodne podarený historický film. Veľkolepá výprava, správne heroické bitky, naozaj charizmatickí hrdinovia, trefný a bohatý hviezdny casting (až na Diane Kruger, od ktorej je krajšia hociktorá iná žena v tom filme). Ja som bol spokojný a bavilo ma to.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Vy si děláte srandu z naší lodi? Ta vaše je to nejomlácenější, co jsem kdy viděla. A viděla jsem i hlavu Mickeyho Rourka...... Seriál Futurama milujem a považujem ho za jednu z vôbec najvtipnejších vecí čo kedy vznikla (filmy, serialy, knihy...). Filmy pravdaže vtipnosť seriálu nedosahujú. Zachovali si všetko potrebné (postavy, animáciu, humor atď.) a boli plánované ako jedna séria seriálu no doplácajú na slabšie scenáre a na dlhú stopáž. Bavil som sa však obstojne a Benderova hra patrí rozhodne k tej vtipnejšej polke filmov (dva filmy som ohodnotil 2* a dva zasa 4*).

Walk the Line (2005)

Už nechci ucpávat prstem díry, aby se neprovalila hráz...... Dobrý film o životnej ceste jednej z najvatších osobností amerického hudobného priemyslu. Parádna hudba, atmosféra, skvelé herecké výkony a Phoenix mal dostať Oscara!

Pretty Woman (1990)

Jsme si podobní, Vivian. Oba ojebáváme lidi za peníze...... Taká moja slabina. Podľa mňa je to jeden z najvydarenejších romantických filmov podla klasickej schémy. Nemôžem si pomôcť, ale má to šarm a sympatickú hlavnú dvojku (samozrejme aj Hector Elizondo) a Julia je krásna (asi len v tomto filme). Jednoducho film, o ktorom si myslím, že je jedným z vrcholov svojho žánru.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Peníze na porodnicu. Daj, daj. Šak to furt čteš. Kdejaká vražda, znásilnění, únose. A kde sa to rodí? V porodnici. A já na to mám dávat prachy? Na nejaké vrahy? Sexuální, úchylné? Chlapi, na to zapoměňte...... U nás doma je to fenomén. Každoročný evrgrín. Hlášky z filmu sa citujú v rodine, v partii kamarátov, v škole, v robote no jednoducho všade. Bolek v nás žije a žiť už bude až naveky. Kultová komédia, ktorá je síce vulgárna a nevkusná, ale je aj veľmi trefná. Plná hlášok a nezabudnuteľných scén. Mám to rád kurňa!..... Irenko, už jsi? Už jsi? Víte... ona musí... ona ještě není... však ona bude. Irenko, až budeš, řekni.

Lepší už to nebude (1997)

žena v nakladatelství: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?Melvin Udall: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost!..... Jedna z mojich najoblúbenejších komédií (drám). Už som to videl nespočetne veľakrát a stále ma to nesmierne baví. Perfektne napísané postavy, presný casting (hlavne Nicholson je boží!), parádny scenár, všadeprítomný sarkazmus, emócie a pes Verdell.

Tři veteráni (1983)

Musíte Edu omluvit. Je to prostý pobíješ much. Flájbój, jak říkají Angličani. Flájbój Eda...... Veľmi dobrá rozprávková komédia pre dospelých (pochopia toho rozhodne viac ako deti).

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Na světě jsou dva druhy lidí, můj příteli. Ti, co mají na krku provaz a ti, co je odřezávají...... Svojou formou oveľa menej vydarené ako Vtedy na západe. Nemá to takú filmovú poetiku. Určite to je však podstatne dynamickejší western so zaujímavým príbehom a postavami. Videl som ho už však veľmi dávno, chcelo by to repete..... Hledám vlastníka toho koně. Je to vysoký blonďák, kouří cigáro a je to svině!

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Vidět svět v zrnu písku a nebe v divoké květině. Držet nekonečno ve své dlani a věčnost v hodině...... Hlavná predstaviteľka je sexi a občas to má taký nádych Indianu Jonesa. To je asi všetko čo by som pochválil. Trestuhodne nevyužitý potenciál je pochovaný hlavne dementným scenárom. Každá jedna počítačová hra zo série o Lare Croft bola zábavnejšia.