Návrat do budoucnosti (1985)

Už som túto trilógiu videl veľmi dávno a takmer nič si už nepamatám. Povedal som si teda, že to treba napraviť. Prvý diel je klasika. Originálne, dobre vymyslené a aj celkom vtipné. Pohodička.

Vampire Hunter D (2000)

Krásna animácia a prekvapivo aj zaujímavý dej. Lovec D je frajer a má to aj veľmi silné momenty (starý dedo s puškou, záver, atď...)

Cesta samuraje (2010)

Veľká škoda prvej polovici filmu. To tempo je príliš pomalé a nezaujímavé. Záverečná akčná polhodinka je však LUXUSNÁ!!! (nech sa už kurva natočí poriadny epický western!)

Úsvit mrtvých (2004)

Čakal som viac. Strach tu nefunguje vôbec, scény sú maximálne predvídateľné, tempo značne pomalé a nudné. Čo naopak funguje sú humorné vsuvky, akčné pasáže majú tiež šťavu, len je ich málo. Obyčajný film na jedno pozretie a to veľké nadšenie z neho jednoducho nechápem. P.S.: Postavy sa konajú často blbo (aj keď ťažko to dávať za mínus, lebo ľudia sú jednoducho blbí, veď sú schopní sa aj navzájom pošliapať, keď ide o život).

Hodný, zlý a divný (2008)

Kórejská pocta westernovej klasike? Prečo nie? Mieša sa tu však viac žánrov (komédia, akčný film a western) a mne to mierne vadí. Hlavne tie komické vsuvky nefungujú stále. Sú typicky kórejsky šialené (vlastne to je jedno či kórejci, japonci či čína, majú taký zvláštny zmysel pre humor). Ďalej je film dosť uťahaný a stopáž by bola oveľa prijatelnejšia, keby sa to o 30 minút skrátilo. Záverečná pointa je hrozná a celkovo tých posledných 10 minút ma vôbec nepotešilo. 20 minútová akcia na púšti, ktorá tomu finále predchádza je však natočená epicky, dravo a má to nápady aj štýl, Aj úvodná akčná pasáž vo vlaku správne navnadí. Neskôr sa však v akcii ukazujú problémy - je miestami zbrklo natočená a je príliš rýchla. Postavy sa miešajú a človek ani nevie kto je kto. Ak by som to teda mal zhrnúť - kvalitatívne nevyrovnaný western, kde sa striedajú lepšie chvíle a horšie.

Noční rande (2010)

Málo vtipné a dosť hlúpe. Hlavná dvojka je však sympatická.

Pád do tmy (2005)

Atmosféra je dobrá hlavne v prvej polovici. Zlakol som sa však iba raz, inak sú tie lakačky dosť predvídateľné. V druhej polovici to už prejde do lacnej a veľmi prehnanej vyvražďovačky. Ženské sú tvrdšie ako Rambo a celé je to tak trochu blbé. Dobrý záver.

Jezero smrti (2008)

Veľmi ma otravovali rozhodnutia postáv, ktoré boli často dosť divné a hlúpe. Námet je však zaujímavý, herci sú vybratí dobre a rozkošný záver je veľkým plusom.

Sliz (1988)

Nádhera!!! Perfektné triky, parádne úmrtia, skvelá gradácia, nezabudnuteľné scény a veľa prekvapivých momentov (jeden z mála hororov, kde naozaj neviete, kto umre). Aj keď by som dal objektívne 4*, ale to moje plesajúce srdiečko inak nemože. Som nadšený. Kvalitou a zábavnosťou podobné Cameronovým Votrelcom.