Beznadějný trouba (2011)

Our Idiot Movie. Ani jeden ťuk, nezasmial som sa ani raz a nefunguje to ani ako dráma. Sympaticky obsadené veľké nič a neskutočná nuda.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Amy Ťa počula plakať na záchode, všetci sme si mysleli, že máš rakovinu! Díky Bohu, že nie. Čo tam po rozvode? Pche. Mohla to byť rakovina kámo!..... Veľmi príjemná romantická komédia so skvelým (a trefným) obsadením.

Captain America: První Avenger (2011)

Captain America bol vždy môj najoblúbenejší hrdina z celého univerza Marvelu a tak som bol veľmi zvedavý, ako to nakoniec na filmovom plátne dopadne. Zmiešal sa tu Wolfenstein, Hellboy, Call Of Duty a Indiana Jones dohromady. A celé to náramne funguje ! Nemohol som ísť ani na toaletu a zadržiaval som to asi polku filmu, jednoducho sa nedalo. Tempo je skvelé a film ani chvílu nenudí (ešte by som chcel nejakú hodinu navyše). Všetko pekne graduje tak ako má. Film má všetko dôležité aby bavil. Príjemný humor, určitý a v tomto prípade veľmi potrebný nadhľad, naozaj dobrú a aj viditeľnú (!!!) akciu, dobrodružstvo (režisérovo inšpirovanie Indiana Jonesom je naozaj citeľné, veď napokon pár častí seriálu režíroval on), poriadneho záporáka (nebola lepšia voľba ako Hugo Weaving), nejakú tú romantiku a aj sympatického hlavného hrdinu (viem si predstaviť, že ak by som bol ešte malý klučina, tak by som sa hral na Kapitána Ameriku :D). U mňa sa stal Kapitán Amerika najlepším komixovým filmom od Marvelu. Bavilo ma to celé ešte o triedu viac ako Iron Man, Thor atď...Možno to mierne o tú jednu hviezdu nadhodnotím, ale som z toho filmu NADŠENÝ!!! Najlepšia komixovka roku a takto malo vypadať štvrté pokračovanie Indianu Jonesa!. Rýchla, jednoduchá a zábavná jazda.

Černá hodina (2011) odpad!

Tak až takúto hrôzu som namojdušu nečakal! Nefunguje tu vôbec, ale VOBEC nič. Žiadna atmosféra, žiadny rešpekt z nepriateľa (kto by sa už bál nejakých svetlušiek?), na kino odporné špeciálne efekty, neustále pobehovanie po prázdnej Moskve, ULTRA MEGA ukecanosť každých 5 minút, žiadna aspoň priemerne zábavná akčná scéna, slabí herci...sračka a kludne by to mohlo ísť aj do rebríčka najhorších filmov csfd.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Dať Rytmusa do poroty? Geniálny ťah. Nemám ho rád, ale teší sa obrovskej fanúšikovskej základni. Takže hlavne násťroční, si pridu na svoje. Celkovo neviem ako by som to mal hodnotiť. Ako show to funguje a vypadá to rozhodne lepšie ako odovzdávanie Českého leva. Nevyhľadávam to, ale keď na to náhodou prepnem, nenadávam. Takže asi za 3*.

Dead Island (2011)

Naozaj veľmi nápaditý, kvalitne spravený trailer a teraz si idem zahrať hru Dead Island.

Děti moje (2011)

Tento film ma definitívne utvrdil v tom, že George Clooney je pán herec a zaslúži si byť v mojej topke. Dakedy som ho vôbec nemusel, ale už vo viacerých filmoch bol hlavným charizmatickým ťahúňom. Deti moje sa po filme 50/50 pozerajú na vážnu trúchlivú tému podobne a to láskavo a s humorom. Silný príbeh, dobrí herci, pekné prostredie, emócie, nadhľad a moja spokojnosť.

Drive (2011)

V tomhle městě se stane dva tisíce vloupání za rok. A on se musí přimotat do toho špatnýho...... Neskutočne atmosférická, intenzívna gangsterská romanca a melancholický thriller v jednom. Premyslený film bez klišoidných scén, správne drsný a štýlový. Parádna kamera, hudba...všetko. Film, ktorý sa stal hneď na druhý deň po premiére KULTovým. Jeden z najlepších filmov, čo som za posledné roky videl.

Dům snů (2011)

Začína sa to celé veľmi dobre. Rodinná idylka je narušená tajomným pozorovateľom a cítiť jemné mrazenie, atmosféru z neznámeho. Scéna objavenia teenagerov v pivnici atmosféru rozbije a neskoršie smerovanie deja naberá úplne iný smer aký by divák čakal a možno si aj po dobrom úvode želal. Celú prekvapivú pointu a dokonca aj záver som odhadol už behom polhodiny (stačí len trochu pouvažovať). Ďalej to už teda prekvapivé vôbec nebolo, atmosféra sa vytratila, ale nemožno filmu uprieť, že aj tá iná cesta nebola natočená zle. Priemerný mysteriózny film s dobrými hercami, ktorý neurazil, ale hneď na druhý deň zapadne do zabudnutia.