Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Absolutne nechápem tú počítačovú animáciu. Čo to malo znamenať? Úplne kazí atmosféru filmu a pôsobí smiešne. Naozaj otras. Ten kto to vymyslel je kokot. Keď je animácia kreslená ručne, je to oveľa lepšie. Flashbacky sú fajn a kedže tvoria zhruba polovicu filmu tak 50%. (a hra Dead Space 2 je audiovizuálny skvost)

Mupeti (2011)

We Built This City..... Je veľká škoda, že sa nekoná veľká komediálna udalosť ktorú sľubovali filmové ukážky a plagáty. Je to rodinný film a tak sa okrem humoru dostalo vo veľkej miere aj na emócie a rodinné hodnoty. Chcelo by to ešte viac vtípkov, lebo hranie na city a nostalgiu na mňa nezaberalo. Šarm však Muppetom rozhodne nechýba.

Nedotknutelní (2011)

Absolutne nečakané, ale ak by som mal vybrať len jeden, tak najlepší film roku 2011 je tento. Veľmi vtipný, dojemný, pohodový a ústredná dvojka patrí k najsympatickejším filmovým postavám posledných pár (desiatok) rokov. Vôbec sa nečudujem, že to na domácej pôde prebilo úplne všetky Hollywoodske veľkofilmy poslednej doby..... Čo si si vzala? Imodium? Čo si s tým chcela akože spraviť? Zabiť sa? S tým sa tak akurát 3 mesiace nevyserieš.

Noc hrůzy (2011)

Remake, ktorý dosahuje kvalít originálu. V tomto prípade to však nie je veľmi veľké pozitívum. Má v sebe totiž aj tie isté chyby. Kým sa to však všetko Noci hrôzy z r.1985 dá odpustiť pre rok vzniku a z nostalgie v novom spracovaní to už neplatí. Film má tak isto ťahavé tempo, naivitu, nevýrazné scény a klučkuje medzi komédiou (veľmi sa to sem nehodí alebo lepšie povedané - nie je to dobre namiešane) a hororom (hororové scény sa vydarili viac). Pochválil by som Colina Farrella, užíva si to a je podobne charizmatický ako upír Chris Sarandon. Dobrá je aj hudba a v niektorých chvíľach aj atmosféra. To čo však u mňa získalo pre staršieho predchodcu 3* bolo finále v ktorom boli naozaj dobré a hravé nápady, masky, triky a poriadny masaker. Tu je finále úplne obyčajné a ničím výnimočné. Smola, čiže tentokrát za 2*.

Noc žraloka 3D (2011)

Kludne sa tu mohlo jednať o druhú Piraňu 3D, tá bola svojou krvavou zábavnosťou príjemným sústom. Tvorcovia žralokov by však potrebovali vačšiu fantáziu, súdnosť a zmysel pre humor. Vo filme sa nenachádza ani jeden zaujímavý nápad, ani jeden vydarený žraločí útok. Všetko je jednotvárne, mdlé a hlúpe. Zívačka.

Ocelová pěst (2011)

Stavbou príbehu je Real Steel naozaj podobný starým dobrým 80s filmom. Námet je zaujímavý a hlavné postavy sympatické. Chcel som však viac akcie (tá úvodná s býkom bola parádna), viac emócií a viac adrenalínu. Jednohubka je to však príjemná a pohodová.

Orel Deváté legie (2011)

Pozerateľný film s jednoduchým, priamočiarym príbehom a (bohužial) rozprávkovým koncom. Nič sa tu zbytočne nekomplikuje a film pekne odsýpa. V pozadí hrajú pekné melódie a v popredí sa zasa objavujú krásne a majestátne scenérie (naozaj dobre vybraté). Obyčajný film na jedno pozretie.

Pan Bobr (2011)

Toto je film o Walterovi Blackovi, beznádejne deprimovanom jedincovi. Niekde vo vnútri je to muž ktorý sa zamiloval, založil rodinu, ktorý viedol úspešnú firmu. Ten muž sa stratil. Nezáležalo na tom čo skúsil a skúsil všetko. Walterovi sa nedarilo priviesť ho spať. Ako keby zomrel, ale tak nejak si zabudol so sebou zobrať telo...... Bobor je plný depresie a rodinných problémov, ale sú v ňom aj hravé nápady, jemný humor a sympatické postavy.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Tučniaky pôsobia síce milo, ale to len kým neotvoria zobáky a svoje rite. Uškriekané, príliš prehnané správanie tučniakov ale aj ludí, nevtipné, Jim Carrey otravný a príbeh plný klišé. Nepodarená rodinná zábava.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nikdy nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky alebo? Režisér Phillips prišiel s pokračovaním veleúspešnej dospeláckej komédie. Kludne by sa dalo povedať, že je to verná kópia jednotky. Iné je len prostredie a pocit, že to už celé nejako nefunguje. Množstvo recyklovaných nápadov, scén a takmer nič nové. Opakovaný vtip už nie je vtipom. Jednotka bola svieža, vtipná, originálna a nápaditá. Dvojka nie je ani jedno.