Brazil (1985)

Neviem kto na tom čo nepochopil. Len to bolo jednoducho dosť nudné. Ale zato musím vyzdvihnúť úžasnú výpravu, ktorej námet predpokladám že našiel Gilliam aj v jeho neskoršom ( o mnoho lepšom) projekte 12 opíc. Niektoré scény vydarené, dokonca aj vtipné. Vykreslenie systému sa mi tiež páčilo. Len jednoducho tomu dačo chýbalo. Dáka šťava, impulz ktorý by ma viac pripútal ku stoličke. Možno samotný námet úradníkov a ich papierovačky, podpisovačky a pod. blbosti ma privádzali do šialenstva a spáánku. Rozhodne "1984" bol čo sa týka týchto drobností oveľa lepší. A celok sa predsa skladá z drobností. Aj keď táá výprava tu bola úžasná. Film som dopozeral na 5 krát!!!!!

Dr. House (2004) (seriál)

Len mne sa zdá byť príbeh v tomto seriály stále o tom istom? Nič iné len lúštenie dákej choroby na ktorú dajú milión liekov, milión liečebných pokusov pokiaľ jeden z nich nezabere. Ale občas vtipné. Aj keď tak veľa častí som nemal tú česť vidieť, keďže doktorské seriály nevyhľadávam.

Mr. Brooks (2007)

Triler, ktorý má všetko čo dobrý triler má mať. Napínavý a výborne atmosferický film.Plus som ešte nevidel Kevina Costnera v podobnej role a ani neviem či podobnú rolu vôbec natočil. Sympatický vrah ktorému som držal palce aby mu všetko vyšlo tak ako má a to aj vzhľadom ku tomu, čo bolo jeho poslaním. Takto som naposledy nadržiaval záporným postavám vo filme "Butch Cassidy a Sundance Kid" :)

Sherlock Holmes (2009)

Bolo to v pohode. Na príjemné pozeranie. Holmes bol zmodernizovaný ( myslím ako postava ) neelegantný, akčný a nezdvorilý. Presne ako v originálnych príbehoch Holmes nebol. Roberta Downey mám rád ako herca, ale tu ma neprekvapil. Pripadá mi to už, že hrá stále tie isté postavy z rovnakými charakterovými črtami. Niektoré časti boli zábavné, niektoré zase nudili. Scenár bol normálny, záver ničím neprekvapivý aj keď som si myslel na chvíľu, že s toho spravili naozajstnú čiernu mágiu :)... Taký priemerne dobrý filmík :) Predpokladám, že očakávania tvorcov splnil. A to je finančne vyťažiť výbornú obchodnú značku menom Sherlock Holmes :)

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Zo začiatku to malo celkom dobrý spád, ale postupom času to stratilo na elegancii. Hlavný hrdina alebo čo to bol, mi pripadal skôr ako looser ako dáky skiller. A pri niektorých scénach, by si tento film určite zaslúžil označenie komédia keďže v popiskoch takýto žáner nieje spomenutý. V skratke veľmi jednoduchá odreagovačka. PS: mám rád tento Tarantinovský make-up.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Tak takýto shit. Doslova shit. Ani neviem či sa ku tomu dá povedať viac slov. Ano je to úbohé dávať hviezdičku kvôli jednej kočke z filmu ( ktorá aj tak vyzerala po väčšine ako zombie), ale aj vo mne sa vzbudil chlapský hormon a tú jednu hviezdičku dám. Ináč, jedna veľká kravina. Kto má šancu nech sa tomu vyhne aby nezabil svoj drahocenný čas. Druhú 3/4 hodinu som pozeral už iba z pretáčaním a celý film som prezrel a to doslova prezrel, za možno 55 minút.

Casino (1995)

Tieto vláčne filmy ako je Casino, alebo aj ďalšie filmy ktoré som videl o mafii napr. Mafiani, Vtedy v amerike, atď veľmi nemusím. No lepšie povedané môžem, znesiem, ale to maximum ktoré vždy očakávam na základe hodnotení užívateľov jednoducho nedostanem. Nemusím veľmi príbehy zamerané na dáke dlhšie časové obdobie. Pre mňa mafiánsky filmový vrchol zostáva stále "Untouchables".

Vzhůru do oblak (2009)

Lepšie ako WALL-E, ktorý vedel povedať jedno slovo, aj to ako postihnutý, čím mi liezol neskutočne na nervy. čo by som mal vlastne napísať do komentáru k filmu WALL-E. :)

Orphan (2009)

Ako keby som to už všetko niekde videl a bolo to také čitateľné.

Pravidla boje (2004)

Pragmatický stvárnený svet tajných agentov a špinavú politiku, ktorej ide iba o peniaze a o moc nad čo najväčším počtom ľudí s možnosťou ovládania ich.