Lazarus (2021)

Komický mix kung-fu a komixovky s hrdinom so superschopnosťami. natočený za pár drobných nejakými youtube amatérmi, ktorí sa asi vyznajú v bitkách a tak sa rozhodli natočiť celovečerák. Bohužiaľ ani tie bitky tentoraz za nič nestoja. Plusom je snáď len to, že sa to celé neodohráva v jednej budove ako je u týchto bezrozpočtových filmoch zvykom, ale v temných uliciach kam by sa ani bezdomovec neodvážil. Costas Mandylor berie asi už každú ponuku a Willis holt nemôže stíhať všetko. Žiadny ďalší xicht mi nebol povedomý. Výsledkom je film, ktorý je tak mizerný, že je to sranda na účet tvorcov. 1/10.

Locked In (2021)

Jedno skladisko v ktorom sa dve blbky naháňajú s tromi idiotmi. Ale na film odohrávajúci sa v jednej lokácii to je celkom pozerateľné. Rozhodne lepšie ako posledné Willisovky. Nájdu sa tu hneď tri povedomé xichty. Aj technická stránka je ok. Či už triky alebo tá jedna kamera s ktorou asi natočili celý film. Niekto sa tu proste snažil, aby z hovna postavil niečo pekné. A aj keď to smrdí grošom, tak výsledok je celkom vtipný. 4/10.

Crime Story (2021)

Je to lepšie ako posledných 10 Willisoviek dokopy. Pokiaľ vám to stačí k šťastiu, tak hurá do toho. Len namiesto znudeného Willisa tu je deprimovaný Dreyfuss, ktorý je už taký široký ako je vysoký, teda skôr nízky. Je to taká pomalá lacná ukecaná kriminálka/dráma. Ale herci sa tu aspoň snažia a technická stránka pôsobí kompetentne. To ale nič nemení na tom, že je to strašná nuda. 3/10.

Deadlock (2021) odpad!

Pravý predný bliká, pravý zadný bliká, ľavý predný bliká, ľavý zadný bliká, svetlá svietia, stierače stierajú, ostrekovače striekajú, klaksón trúbi, ale čo z toho všetkého, keď nikto nenatankoval benzín a auto sa nehne ani o milimeter rovnako ako znudený Willis? Za to, že je tu asi o minútu viac tragikomickej akcie ako v posledných Willisovkách, takže dohromady 2 minúty, si fakt žiadne ocenenie nezaslúži. Strata času. Radšej choďte chytať ryby niekde na púšť. To má väčší zmysel. 0/100.

V nemilosti (2021)

Silný príbeh podaný takým chladným a odťažitým spôsobom, jak keby sa tvorcovia za každú cenu snažili vyhnúť prvoplánovým klišé scénam. Vďaka tomu ma to dlho nedokázalo naplno pohltiť. Prial som si, aby ten vzťah sestier, hoci aj takto na diaľku mal väčší priestor. A postupne sa ukazuje, že mnoho scén tam má skrytý podtón, ktorý práve tento vzťah prehlbuje, takže pravdepodobne na mňa bude film pôsobiť dojímavejšie na druhý pokus. Ale nakoniec som štvrtú hviezdu dal vďaka silnému záveru, ktorý vo mne emócie vydoloval dostatočne. Namiesto snahy dolovať emócie, sa tvorcovia väčšinu filmu snažia budovať situáciu okolo hlavnej hrdinky spôsobom, ktorý by diváka morálne poučil ohľadom toho, či je správne odsudzovať alebo dokonca až nenávidieť a ubližovať ľuďom, ktorí spáchali taký hrozný čin. Tento aspekt a ani podvratná pointa na mňa nefungovali, pretože nič z toho som necítil. Myslím si, že aj ľudia, ktorí spáchali také drsné veci, si zaslúžia druhú šancu. Takže pointa, nepointa, na mojom postoji sa nič nezmenilo. Ale predsalen tá pointa mala význam v tej dojímavej rovine a v tomto ohľade toho ostalo ešte dosť o čom by sa dalo rozprávať a celkom by ma zaujímalo, ako to pokračovalo ďalej. Až taký dokonalý happyend to rozhodne nieje. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Sandra Bullocková je späť. Od prvej sekundy tu exceluje a aj keď často len v náznakoch, tak dokonale stvárnila ženu, ktorá si toho veľa vytrpela a 20 ročná basa ju riadne zdrsnela. Dúfam, že dostane druhého Oscara. Na rozdiel od toho prvého by som jej ho tentoraz prial aj bez ohľadu na to, že ju zbožňujem. Ostatní herci sú už len do počtu vrátane otravnej Violy Davisovej, ktorá tu musí mať výstup typu: moje čierne deti. Počuli ste nejakého belocha zvýrazňovať moje biele deti? WTF? Je to otravné. Takže celkovo film obsahuje mnoho aspektov, ktoré sa mi páčili ale aj dosť toho, čo mi nesedelo, ale vďaka Sandre a emocionálnemu záveru to nakoniec preklopím na 4 hviezdy. 7/10.

Nebezpečný muž (1981)

Spracovaním a aj námetom taký klasický Hallmarkovský film pre ženy. Príbeh o silnej žene, ktorá sa nachádza v situácii a v dobe, ktorá silným ženám nepriala. Mladá rozvedená žena s dvoma deťmi počas vojnových čias na malomeste. Po dlhej dobe zažije kúsok šťastia, keď sa v mestečku na pár dní objaví mladý námorník. Od začiatku je jasné, že ich šťastie nebude trvať večne. Sissy Spaceková mi nikdy nebola sympatickejšia ako v tomto filme a za mlada dokonca vyzerá aj celkom pekne. Perfektne jej sekunduje mladučký neskazený snažiaci sa Eric Roberts v úlohe dobráckeho a trochu naivného námorníka. Sakra on bol skvelý herec. Dokonale uveriteľne vedel vystihnúť jak absolútne neviniatko, tak hneď dva roky neskôr ultraslizkú sviňu. Škoda len, že trie prvé dve romantické tretiny sú tak strašne klišovité a jednoducho napísané. Chémia medzi ústredným párom síce funguje bezchybne, ale ten ich príbeh je strašne obohratý. No a ani to zlo, ktoré číha v poslednej tretine vlastne nie je nič, čo by filmu dodalo na tragickom rozmere, vďaka čomu by si divák tie prvé dve tretiny pri opakovanom zhliadnutí vychutnával ešte intenzívnejšie. Proste sa to tak nejak všetko ok vyvrbí. 6/10.

Star 80 (1983)

Životopisný film jednej naivky a jedného podvodníčka, ktorý ju celý čas využíval, takže bolo jasné, že sa to neskončí dobre. Mariel Hemingwayová bola fakt nádherná a sexy a nebála sa tu naplno ukázať. Eric Roberts sa tu išiel herecky pretrhnúť a s tými slizkými fúzami pôsobí dokonale diabolsky. Presne ten typ úloh, pre ktoré sa hodí najviac. Lenže samotný príbeh dvakrát zaujímavý a ani objavný nie je a je podaný príliš tuctovo. Celý čas som len nekonečne čakal, kedy sa to už konečne skončí. Za jedno pozretie to stojí fakt len keď chcete vidieť Erica ešte skutočne hrať. Ale kto ho nemá rád, tak tu ho bude rovno nenávidieť. 5/10.

Lie huo jie tou (1989)

Klasický film o dvoch grázloch na úteku, ktorí musia proti svojej vôli spolupracovať a postupne sa skamarátia. Collin Chou tu hrá dobráka, ktorý sa dopustil len priestupku, ale veľkú pifku z minulosti pretože sa vyspal s jeho dcérou, má na neho inšpektor Teddy Yip, ktorý po nich pátra. Chin Siu-Ho je tu za drobného mafiána, ktorý je strašne namachrovaný, ale pritom pôsobí hlavne trápne a akonáhle dôjde na bitku, tak sa pravidelne o niečo potkne alebo do niečoho narazí. Asi to mal byť pokus o Jackie Chanovský humor, ale v kontraste s dosť temným ladením filmu a krvavým bitkám, to pôsobí strašne divne. Akciu tvoria len bitky, ale aj keď sú v obsadení špičkoví borci na obidvoch stranách, tak pravdepodobne vďaka nízkemu rozpočtu sa všetko točilo narýchlo a tak nepôsobia príliš prepracovane. Žiadna zložitejšia choreografia sa nekoná a často sa bitky odohrávajú v tme. Takže bitky zaujmú hlavne brutalitou. Celkovo to je príliš lacné béčko so slabými bitkami a postavami, ktoré mi boli celkom ukradnuté. 4/10.

Mei nan zi (1987)

Situačná komédia v ktorej je Bill Tung ženatý s dvoma ženami (Lydia Shum a Wan-Si Wong), čo je nelegálne a tak sa snaží prehovoriť kamaráta Richarda Nga, aby sa naoko s jednou z nich oženil, aby ju nedeportovali z krajiny. Richard Ng pre zmenu chodí s mladou ženou Mei-Ting Hoh, ktorá chce, aby sa ňou oženil a tak si vymyslí, že je ženatý so svojou sekretárkou (Carol 'Do Do' Cheng), ktorá je do neho tajne zamilovaná. Film ponúka kopu bláznivých situácii plných rôznych nedorozumení. Na jednej strane sú tu chlapi za sympatických kurevníkov a ženy za naivné sliepočky, s ktorými si chlapi robia čo chcú, ale na druhej strane to je podané tak roztomilo, že je to sranda. A to aj vďaka ústrednému duu špičkových komikov. Richard Ng zase raz exceluje a konečne má väčšiu úlohu aj Bill Tung. Scenár je tiež vydarený a aj keď sú jednotlivé fóry jednoduchšie, tak prakticky každý je vtipný. Naviac má film svižné tempo, krátku stopáž a vydarený záver. Takže za mňa skvelá oldschool komédia. 8/10.

Coca-Cola Kid (1985)

Tak tu som absolútne nepochopil, čím presne chceli u tohto filmu zaujať divákov. Je tam z každého trošku ale nič poriadne. Trochu dráma o zamestnancovi Coca-Coly, ktorý ju chce presadiť na trhu miestneho malého mestečka. Trochu komédia v ktorej si toho predajcu zamestnanec hotelu pomýli s agentom CIA. Trochu romantika, ktorá má ale minimálny priestor a chémia medzi Robertsom a Scacchiovou je nulová. Snaží sa to o takú pohodovú atmosféru, ale pritom to len nudí. Roberts tu hrá na jednej strane dravého manažéra a na druhej strane totálneho naivku, ktorý sa pri hádke svojej sekretárky s exmanželom rozplače. Celý ten film je jedno veľké WTF. Naviac ani Coca-Colu nemusím. Vždy som preferoval Pepsi a z Coca-Coly som si vždy robil srandu. No a Roberts ako blonďák vyzerá divne. Takže celkovo je škoda, že v dobách, keď sa ešte snažil, zobral projekt, ktorý za nič nestojí a právom úplne zapadol. 4/10.