Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Miluju ten pořad. Pohlreich je prostě řízek!

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Škoda videoklipovitého střihu. Docela sráží místy hutnou atmošku na úroveň MTV klipů. Slovní přestřelky mezi Travoltou a Washingtonem jsou naprosto luxusní, Turturro opět potvrdil, že je tahounem filmu i když tentokrát mu opět nebyla souzena větší role než na pár štěků. Prostředí je ponuré - ostatně jako NY metro ponuré asi je. Ekonomická krize dýchá asi na všechny a tak se nám tam promítne i pár lekcí z investic a celkově je to žánrově dosti neuspořádané. Nevím, možná krapet lepší průměr, na AAA trhák mi to přijde málo.

Strážce (2006)

Zezačátku sice možná trošku vleklejší a rozkecanější, ale jakmile přijde na scénu Sutherland, začnete si libovat v luxusních slovních přestřelkách s Douglasem a později i v přestřelkách o život prezidenta. Zoufalá Longoria není tak zoufalá, ale je jasné, že jí tu máme spíše pro oko, Basinger nezklamala, role první dámy se zhostila více než se ctí. Poslední třetina filmu rozjede tu pravou podívanou, ano jedná se o víceméně klasickou americkou akčňačku, ale výborně natočenou. Závěr - film nabušený hereckými esy, možná lehce bezduchý a spíše klasičtějšího rázu, ale já se bavil.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Hodně velký mazec. Sly se postavil po x letech za režijní stolek a vyrobil čtvrté pokračování, které překvapivě je lepší než předchozí dvě. Docela drsňárna a to i pro mě, jež jsem viděl už ledacos - ale přímý záběr na zabíjení dětí, to vyrazilo dech i mě, jakmile ale Johny R. natáhne tětivu svého nejoblíběnějšího nástroje - luku, je vám jasné, že tohle je prostě starý dobrý Rambo. 80%

World Trade Center (2006)

Ano, je to hodně ubrečené, ale asi to mělo takové být, takové, aby Americe tenhle film se pomohl přenést přes tu obrovskou ztrátu. Co jsem teda moc nechápal byly vsuvky v podobě Ježíše, ale budiž, efekty jednoduché a Cage si tady vlastně zahrál docela dost (když pořád jen ležel :) ).

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Geniální, prostě skvělé. Ukazuje se, že Spielberg je mistrem nejen ve vážných tématech, ale i v příjemných oddychovkách. Capriova životní role, kterou překonal sám sebe od Titanicu, dokonalý Walken a standartní Hanks. Dokonalý a přitom citlivý humor se skloubí s jistou hloubkou dramatické roviny a zabalen ve svěží retro atmosféře vykouzlí milý úsměv na tváři a zahřeje u srdce. Opět se potvrzuje, že v současné době není snad lepší režisér než Mistr Spielberg

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Dnes působí místy až komicky, ve své době však neskutečný kult, který si podmanil děti a mládež v celém socialistickém bloku. Ale za ty poslední akční díly prostě solidní tři hvězdy !

Katyň (2007)

Závěrečná desetiminutovka je neskutečně mrazivě a syrově nasnímána. Jenže zbytek filmu je slepencem chaotických příhod, kdy se v ději objevuje celá řada postav, aby zase za pár obrazů zmizela. Celkově je film "nuda", nicméně téma, které si pohrává s jednou z nejtemnějších kapitol Polska, je vysloveně "atraktivní" samo o sobě. Škoda, udržet diváka celých 117 minut v mrazivém šoku, tak jako se to daří v závěrečné desetiminutovce, mohlo se jednat o velkofilm skutečného kalibru.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Nuda nuda nuda. Protrpěl jsem to asi do půlky, pak jsem zhnusen odešel. Jedna hvězda za ty pěkné exteriéry a krásnou přírodu

Čelisti (1975)

Dnes už téměř kult. A určitě za to může z části ta geniální hororová hudba.