Náhradníci (2009)

Docela originální námět si pohrává s myšlenkou co by,kdyby jsme měli každý svoji dokonalou, skvělou, zdravou,krásnou náhradu se kterou bychom si mohli dělat co chceme. Zajímavé je, že do konceptu vložilo peníze studio Disney a místo dalšího animáku pro děcka stvořilo vcelku efektní podívanou. Škoda, že téma postupem děje začíná vyprchávat a na jeho místo se začíná vkrádat nuda. Willis na mě působí tak trošku unaveně, jeho role je bez náboje a ostatní herce krom Cromwella si nějak nemůžu zapamatovat. Škoda, na film se slušně velkým rozpočtem (80 mil dolarů) to zase žádný extra velký zázrak není i když z nápadu by se dalo vydolovat ROZHODNĚ mnohem více muziky. Takhle jen 60%

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Po pilotním dílu mohu s jasným vědomím tvrdit, že se jedná o jednu z těch originálnějších scifáren. A myslím, že jsem našel seriál na který se s chutí dál budu dívat.

District 9 (2009)

Waou, chtělo se mi zařvat po skončení filmu. Chci pokračování a to hned! Neill dokázal, že má talent a když za zády stojí Jackson a jeho penízky, ukuchtil luxusní podívanou plnou neotřepaných skutečností. Tak třeba, místo, kde se odehrává děj není jako ve správném emerickém filmu v New Yorku, ale v Johannesburgu, který má sám dost starostí se sebou, a když se tam najednou objeví 1 a půl mega kreveťáků, co milujou kočičí žrádýlko (made by Lidl, Penny :) )na problémy je zaděláno. Líbil se mi hlavní hrdina, takový ouřednický trouba, co prostě dělá svou práci, po infikaci je lahůdka sledovat změnu nejenom fyzickou, ale i myšlenkovou. Samozřejmě se to neobejde bez správného bad guye, kteří se na konci rozletí na statisíce kousků :D Kamera, ačkoli si hraje na děsně dokumentární, tak všichni, co jsme byli na Monstru víme, že takhle by asi dokument nebo reportáž nevypadala. Celkově to všecko působilo strašně sympaticky a moc se těším za tři roky, jestli se podíváme skutečně, jak to vypadá v Districtu 10. Star Trek, Drag Me To Hell, G.I.Joe, District 9 - moje letošní "pětky"

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Bomba, naprosto. Trošku jiná tvář SG seriálů vnáší do světa Goauldů a Wraithů nový dech, novou "posádku" i nové umístění a působí značně realisticky. Po shlédnutí pilotu nemůžu jít pod pět hvězdiček. Slibně nastartovaná série pilotem se doufám bude rozvíjet v podobném duchu. Bohužel v půli sezony jsem musel snížit počet hvězd na čtyři. Seriál je sice skvělý, ale jiný až moc...na můj vkus až příliš ordinacevrůžovézahraděiodní :-) nevadil by možná návrat krapet zpět

Memento (2000)

Popravdě asi jsem to celé ne-moc pochopil, ale rozhodně se jedná o úchvatný film. At už stylem vyprávění nebo hereckými výkony. Až zkouknu podruhé, možná pochopím, co tím chtěl básník říci. A za málo peněz, lze natočit hodně muziky...

Vyprávěj (2009) (seriál)

Osobně si myslím, že to není tak zlé. Ano, některé dějové linky jsou stupidní, ale celkově je to na české poměry poměrně zdařilé, děj příjemněodsýpá, a i když se zde vyskytuje řada herců, kteří na N@vě nic moc neumí, tak ta druhá řada - třeba Freimanová - to vynahrazuje...Osobně jsem se docela bavil. Lepší než čučet na superstár nebo nějakou ordinaci (teda pokud se vůbec chcete na české televize dívat :-) )

Bílé peklo (2001)

Vhodné shlédnout, když venku zuří třicetistupňová vedra a vy se koupete ve vlastním potu. Tohle je tak mrazivý film, že vás to až přikove. První hodina byla neskutečně napínavá, podmínky v zajateckém táboře, pokus o útěk, to vše naprosto skvěle podtrženo dokonalou orchestrální hudbou. Po útěku film mohutně ztrácí na napínavosti a začíná se rozlézat. Jestli tvůrci chtěli popsat řadu let strávenou na útěku tím, že prostě do každého políčka musí nacpat alespon kousek děje, tak se jim to prostě nepovedlo. Některé dějové zvraty (s dvěma lovci) tam vůbec být nemusely, dějová linka s idylickou vesničkou v Německu je tam zbytečná taktéž, nebo předělat. Zbytek filmu je vytvořen mistrovsky a někdy jsem byl tak napnutej, že jsem pomalu ani nedýchal. Závěr na mostě je pak dovršením. Druhý závěr u kterého ukápne slza drahé polovičce se my "drsní" chlapi můžeme jenom zasmát. I tak s chutí doporučuji! 75%

Silent Hill (2006)

Dokonale dokonalá stylizace strašidelného Silent Hillu, šedivá ponurá nálada a nervy napnuté jak strunka. Dvě třetiny filmu byly dokonalé až do nástupu démona a jeho pokoje a závěrečná scéna s hektolitry umělé krve. Opravdu, od doby Drag Me To Hell jsem se takhle nebál (cca půl roku), ale se závěrem filmu se mi hlavou honí spíše otázky a nenacházím žádné odpovědi. Možná, že bych si měl zahrát hru...P.S.: Alice Krige má talent na hraní démonických záporných postav, líbila se mi jako královna Borgů v ST, a zde si roli užila snad ještě víc :-)

Obchodník se smrtí (2005)

I když Nicolase Cageae moc nemusím, tady mě prostě bavil. Výborná dvouhodinka nabitá osobním vyprávěním hlavního hrdiny Jurije o zákulisí obchodu se zbraněmi. Film skvěle promítá dvacet let této na byznys velmi bohatého obchodu a příjemně odsýpal. Zase jeden kvalitní filmový zážitek. 90% P.S.: úvodní titulky mě opět dokázaly překvapit, jakou nápaditost dokážou nabídnout.