Batman (1989)

Nicholson i Burton dokazují, jak až šílení dokážou být.

Batman se vrací (1992)

Ze série před natočením "Batman Begins" určitě nejlepší díl.

Univerzální uklízečka (2005)

Ona to vlastně není průměrná komedie, jak by mé hodnocení mohlo naznažovat, je to vlastně dost originální. Kámen úrazu (aspoň v mém případu), že jsem se až tak moc nesmála, jak jsem asi měla. K filmu mě opětovně nic netáhne, i když pár dost vtipných scén by se tu našlo.

Klub sráčů (2000) odpad!

Ten trik s oční bulvou a alkoholem nedoporučuju.

Howlův kráčející hrad (2004)

Je to zvláštní a dost věcí si musíte domyslet, ale takhle na mě ostatně působí všechny Miyazakiho filmy.

Princezna Mononoke (1997)

Na tohle jsem jednou úplně náhodou narazila na ČT2 a hned si to získalo mou pozornost. Japonský animovaný film mi nic moc neříká (já si ujíždím na Disneyovkách) a snad právě pro tu jinakost je tento film pro mě tak lákavý. Nevím, co v další scéně můžu čekat a tato neznalost a napětí je velice příjemné. Příběh je naprosto odlišný než cokoliv, co jsem kdy viděla. Úžasné a už se těším, až si to pustím znovu.

Cesta do fantazie (2001)

Je to něco jiného, než na co je průměrný evropan zvyklý a mé znalosti japonského animovaného filmu jsou pramalé. Myšlení postav a jejich úsudky jsou pro mě záhadou, avšak vizuální stránka, hravost a právě ta jinakost se mi velmi líbila.

Polární expres (2004)

Příběh mě nepobavil a z animovaných "lidí" šel prostě strachy (co to skara měli s očima?!). Santa mě taky nebere. Sice už jsem koza stará, ale infantilní taky pořád dost, ale tohle mě prostě nebavilo.

Smrt jí sluší (1992)

"Už to vstalo?" "Je to v koupelně." Já tento film prostě miluju! Líbí se mi jeho humor a originalita. Herecké obsazení je skvělé.