Vetřelec ³ (1992)

Pro mě, už 25 let, nejdokonalejší a psychologicky nejpropracovanější přírůstek do ságy Cizince. Hudba 300% Výprava 200% Obsazení 100% Kamera 200% Střih 100% Režie 333% Námět 200%

Závrať (1958)

Psát, jak je tento diamant ve všech směrech dokonalý - (hudba, kamera, střih,obsazení, režie, kostýmy, výprava etc.), by bylo jen nošením sekvoje do lesa. Je zkrátka neuvěřitelné, jak je tento film geniálnější s každým dalším podíváním. Divácký orgasmus pro ty, co to dokážou ocenit. Existují 4 verze ost. Doporučuji 2. a 4., která jest totálně complete. Tj. veškerých 74min. squostné, music od pana Skladatele. P.s. v r.2012 sesadil tento neskutečný film, po 50 letech! Občana Kanea v prestižním žebříčku 10 the best filmů všech dob, který od r. 1952 uvadí magazín, Sight and Sound a které vybírají režiséři, kritici a lidé z branže. Tento rok (tj. 2020) spadl tento klenot v březnu, na 7. místo.:( Ale on si zase za 8 let nebo tak, jistě polepší.;-)

Biohazard (1991)

Chci remake! Byť i tohle jest remake Mutanta z 82. A ze Singerem! Ne tam s TÍM. A od zase od Cormana. Jsem rád, že při reparátu po 26 letech, jsem se mnohem více bavil, než tenkráte. Ale tak to je ve spoustě př. Co bylo kdysi nic+moc, je dnes waw, nebo aspoň příjemné a naopak. A i když nechápu (snad krom obligátního důvodu, že musel bráti v té době cokoli) co poňouklo stále stejného v čemkoli (což je myšleno jako kompliment) Marka ´V´ Singera, aby to vzal. Ale jsem rád, že i tímto dílkem, kde jsou vědkyně neobvykle krásné (to je vždy podezřelé a nevěstí to nic dobrého (zvláště když zřejmě všechny pod svrchní vrstvou, nosí zřejmě lesklý modrý a uplý spandex) takže jim ty doktoráty nevěříte ani omylem;) a ve výzkumné stanici je na mnoha místech buď prudké nepříjemné světlo, které svítí přímo do kamery=tudíž do očí (podobnou kokotinu, ještě navíc v šíleném stroboskop efektu předvedl Scott v Alienovi), nebo poněkud zahuleno, takže jsou všichni jakoby v mlze (jako ty gorily) u mě zůstal stabilní a neměnný a tak to mám rád. Je bezesporu, že hl. díky němu se to dá v klidu snésti, zvláště když má prakticky stejné oblečení, pózy, včetně občasných rukavic jako právě ve ´V´ . Takže to pro mne bylo chvílemi takový Mike Donovan in Space.:) Jasně, on už ve vesmíru byl, ale ne takto. Sequenci venku, nebrat. Jednak nic neuvidíte a taky to díky těm skalám připomíná STTOS. Až na ten ouplný konec, ten jsem moc nepobral. Takže...buď se poletí domů (tedy předpokl. že na Zemi) nebo na vesmírnou stanici, jak chce vel.Krieger. To už se ale žel, nikdy nedovíme, esli si ta móc pěkná svlečna (zde doslova) v páře, prosadila svou...ale to už je jiný příběh. Dobrou noc, děti. Pozn. celý tento text jest z 90% zcela nový a pochází z 10.6.2021 Žel, jak to jednou napíšete, zůstává stále a nesmyslně staré datum.

Cyborg (1989)

Pro mě absolutní guilty pleasure,proto to brutální hodnocení. V opačném případě,bych dal 1 hvězdu. P.s. a pokud si nechcete zkazit zážitek,tak se vyhněte obloukem tomu d.c.úletu jménem Slinger,který je plný zcela zbytečných (pro tento druh filmu) monologů,přechodů z otřesného obrazu do hd a zpět (což nehorázně narušuje vnímání a soustředění se na film a spolehlivě tak ničí šanci na aspoň nějaký divácký zážitek) a kde vyměněná hudba (k horšímu),z toho udělala v podstatě 80min.rockový videoklip. No, ono by to stejně nebylo lepší, i v př., že by to celé bylo ve stejné obr./zvuk quallitě. Poprvé v životě se nedivím,že někdo sebral režisérovi film a přestříhal ho po svém. Páč tato Pyunova verze je romantický psychoblábol,který nemá s tou nekompromisní brutální řežbou v předchozí verzi skoro nic společného. Tolik smutných štěněcích pohledů vrhaných do kamery,málokdo vydrží. Snad jen fanatičtí přívrženci božského Van Damma. Nejlepší komentář...Superpero.:)

Exterminátor (1990)

Tenhle film miluju už od 12let. A to se nezměnilo ani po těch letech. Absolutně skvělá myšlenka. A čím dál tím častěji mne napadá...neděje se to vlastně už nějakou tu dobu? Až na ty roboty.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Super! Stejně jako film, jehož prequelem jest tento lahůdkově vymazlený seriál. Předčasně ukončený, takže se nedočkáte pořádného závěru. Tak...bacha. Hudba 167% Vizuál 200% Paige (je krásná, inteligentní a vymyšlená, což jest velké mínus:( 666% Obsazení 100% Režie většiny dílů...Karlík Fazole;-) A padouch, který se jmenuje hezky česky či rusky, Pavel je k nezaplacení.:) Jen škoda, že tv s. vznikl až po filmu, páč by bylo supr, pokud by Quorra v Legacy zmínila Paige nebo Becka.

Střihoruký Edward (1990)

Ach jo. Pokaždé,když se objeví absolutní hororová legenda Vincent Price (aka Priceless),řvu jak malej harant. A vlastně už od úvodní scény. Nenávidím tento film a zároveň miluju. A ta dojáková hudba...

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Tohle je zločin proti lidskosti a dobrému vkusu.Je to taková úděsná sračka,že si ani nezaslouží,aby se nad ní někdo rozčiloval.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle tady nebylo SAKRA!!! dlouho. Absolutně totální, adrenalinová jízda. Nabušené, po všech stránkách, včetně ost. Díky opět (jaké překvapení) skvělému Tomu Hardymu (dík, kterému, jsem na Mela zapoměl do 5min.) nic proti němu. On byl první. Pan doktor to na starý kolena rozbalil. Pořád tomu nemůžu věřit. Jeden z mála filmů, kterému jsem věřil od začátku. Na rozdíl od mého okolí. Pak jsem se jim všem vysmál, jak za mnou chodili s tím, jak jsou z toho total odvaření. Krásná satisfakční věta: ,,Já vám to říkal!´´ vždy potěší.