Batman: Útok na Arkham (2014)

Super ost,super film! Tak,takhle měla vypadat live action Suicide Squad! Ostatně,toto platí i u Lanterna. Nejlepší je,že jsem od toho nic moc nečekal a dostal maximum. Až na vyjímky,je to nejlepší Batmanovský animák za posledních 10 let.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Předlohu nemám (to už neplati od září 2019) ale tento animák mě až šokoval svou depresivností a hl.dospělostí. Od tohoto filmu už nikdy DC animáky nebudou stejné. A taky, že jo.

Neporazitelný Superman (2013)

Pro mě dost osobní záležitost. Onu geniální 5dílnou minisérii, která v podstatě nastavila na 3roky dopředu, tón všech ´S´ sérií (včetně Supergirl;-) samozřejmě mám. Oproti předchozímu filmu též s Karou, mi zde vůbec nevadí opět mnoho změn. Hl.ta, že Kara je zde mnohem víc, než v předloze. Tak to mi nevadí vůbec.

DC Showcase: The Spectre (2010)

Tak toto vážení, je absolutní vrchol celého 62min.animáku. Autor 30dní dlouhá noc a ta scéna ala Christine, mňam! Klobouk dolů, Nilesi!

Superman/Batman: Apokalypsa (2010)

Tady musím hodnotit přísně,neb mám předlohu a je tam Kara. Se spoustou změn vůči předloze dost nesouhlasím. Pokr.tohoto filmu je už o dost lepší.

Dogville (2003)

Mistrovské dílo! Komu ovšem nesedí Trier,ruce pryč. Čekal by vás totiž šok. I když ne takový,jako v jiných mistrových počinech. 1 zásadní poznámka-až do tohoto filmu,jsem byl přesvědčen,že Kidmanová je jen průměrná herečka. Taková ta pěkná tvářička a nic víc. Viděl jsem s ní několik filmů před tímto,ale žádný z nich se nemůže rovnat jejímu výkonu v Dogville. Teprve tam,mě přesvědčila,že je paní herečka. Ovšem jen se správným vedením. Bravo Nicole!!! Škoda,že nemohla být v pokr.

Strážci - Watchmen (2009)

Bez debat...Snyderovo mistrovské dílo. Životní role, J. E. Haleyho (Maniac Cop 3). Bez debat. V kině jsem tenkráte čučel s hubou votevřenou i s předlohou v batohu.;-) To už nikdy nepřekoná. Něco v tom smyslu, už stejně sám prohlásil. Kinoverze-4 hvězdy, d.c. plný počet. Dodnes se před ním skláním, že se mu podařilo natočit nenatočitelné. A abych nezapoměl, nenápadná (jen 45min.ost,to si dělaj srandu?) ale výborná hudba, která ve filmu samotném téměř nevystupuje. Ost je v tomto případě,nezbytností. Od 24.3.2019 jest k mání, 86 min. complete score. Tedy o 41 min. delší. Ovšem jen pro ty, kteří tomuto drahokamu, beznadějně propadli tělem i duší.

Silent Hill (2006)

Jako velký fanoušek herní série, nemohu jinak. Za mě, dokonalost! Tohle jen tak někdo nepřekoná. Bez debat, zatím nejlepší adaptace hry.

Van Helsing (2004)

Ty 2* jsou jen a pouze za tu nádhernou čb poctu klasice (dodnes nepřekonané) od Jamese Whalea. Zbytek je zbytečné komentovat. Snad jen, že tohle byl první film, u kterého jsem se v kině nudil. Tož tak. Jo a ještě snad ta nedostavěná Eifelovka. Potenciál velký. Jeho využití.... téměř nulové.