Daft Punk: Robot Rock (2005) (hudební videoklip)

Nechápu, že jsem to dosud neměl ohodnocené. A nebo to zde dříve nebylo. Kdo ví? 1 ze 2 nejgeniálnějších songů (ten 1. je hned ten 1.:) z desky Human After All z 2005. A k tomu ten videoklip, oh boy. Pro mne, totál Daftgasmus na entou. Je to taková brilantní odrhovačka (jaké umí např. i Ministry) že bych to klidně natáhl na 2násobnou délku. A jejichž rozpad je zdrojem mé (jakmile si na ně vzpomenu či něco pustím) vysoké míry zuřivosti.

Poslední drak (1989) (seriál)

Ta hláška, kterou zde píše Fingon, jest prostě nezapomenutelná.;-)

Katakomby (2007)

Ten konec čili pointa v pointě, který tu většina lákavě zmiňuje a je docela jedno, zda dávají nízké či vysoké hodnocení, mě též nalákal a udělal jsem dobře. Možný SPOILER...Té kravské Pink ségře bych udělal nemlich to stejné. Na to vemte krumpáč. Sice nevím, zda se na to ještě někdy podívám, ale za 1 kóknutí to stálo. 1.pol. byla sice lehce nůďo, ale 2. už šlapala lépe. Jelikož sám takovéto lokace/prostory nemám zrovna moc v oblibě, tak jsem se velmi dobře dokázal vcítiti do hl. postavy, která mi nepřišla nijak přehnaná apod. Já bych asi byl více s nervy v kýblu, než ona. Kdo ví? Autoři chtěli něco nového a to se jim i docela povedlo. Možná, že se z toho dalo vytěžiti více, páč mi to svým vyzněním a technickým zpracováním, včetně kamery etc. připomělo mé oblíbené Chernobyl Diaries, které jsou pro mne ale o 200% výše. P. s. přepokládám, že ji na letišti čekalo poněkud zpoždění a spousta všetečných otázek.;-)

Smallville Legends: Kara and the Chronicles of Krypton (2008) (seriál)

Sice se zde (pokud máte nakoukánu pořádně 7.-10.s. kde je Kara) skoro nic nového nedovíte a animace též není zrovna super eňo/ňůňo, ale pro fandy Kary, jde o příjemné znovusetkání (když nepočítám comics. 11.s.) které za těch 20min. uplyne jako nic. Smallvillovské Kary, nebude nikdy dosti (zvláště, když ta CW kráva už opruzuje 6 s. a konec v nedohlednu a jejíž pouhá existence mě stále mírně řečeno, znechucuje) tak díky i za takovéto maličkosti, které sice nejsou na waw effect a ano, tvůrci si s tím mohli více vyhráti, ale já říkám, lepší než nic. Samoz., že aby byl nosný prequel adekvátně vystavěn, tak by to musel býti min. 45min. animák. A nerozsekán nesmyslně na několik 3.5 minutovek. Holt, webisody. Aspoň že tentokráte rež. Karu někdo se jménem Shakespeare. ;-)

Blade Runner: Black Lotus - Pressure (2021) (epizoda)

Zatím nejvíce policejní (konečně) díl. Special quest star ESPER (není totožný s motivem v Dickových povídkách) kouzelná mašinka, co dělá žůžo věci s fotkami.;-) Znáte z 1. filmu a hry z 97. Sice nejsme za pol. série, ale začínám býti trochu znepokojen tím vskutku líným tempem, páč pokud to tak půjde dál, v posl. dílech budou muset tvůrci dosti finišovat. Neříkám, že mi to vadí, jen jsem znepokojen. Znám dost tv s. kdy se jelo podobně a pak se snažili vše narvati do posl. dílu. Max. 2. Snad to nebude tento případ. A když stále není nic známo o př. 2.s. tak o to více, by se měli snažiti, aby to mělo aspoň nějak smysluplný závěr.

Blight (2016)

6min. variace na Barvu Z Kosmu, šrmncnutá The Thing, Adéla ještě nevečeřela a Jumanji (tím 1.filmem, nikoli těmi squosty z posl. let.) Pěkné masky+kamerový filtr. Dlouhometrážní film by mohl býti zajímavý.

Die Farbe (2010)

Není to dokonalé, ale JE TO nejblíže té geniální předloze ze všech dosud (ať přiznaných či ne) 6 natočených adaptací v předchozích a 2 následujích př., spíše parazitováním. Sice mne velmi těší, že přední HPL znalec S.T. Joshi považuje tento film, za nejlepší adaptaci HPL díla vůbec, ale tak daleko bych asi nešel. Za 3 čb vrcholy stále považuji Cool Air 1999, Call of Cthulhu a Whisperer in Darkness. Pokud pominu to, že nechápu a jako jiní zde, považuji prvek vojáků za zbytečný ba přímo nadbytečný a proč jest úvod v Arkhamu a zbytek v Německu (ftypnější by to bylo naopak) tak se jedná o v několika nezapomenutelných př./scénách působivou adaptaci, ze které jsem po dlouhé době vskutku cítil HPL. Geniální a zcela zásadní rozhodnutí to točiti monochromaticky, krom samotné Barvy (která se sice některým čsfd residentům nezamlouvá, ale chtěl bych vás vidět, jak ztvárníte uspokojivě něco, co na Zemi neexistuje. Jako mnoho jiných umělců, kteří výtvarně pojali Barvu po svém a pokaždé to stojí za to, ji prostě musíte nějak ukázati, jinak to nemá žádný smysl) už předem zajistilo právě oněm skoro doslova opsaným scénám z předlohy, silnou atmosféru, při které jsem se tetelil blahem. Zvláště část, ve které jde po 14 dnech Armin k Nahumovi na návštevu a jeho prozkoumávání domu, to bylo kulervoucí. Už by stačilo jen posunouti děj o několik desetiletí dozadu (úvod a závěr jsou v r.1975) a bylo by to supr. Na 2.str., když nepočítám vojáky a auto, tak ona farma a oblečení většiny postav, vypadalo docela retro, takže ok. Samotný závěr, odehrávající se během koncových creditů, mi připoměl jistý fanfilm The Thing II ,který končí velice podobně. Připomínám, že povídka má v podstatě uzavřený konec. Což samoz. neznamená na 100% že je vše navždy vyřešeno a pohoda jazz. A ano, mohu souhlasiti s těmi, kteří píší, že to ti Němci mohli ještě více vytuniti a bylo by to na plnou palbu, jen to fikne. Ale jak říkám, toto je zatím nejblíže tomu, jak já si představuji adaptaci, Barvy z Kosmu. Třeba v daleké budoucnosti, někdo dodá ještě lepší verzi. Kdo ví? Pitchovina s Cagem jest tímto definitivně zakopána, min. 184m pod zem. Special quest star...nadměrně velká vosa na hlavě paní Gartenerové. P. s. pokud pominu tento film, tak za stále nejlepší ve všech směrech (byť chybí vizuál) považuji rozhlasovou verzi s Lukášem Hlavicou. Která po 10té večer, má neskutečný účinek, který u mě předlohu ještě překonává. Bareš není špatný, ale na předchozí verzi, nemá.

The City of the Dead (1960)

Bylo to docela fajn, včetně téměř všudypřítomné hmly (Leeho bych si skoro nevšiml) a ukázkového spodního prádla ´´hl.´´ hrdinky, která SPOILER zařvala (doslova i přeneseně) pár minut poté, co ukázala, co má opravdu na sobě (vskutku nenápadné:) a pobyla si na plátně asi zhruba stejně dlouho, jako Marion Craneová v Psychu. Škoda, že ti uctívači v kutnách, dotyčné před propíchnutím/obětováním, nestrhli tu blůzku. Užuž tam byl náznak...a nic.:( Problém ovšem je a ne malý, že za 77min. (což jest prům. délka DC animáku) nestihnete skoro nic včetně atmosphéry vytvořiti a zvláště posl. 10min. budí ve mě dojem, že tady někdo brutálně zkrátil minimálně, 100min. film. S pořádnou délkou by to bylo na 4 a víc. V tomto př., než to začne, tak je konec. Atmosphérické horory prostě potřebují čas a manévrovací prostor. To se nedá nijak okecat. I tak jde ovšem o lehce nadprůměrné dílko s pravdě démonickou Patrikou Jesselovou.

Kletba (1987)

Wesley Crusher chvíli před tím, než nastoupil na Enterprise D a ufrnkl do vesmíru.;-) Special quest star...jeho sestra, která hraje....jeho sestru. Ty jeho 2 vulgarismy za to stály. To by v TNG říci nemohl, hehe. Docela jsem si byl jist, že to nebude více jak za 2 (po nedávné zkušenosti s pseudo Lurking Fear) ale 2.pol. ve které bylo překvapivě vícero prvků z jisté HPL povídky, už poskytla slušné množství, ohyzdností, slizu apod. Dokonce jsem občas přepnul samovolně na psychologický mód a zapoměl, že sleduji B horror z 80tek. To se týká pouze scén s synem a matkou, která to chudina, odnese jako první a já jsem se do něj dokázal vžíti. Wheaton i na malém prostoru v těchto scénách (zvláště závěrečná, kdy ji vidíme už ve značném stádiu rozpadu/rozkladu, díky Zackovi, který se ji pokusil v posl. zoufalém pokusu zachrániti, což by HPL asi ocenil, páč to bylo fakt FUJ) působil jako reálný syn a ne jen jako herec, který ho hraje. Claude Akins byl hnusný  (navenek i uvnitř) i bez závěrečné deformace, takže si nějaké změny skoro ani nevšimnete. Stejně tak jeho debilní tlustý vlastní syn, jehož sádelnatou prdel, si vychutnáte hned v několika scénách:-/ Pobavilo/znechutilo že i když má Nathan Crane vidle v zádech, ještě stačí fláknouti pořádný a finální lepanec Zackovi. Jako tolikráte předtím. Zajímavá skoro až biblická, destrukce domu a velké plus za doktorovu ženu, která mu v jedné (a až zločinně krátké!) scéně, předvede večerní malou show, ve které figuruje vonný olej a její nohy v černých lodičkách+nějaké to spodní prádélko. Vrrrr! A díky několika scénám v 1.pol., bych hned tak nějakou tu zeleninu asi nepozřel. Včetně nádherně červených jablíček s tajnou náplní. Tajemství šéfpěstitele z hvězdných dálav. Satanžel, většinu dobrých scén (i těch nedobrých) naprosto kazí ta debilní hudba, kterou o pár let později zkopíroval s větším úspěchem Cyborg a The Stand. Tady ta popcountry smíchaná se syntetickými sbory, působí jak pěst na oko. Holt, i pitomé 80tkové Béčko, potřebuje dobrou hudbu. To se nedá nijak ojebat. Na 1 kouknutí tedy mohu doporučiti, jak znalcům HPL, tak neználkům, kteří budou míti pochopitelnou výhodu v nesrovnávání s předlohou. Na závěr 2 věci. Nevím tedy zpětně, zda je dobře či ne, že HPL není nikde uveden, i když je tam dosti prvků na to, aby to byla přiznaná adaptace a pak, že by byla min. o třídu výš paráda, pokud by to bylo čb a max. tak v 50tých letech. Se stejným obsazením a dějem, byl šel klidně i na 4 a vážně uvažoval nad tím, že si to nechám. Otevřený konec je srandovní.

Blade Runner: Black Lotus - The Doll Hunt (2021) (epizoda)

Další opět velmi emotivní flashback z lovu na Elle a spol., tentokráte zabírající většinu dílu. I když mi to nějak vyloženě nevadí, tak bych už nutně nepotřeboval viděti jak Elle asi po4., zastavuje náklaďák.;-) Asimov by ocenil to, jak se replikanti marně snaží ublížiti lidem. Elle to nakonec jako jediná překoná, ale není to zprvu snadné. Palce nahoru za LAPD podstavec (klasická válcovitá budova z 1.filmu mi ale bude pořád chyběti) z BR 2049, včetně dalšího prvku z onoho filmu udělátko, do kterého kouká por. Daviesová a o 17 let později též pol. KD6-3.7 Takový (snad jich bude minimum) výplňový díl. Nikoli nutně vatový. P. s. líbí se mi název dílu. Řekl bych až Dickovský.;-)