Horor v Dunwichi (1970)

Hippiesácká barvotiskověpsychedelická koncentrovaná nuda s otřesnou hudbou (úvodní titule jsou fakt úlet za všechny prachy) a totálně mimózním Stockwellem (nechť odpočívá v pokoji v náručí velkého Dagona) jako ostatně i s celým zbytkem obsazení. Takto by vypadal HPL, pokud by žil v 60tkách a byl na LSD. On ale nebyl tento př., tudíž o nějaké jeho typické atmosphéře či nedej Cthulhu skutečné adaptaci 1 z jeho nejlepších prací, nemůže býti řeči. Rád bych ho již dávno vyhodil (ten film myslím:) ale na onom inkriminovaném dvd jsou i jiné lepší věci, tudíž ho mám stále. Ironie. A co dál? No, nic. Leda tak, že je to vhodný start pro HPL nováčky, aby pak při čtení mistrovy tvorby, zažili pořádný kulturní šok.

Zmrtvýchvstání (1991)

Jak píše kolega eraserhead666. Jeho komentář je vlastně i můj a já teď dopíši tzv. 2.pol.;-) Dodám tedy, že pokud by zde nebyla (zbytečná) snaha roubovati film na HPL, tak by to filmu jen pomohlo. O´Bannon byl rozhodně lepší scénárista, než rež., což snad není žádná novinka a dokázal to o 4 roky později v př. Screamers. Nevím, kdo kdy mu nakukal, že má na to, aby režíroval. Na 2.str. se nejedná o průser, ale taky o žádnou slávu. Musím jako zde i jiní, vyzdvihnouti detektivní linku (která ostatně sluší i během posl. pár let vzniklým hrám na motivy HPL) a těch pár animatronických deformit apod. včetně, z části ožužlané a posléze hýbající se mrtvoly (ta byla supr) vytažené z řeky, příšerky v katakombách (detektivův parťák zapálí sirku a varuje, pozor kam šlapete, načež v okamihu zahučí sám do díry..klasika:) resuerrekce (jak by řekl Eric Cartman) Joséfka Curwenovic a závěr ve vypolstrované cele. Za to vše ta 3.hvězdička blýskavá. Jinak je to celkem instantní nůďo, kde se vskutku něco začne díti až po hodině děje a zde na tomto místě po velmi dlouhé době, musím potěšiti kolegu honajze2, páč jako jiní, bych i já rozhodně krátil o těch 20min.+/-  Což zmiňuji hl. proto, že obvykle filmy v duchu esenciálních solí, spíše prodlužuji. Sarandon se sem moc nehodí (ostatně ten mi nesedl ani v DS9) s vyjímkou toho závěru v cele a John Terry mi zase silně připomínal Davida Hewletta ze Scanners II, což jest bizarní shoda náhod, páč ti jsou ze stejného roku. Takže...udělati to ve 20., 30.tých letech a čb, mohla to býti fakt bomba. Lemane a spol., co vy na to? Já prostě pořád říkám, že jedině Gordon uměl velkého HPL úspěšně převésti do 20.st. a tyhle projekty až do dnešních dní, mi to jen neustále dokazují. Ostatní, včetně autora příšerky s hubou v hubě, na to nemají. Satanžel. P.s. a to jsem si myslel, že ta ujetá Cormanova verze s Pricem jest nuda, haha.

Blade Runner: Black Lotus - The Human Condition (2021) (epizoda)

Ta 5. jest opět za samotný závěr, stejně jako u předchozího dílu. Jasně, zlikvidovali jsme si veškerou zvířenu a tak budeme loviti mladistvě vypadající replikanty a tajně si to nátačet na video. To mě vždy nadzvedne. Jinak jde o 1.díl s dosud největším počtem dialogů (+1. zmíňka o Výpadku) o které se tentokráte postaral jeden ze scénáristů (já věděl, že to jméno odněkud znám) Dead Space aftermath. Body za ten V-K kufřík, který zde byl konečně viděti prakticky celý, což mě vždy zajímalo. Jen mě mate (jistě záměr tvůrců) fakt, že Joseph nezjistil ani jednou z metod (spešl baterka/spodek pravého oka+V-K test) že je Elle replikantka, což není žádný spoiler, páč to je všude veřejně napsáno. Je mi jasné, že nějaké to napětíčko zde museli dáti i přes ty již dopředu dané info. ,,Nejsi replikant. Pokud by jsi byla Nexus 8, měla by jsi sériové číslo. Pokud 6, byla by jsi už mrtvá´´. P. s. samoz., že hodnocení 4 a 5 není tak zcela objektivní po quallitativní str., ale co tady je? A já tímto tento projekt (na rozdíl od jiných paskvillů) rád podpořím, páč má hlavu a patu. Pokud se to totiž bruálně nepos...očekávám hodnocení celku na plné 4+ P. p.s. jo a Elle mi silně připomíná (taky žádný div, když je to v podstatě od japonců) filmovou Alitu. Až na vel. očí.;-)

Blade Runner: Black Lotus - All We Are Not (2021) (epizoda)

5.hvězdu za ten závěrečný a silně vypjatě emoční (i díky hudbě, jak jinak) flashback v poušti. Asi vrchol celého dílu jest ona konfrontace (později i silně fyzická) Elle vs. senátor Bannister. A objeví se zde už Wallace sr. i jr. Palce nahoru za hlas Briana Coxe. Jen ten jr. poněkud připomíná asiata, což je samoz. úlet. Plus za závěrečný song Water. A nikdy mě neomrzí si u každého dílu přečísti popisek na závěr koncových creditů....Based on Characters from the Novel ´´Do Androids Dream of Electric Sheep´´ by Philip K. Dick. Za to mi to prostě stojí. ;-) A malé upozornění pro ostatní, toto je dárek pro silné fandy BR universe. Tudíž ti, co viděli oba filmy max. 2x v životě, to nebude žádné veledílo. Pokud zde souhrně dostanu silný příběh s parádním vizuálem jako v Tron uprising, budu jen rád. Pokud ne a bude to vyjma vizuálu a hudby lepší průměr, dštíti oheň a síru na to nebudu. Asi tak. Po zprasené ´´Nadaci´´ je toto jako živá voda.

Blade Runner: Black Lotus - City of Angels (2021) (epizoda)

Nu, tak jsme se konečně dočkali a i přes ty první nicmoc navnazující trajlery (3.už byl supr) musím prohlásiti, že vážení přátelé...ano. Samoz. je nesmysl hodnotiti sérii jako celek a psáti, že např. 1.díl jest poněkud plytký a nic extra se zde neděje, což je sice pravda, ale vezměte v úvahu, že v tomto př. zřejmě jde (a hodně věcí tomu nahrává) o téměř 5h film, rozsekaný na 13 dílů, čemuž ostatně přicmrndává fakt, že 2. díl pokračuje doslova vteřinu po 1. Vizuál je žraso a plný designových prvků (Syde Meade budeš navěky machr par excellence!) jak z 1.filmu, tak i z druhého (navždy díky pane Villeneuve a i když si teď zřejmě budete plácati bábovičky na arrakiském písku dalších 10 let a ten váš avizovaný solo BR film už asi nebude:( tak za ten váš 2.film vám budu navěky vděčný) páč časově se černý lotos odehrává vlastně v pol. mezi oběma filmy a hudba (73min. ost je zkrátka povinnost pro všechny věrné) je prostě bezchybná a od producenta ost k BR 2049. Postavy sice vypadají poněkud uměle a to i ty lidské (hehe) ale kdo ocenil hru BR revelations, bude zde bez výhrad, spokojen. Rozhodně kvituji s povděkem fakt, že je zde použita technika motion capture a nečeká nás tak trhaně loutkovité pohyby jako např. v SW:cw apod. Potěšila postava z BR 2049, kterou mluví ten samý herec a je si jako cgi postava dosti podobný i s těmi jeho krásnými zuby.;-) Samoz., že hl. policejní postava je černoška (jak jinak). Naštěstí svět BR byl vždy pestrý ve všech směrech, takže to tady tak netahá za oči jako v jiných (nebudu raději jmenovati) souč. projektech. Předpokl., že  se to minimálně v pol. rozjede, páč II. v prvních 2 dílech se moc nemluví a tudíž se toho dozvíte minimum, ale zase je zde prostor pro nefalšovanou BR atmosphéru, která už pro mne např. v souč. comicsové dlouhotrvající sérii, moc není. Shrnutí, na mě to zatím působí, jako zajímavý mix oněch 2 BR her ( nepřekonatelná BR 1997 a revelations) a i když považuji mlaďounké asiatky se samurajskými meči jako něco, co valilo naposl. v 90tkách a zde to občas působí dosti kýčovitě (já bych ji třeba dal pistoli, kterou používají Blade Runneři, což by byl nářez a dějově by se to okecati dalo) tak to zklamání rozhodně není. P. s. onen popový song, který mě tak štval v trajlerech, zde zní jen na 45sec. a jelikož je samotná znělka též vizuálně výživná, tak mi už tak nevadí a dá se na něj zvyknout.;-) No, na tu hrůzu co skřehotá v main titles STE to nemá. Naštěstí. A i když zazní ještě v koncových creditech, tak ve 2.díle je už jiný, což by dávalo smysl, páč III. ost album má 15 songů a předpokl., že se všechny vystřídají.;-) Silné 3.5

Z archivu Sherlocka Holmese - Strakatý pás (1984) (epizoda)

1 z TOP povídek (nejslavnějších/nejlepších) bezesporu. V těch 12ti nebo tak při 1.čtení, jsem z ní měl pupínky až na.... Sice mi do plného počtu něco chybí, ale nevylučuji, že časem (ano, hodlám si tento výborný tv s. nechati. Taky už bylo sakra! na čase) to do těch 5, dotáhne. Special quest star padouch (já věděl že ho odněkud znám, byť oholeného a více prostovlasého) Picardův despotický a hrozivě (to má i zde) rtisky špulící, bratr z TNG. ;-) Dopuručuji comics. adaptaci od Petra Kopla. Je přinejmenším stejně kvalitní, jako tato verze.

Z archivu Sherlocka Holmese - Dům u měděných buků (1985) (epizoda)

Když jsem to před lety četl, přišlo mi to lepší. Tedy přesněji, napínavější. Ale kdo ví? Třeba jsem měl z toho stejný pocit, jako z této dramatizace, tedy nikoli nějaká posr. adaptace, páč to je to, co to je. A takových t s. které jsou z 95% dle předlohy/předloh, tedy moc není. Dnes si něco tak bezchybně obsazeného a s naprostou úctou ke zdrojovému materiálu (viď Goyere a Friedmane?!) nedovedu vůbec představiti. V každé př., stačilo trochu přitlačit na pilu a mohl z toho býti 4 a možná i 5 hvězdový thriller, jako když dr.Watson, střelí. Nu, rozhodně již definitvně vím, kde se těžce inspiroval Ira Levin a Hitchcock. V čem? Znalci vědí. P. s. Brett samoz. bez debat utáhne vše, tedy i ty slabší episody/povídky jsou díky němu i Burkemu u mě vždy na min. 60%  Což se povedlo i jejich vzdáleným nástupcům v pořád ještě geniálním Sherlockovi. Tak jest.

Spy Groove (2000) (TV film)

Kdo dělal ten profil? Takže, jde o 13 dílný tv s. a nikoli o film z dílny MTV animation, jenžto je též domovem Darii a Beavise s Buttheadem. No a mě se to vždy líbilo, tak proto ty 4.  Adjo.

Animatrix (2003)

Během posl. 10 let, tento povídkáč u mě stoupl a vlastně zcela překonal celou filmovou trilogii, i když...bez ní by nebyl, heh. 8 výborných a v některých př. i geniálních příběhů, které velice umně a stylově rozšiřují svět Jednoho a spol. Za největší fláky asi jako spousta zdejších residentů (někdy i ten evil se tu najde) považuji: Druhá Renesance (neskutečně kulervoucí a nekompromisně depkoidní náser, včetně hudby, vedle kterého vypadá Terminátor jako poudačka Báby Futéř a kde je jasně ukázáno, kam patří lidstvo), Poslední let Osirise (melancholický miniprequel ke 2), Detektivní Příběh (postupem času jsem si ho tak oblíbil, že bych udělal okamžitě celý film a klidně i hraný) a Neznámé Území, kteroužto povídku jsem si též oblíbil a hodně až po čase.;) Co se týče hudby a ost alba jako takového (které jest samoz. též na 100%), tam není co řešiti, neb tam jsou takoví machři jako Junkie XL (ano TEN, v době, kdy ještě neskládal filmovou hudbu), Overseer, Photek a nesmrtelní Juno Reactor. Osobně bych vyzdvihnul nádherně melancholickou skladbu od Peace Orchestra Who Am I ? Ren 2/Photek a Supermoves/Overseer, která válcuje tu nejnásilnější válečnou sequenci v Druhé Renesanci. P. s. občas mám pocit, že filmová trilogie vznikla jen proto, aby byl Animatrix.

Interstellar (2014)

Po 7 letech mnohočetného poslechnutí ost, které jest sice nominováno, ale za to toho Oscara Zimmer dostati měl, jsem jen tak z náhlého popudu, zkusil vizuální (jak já tomu říkám) doplněk k hudbě. A tak mohu prohlásit, že nebýt závěrečných zhruba 30min. tu 4.hvězdu bych tam neflákl. Ale za tu prostorovou knihovnu, která mě vytrha z mírné letargie, ty 4 nakonec, dám. Je to sice opět, vykalkulovaný doják alá životní hodnoty (které se ale v reálu stejně neuplatňují) made in USA, ale nelituji té příležitosti viděti scénu, ve které burácí na plné koule (či vaječníky) pro mne absolutní vrchol celého ost Zbabělec. Možná, že bych to v době prem. viděl jinak, ale po těch 7 letech, to beru tak, že film vznikl jen kvůli hudbě. Což se mi u Nolanovky nestalo po1. Hathawayová mi sice do tohoto typu filmů nesedí, včetně toho účesu na kluka (v 1.chvíli jsem se domníval, že jde o chlápka), ale jsem rád, že na ni autoři v závěru nezapoměli. Je zde několik nezapomenutelných scén, ale není to dle mého, zdaleka celkově tak našlapané, jako např. Inception. Za to Chastainová jako již po několikáté, palce nahoru. Sice si to pravdepodobně již nikdy nepustím (což bylo v době po Inceptionu pro mě u Nolanovky nemyslitelné), ale toho času rozhodně nelituji. Robot byl srandovní a zřejmě vypadl z nějakého ScíFka z 50tek.:) A to vysvětlování červí díry pomocí propíchlého papíru...hmm, tady se někdo koukal na Event Horizon.;-) Jen ten McConaughey nemusel pol. filmu říkati ty věty na půl huby. V jiných filmech mluví srozumitelněji. Jo a oceňuji to ticho ve vesmíru. Krom 2001 si teď nevzpomenu, v kolikati vesmírných SF jest tento prvek přítomen. Záběry na Saturn jako vždy, waw. To se nikdy neokouká.;-) Jen doufám, že to bratři Nolanovi, nemysleli vážně s tím, že si lidstvo zaslouží přežit. Když nepřežila ani kukuřice, tak může jít všechno ho hajzlu, haha. To by mě fakt rozesmálo více, jak těch asi 300 záběrů na trup Rangera zleva a zprava či názvy těch 3 vytipovaných planet, kdy jsem nevěděl, zda se mluví o nich nebo o lidech, dle níž byly pojmenovány. Special quest stars...obří gigaVlny. Vlhký (doslova) sen každého surfaře. No, holt už ani ten Nolan nejni co bejval. P. s. dosti chápu kolegu, honajze2.