Způsob vraždy (2016)

môžeš byť úsešný bohatý architekt a stále môžeš byť EQ retard. "- Kto priniesol tie kvety? - Ellie." ... xD

Spectral (2016)

skvelé pozitíva vykompenzovali béčkové nedostatky a ešte ostalo viac než dosť navrch na to aby som hodnotil 4**

Morgan (2016)

ďalšia veľmi dobrá variácia na tému "humanoidnej AI", isteže kto čakal čistý horror, veľa vrážd, či málo vrážd tak bol sklamaný. Celé to je skôr psychologické, pre ematických ľudí, čo sa aj dalo čakať pri tejto téme AI experimentov, akcia je len podružná.................................................. update nov.'17: momentálne to má 53%, fuckin joke, blind dummies lol..................update 4.'21.: aaah, still so epic, napr teraz som si uvedomil ako optimálne je spracovaný dialóg v čínštine / eng tam - ako sa to psychologicky "najsprávnejšie" strieda v tej scéne... sooo good. Veľa "subtleties" there :) (+tie, ktoré schválne boli prehnané (často a vysoko, nevadí) aby boli "viditeľnejšie"... ) ....................... update 8.'21: Damn morons, nevedia rozlíšiť ani hercov kt. vedia hrať od tých čo nevedia alebo, nazvú to "lacné", blind bats.

Ben Hur (2016)

WTF tá bláznivá rozprávka s vyliečením matky a sestry na takú diaľku LOL, keby aspoň boli pri Ježišovi, tak ešte ešte

Naprosto dokonalé (2016)

LOL Cara tam vôbec nehrá a keď tak nanajvýš nejaké micro-cameo, na ktoré som pri dosť podrobnom preklikávaní filmom ani nenatrafil (sledovať som tú somarinu nedokázal). Hlavne že je tu na 1. mieste. Na IMDb nie je vôbec uvedená v obsadení

Kubo a kouzelný meč (2016)

na deti to je príliš ponuré, negatívne a dospelé, pre dospelých zas je to len rozprávka (na ktorú chodia nanajvýš s deťmi do kina), aj keď dosť dobrá. IMO preto to bol prepadák a nezarobil veľa (resp asi menej ako stál), napriek skvelým recenziám dospelákov

Svět podle Mallory (2010)

si pamätám že kedysi, keď vyšiel, som nemal na ten film chuť - moja obľúbená Kristen ako prostitútka plus jej zákazník Gandolfini, ktorý mi naopak neni dvakrát sympatický a tak som si ho ani nepozrel. Až doteraz a........... prekvapivo to bol vynikajúci milý (aj tragický, ale to skôr v pozadí) film s roztomilou Kristen. Táto jej rola sa stáva mojou najobľúbenejšou. SPOILER -- Potešiteľné aj je že to nemá nejaký presladený happyend. Ináč mi to ešte pripomenulo skvelú pieseň a klip Avril Lavigne - Nobody's home.. https://www.youtube.com/watch?v=NGFSNE18Ywc - perfektne sedí k tomuto filmu a je to "must-see", aj keď ladenie je iné, realistickejšie pretože tragickejšie. .......................... update 29.4.2024: Tak som si to pozrel znova and I luv it so much, stále. :) ..........  Plus listen 2 this epic Lee Moses - Bad Girl

Matky na tahu (2016)

najlepšie na filme boli dokrútky s real life mamami herečiek pri titulkoch na konci filmu (:

Časové pásmo bylo změněno