Vrána (1994)

Tohle je takový zvláštní případ... Film znám dlouho, jeho začátek jsem viděla už aspoň 5x, ale celý nikdy. Tedy až doteď. Prostě mi ho nějaký zvláštní síla asi v třetině utla a já to vypla, nebo od toho odešla. Teď jsem to dokoukala do konce. Značně rozporuplné. Příběh prakticky o ničem (pomsta only - padá hlava po hlavě), atmosféra hadr. A to jsou ty paradoxy. Kdyby to mělo lepší děj, je to jeden z mých top filmů. Takhle je to jen další z filmů, který jsem viděla.

Sám doma (1990)

No tohle je samozřejmě každoroční klasika. Film miluju už od malička, milovat jej budu. Takové filmy, s takovými nápady, úžasnými herci a perfektní hudbou se dneska už nenatočí.

Podivná věda (1985)

Weird Science byla moje další zastávka ve filmografii Billa Paxtona. Tahle bláznivá teenagerovská komedie doslova přežraná osmdesátými léty si podle mě zaslouží větší pozornost. A.M.Hall hraje skvostně, Kelly LeBrock je okouzlující (ocení hlavně pánové), a Bill Paxton má neuvěřitělně sexy zadek (lol). Efekty jsou na svou dobu propracované. O titulní píseň se nám postarala skupina Oingo Boingo v čele s Danny Elfmanem (ano, opravdu tím slavným Danny Elfmanem). John Hughes dokázal, že umí dělat skvělé filmy (ať už je točí a nebo jen píše scénář).

Na prahu temnot (1987)

Když jsem se díky filmu Vetřelci stala fanynkou herce Billa Paxtona, tak mě zaujala jeho filmografie. Spoustu filmů jsem už sice znala, ale zastavila jsem se u názvu ,,Na prahu temnot''. Řekla jsem si, že jsem o tomhle filmu už něco slyšela, a když jsem si přečetla jméno Kathryn Bigelow, tak mě napadlo jméno - James Cameron. Tvoří nám to pěkný kruh. A jelikož mým oblíbeným tématem jsou i upíři, tak jsem nečekala, a film shlédla. Jedná se o úžasné spojení westernu, upířiny a romantiky. Temnota je všude, kam se podíváte, a o krev tady nouze není. Obzvlášť vydařenou scénou je vyvraždění baru. Ale přestřelka v bungalovech je taky úžasná. Bill Paxton je k nakousnutí (nebo snad zakousnutí?), Jenny Wright je prostě skvělá a duo Lance Henriksen & Jennete Goldstein jsou bez diskuse parádní. O tak trochu neobvyklou hudbu se nám postarala skupina Tangerine Dream.

Minority Report (2002)

Velmi kvalitní sci-fi a jedno z prvních, které ze mě udělaly jeho milovníka. Námět je perfektní, Spilberg nezklamal. I Tom Cruise to parádně umí, když chce. Ač to má své mouchy, dám za 5*.

Ed Wood (1994)

Johnny Depp v jedné ze svých nejlepších rolí!

Vetřelec (1979)

Tma...Rachotící trubky v temném koridoru...Blikající světla majáčků...A najednou...Chramst! Tohle přesně je Vetřelec. Zlo, které nevidíte. Ridley prostě věděl jak natočit působivý horor.

Osvícení (1980)

Když se řekne Stanley Kubrick tak mě napadne Osvícení spíš, než 2001: Vesmírná Odyssea. A to z jednoho prostého důvodu - Jack Nicholson. Jestli chcete šílence, tak právě Nicholsona. Tuhle roli zahrál tak úchvatně, že nebylo daleko od toho, abych věřila, že se doopravdy zbláznil. Malý Danny Lloyd hraje také neuvěřitelně přesvědčivě. Ale Shelley Duvall podle mě občas přehrává. Každou chvíli pocítíte mrazení v zádech. A to je dobře, protože když horor, tak jedině Osvícení.

Matrix (1999)

Matrix. Kouzelné slovo. Kdekoliv jej řeknete, hned každý ví, o čem mluvíte. A není divu. Jedna ze špic kinematografie!

Zelená míle (1999)

Tenhle film jsem viděla dřív než bratřčka Shawshank, ale myslím, že i kdyby to bylo obráceně, tak bych měla Zelenou míli raději. Tenhle film na mě emocionálně působí více, nejen protože jsou zde lidi odsouzeni na jistou smrt, ale i protože se mi ty osudy lidí (a myšky Jingles) zdají více vykreslené. Asi taky protože Tom Hanks a David Morse jsou mi velmi sympatičtí. Tohle je prostě film u kterého si zabrečí každý, ať už jste křehká slečna, nebo statný drsňák.