THX 1138 (1971)

Depresivně sterilní? Určitě! Koukáte na to s otevřenou pusou, s němým úžasem (nebo taky strachem?). Je to něco jiného, než jste dosud viděli.... ,,Nevermind..."

Milionář z chatrče (2008)

Ač jsem od toho zpočátku nic nečekala, o to víc jsem pak byla překvapená. Mě se film celkově moc líbil. Ať už to je scénář, ať už to je autentické prostředí a herci... Nějaké mouchy to samozřejmě má (totálně předvídatelný happy end), ale jinak to je určitě výborný film.

Sixteen Candles (1984)

Výborná komedie 80. let. Leckdo by možná nostalgií zamáčknul slzu. Z Hughesovy (R.I.P) teenagerské trilogie, jsem tenhle film viděla jako poslední. Ale nevadí mi to. Protože celá trilogie rozhodně stojí za to - a tenhle film je dobrý start.

Válka Roseových (1989)

Pokud uvažujete o svatbě - doporučuji tento roztomilý rodinný film. :D

Total Recall (1990)

Předem nutno říct, že nápad a dobré herce to má. Bohužel jsem z toho byla trochu zklamaná, možná proto, že jsem viděla dříve Dickovy ,,androidy a elektrické ovečky", které mě naopak uchvátily.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Jasně, ne každej koukne na animák ve víře, že to nebude příliš dětinské a nudné. Ale tohle není ani dětinské, ani nudné. Tohle je úžasné.

Moulin Rouge (2001)

Téda. Při první zmínce a přečtění, o čem to zhruba je, jsem si řekla - ach bóže, to zas bude příšerná sladká slátanina. Ale nuda při marodění udělala svoje. Prostě jsem to DVD do toho pekelného stroje strčila...A udělala jsem dobře!!! Už od počátku to dává vědět, že to nebude zrovna tuctová podívaná. Oba herci v hlavních rolích jsou úchvatní, vizuální a hudební stránka jsou dokonalé! Líbilo se mi to od počátku až po titulky, nemá to snad žádná hluchá místa. Je to plné napětí (kupodivu, i když se jedná o vcelku jednoduchý příběh o lásce!). Kdo se chce zabavit, zaposlouchat se do chytlavé hudby, vidět úžasnou choreografii, pustit do sebe nálož ,,romantyčna'' a vidět jeden z nejlepších počinů posledních 10ti let - tohle je ta správná volba!

Snídaňový klub (1985)

Skvělý teenagerský a v podstatě i tak trochu psychologický film. 5 úplně odlišných lidí zavřených v sobotu ve škole. Co se mezi nimi může stát?

Život je krásný (1997)

Uf...Večer jsem se snažila zahnat nudu a tak jsem se pohrabala v DVDčkách. A vytáhla jsem tenhle film. Nečekala jsem nic...Ale něco přišlo. Tak krásný silný film se jen tak nevidí. Roberto Bengini je úžasný. Tam, kde by ostatní brečeli, tam on se smál. Nádhera.